Greșeli în text

DeletedUser

Guest
99002642.jpg

Corect gramatical e
"[...] ai avut grija SA mai avem[...]"
 

DeletedUser

Guest
helo trebuie sa-i aduc serifului nu Mariei!deci nu te mai baga in seama
 

DeletedUser

Guest
15qw55w.jpg



scz de dublu post acum mia venit misiunea si deabia acum am vazuto:D
 

DeletedUser

Guest
muncitorii primesc la o misiune o arma alba, o cheie. Ei au denumit-o cheie franceza, dar aia numai cheie franceza nu e... Poate reusiti sa ii schimbati numele.
 

DeletedUser

Guest
muncitorii primesc la o misiune o arma alba, o cheie. Ei au denumit-o cheie franceza, dar aia numai cheie franceza nu e... Poate reusiti sa ii schimbati numele.

problema e ca exact cheie franceza se numeste si in varianta de pe .net : wrench. deci s-a tradus corect, insa intr-adevar aia nu e cheie franceza :)
 

DeletedUser

Guest
Este o cheie,dar nu o cheie franceza.Totusi o denumire care suna mai frumos nu este,asa ca pentru cei care nu a pus mana vreodata pe o cheie suna bine.
 

DeletedUser6431

Guest
problema e ca exact cheie franceza se numeste si in varianta de pe .net : wrench. deci s-a tradus corect, insa intr-adevar aia nu e cheie franceza :)

S-ai puna numele "Cheie de paişpe" :D:D

On topic : Sunt unele joburi care au un punct pus la finalul denumirii lor. De exemplu "Construieşte mori de vânt." si "Mergi în cercetare."
Cand muncesti acolo iti apare "Lucru: Mergi în cercetare. . "
In primul rand e inestetic sa se vada mai multe puncte acolo, iar in al doilea trebuia sa scriu ceva ca sa nu fiu off topic .
 

DeletedUser

Guest
Bătrânul Jacob

Jacob este un bărbat în vârstă, care trăieşte e mulţi ani în această regiune.

ati uitat "d" din fata lui "e"
 

DeletedUser

Guest
acolo am vazut si eu aseara,dar l-am batut pe Jacob si a disparut.Uitati:

corect ar fi:si ii voi inchide ochii.
 

DeletedUser

Guest
acolo am vazut si eu aseara,dar l-am batut pe Jacob si a disparut.Uitati:

corect ar fi:si ii voi inchide ochii.

e corect "si voi inchide ochii", adica va ignora faptul ca te duci sa-l bati si sa-l jefuiesti. nu sa-i inchida ochii = sa-l omoare !!
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu daca a mai zis cineva de indemanare "motrica" care de fapt e motorica
 
Sus