Greșeli în text

DeletedUser6846

Guest
Descrierea lui Waupee
"Spre deosebire de alţi indieni îşi fumează pipa din plăcere pentru un anumit ritual ci doar de plăcere." Lipseste un NU: "Spre deosebire de alţi indieni îşi fumează pipa NU din plăcere pentru un anumit ritual, ci doar de plăcere."
 

DeletedUser

Guest
Descrierea lui Waupee
"Spre deosebire de alţi indieni îşi fumează pipa din plăcere pentru un anumit ritual ci doar de plăcere." Lipseste un NU: "Spre deosebire de alţi indieni îşi fumează pipa NU din plăcere pentru un anumit ritual, ci doar de plăcere."

defapt era asa...

Spre deosebire de alţi indieni îşi fumează pipa doar din plăcere nu pentru un anumit ritual ci doar de plăcere.

daca era deosebit...fuma ca toti ceilalti?
 

DeletedUser

Guest
PWG.......nu sunt sigur sper sa nu gresesc dar nu cred ca ai formulat bine pentru ca placere se repeta si nu suna frumos
 

DeletedUser

Guest
PWG.......nu sunt sigur sper sa nu gresesc dar nu cred ca ai formulat bine pentru ca placere se repeta si nu suna frumos

indienii isi fumau pipa pt un ritual...ritualu pacii sau nu stiu ce:))...Waupee al nostru isi fuma pipa doar pt placere, nu pt un anumit ritual...ei repeta placere pt a accentua acest lucru...ca el este un indian mai deosebit...un indian mai modern care nu tine cont de toate ritualurile...sau pot sa gresesc eu si sa fie cum a zis mihpre:))...doar cei de la Inno stiu ce au vrut sa spuna...
 

DeletedUser

Guest
indienii isi fumau pipa pt un ritual...ritualu pacii sau nu stiu ce:))...Waupee al nostru isi fuma pipa doar pt placere, nu pt un anumit ritual...ei repeta placere pt a accentua acest lucru...ca el este un indian mai deosebit...un indian mai modern care nu tine cont de toate ritualurile...sau pot sa gresesc eu si sa fie cum a zis mihpre:))...doar cei de la Inno stiu ce au vrut sa spuna...

de fapt era: "Spre deosebire de alţi indieni NU îşi fumează pipa din plăcere pentru un anumit ritual ci doar de plăcere."
 

DeletedUser

Guest
55003413.png


Vreti sa spuneti "Invinge-o pe hoata"
 

DeletedUser

Guest
in joc la fiecare job scrie "Puncte de experienţă folosite" ...mi se pare cam ciudat deoarece acolo nu folosesti puncte de experienta ci indemanari ...punctele de experienta nu sunt cele care le primesti la sfarsitul unei munci? ...acolo nu folosesti acele puncte ...nu era mai corect "Îndemânări folosite" ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Am vazut ca ii fes de Quaker...dar daca doar femeile il poarta nu ar trebui sa fie Fes de Quakerit(z)a?
 

DeletedUser

Guest
Sfat:Poziţia lui Jakob pe harta mică este marcată printr-un punct roz (Împărţitor de misiuni).


Pe hartă este indicat printr-un simbol rotund, precum o muncă.

nu era cumva Jacob(mie asa imi apare la rapoartele cu duelurile vs el
 

DeletedUser

Guest
Sfat:Poziţia lui Jakob pe harta mică este marcată printr-un punct roz (Împărţitor de misiuni).


Pe hartă este indicat printr-un simbol rotund, precum o muncă.

nu era cumva Jacob(mie asa imi apare la rapoartele cu duelurile vs el

si este un punct ALB...nu roz..de la penultimul update...
 

DeletedUser

Guest
In loc de "palarie de lux", scrie "palarie lux" ... e vorba de palaria aia care da indemanarea numita "Pune capcane"
 

DeletedUser1686

Guest
Puteti sterge punctul de langa "Mergi in cercetare. " .. este singura munca care are punct dupa denumire.

Ba nu. Mai e munca Construieşte un pod.

Si daca te duci la Clasamentul pe Dueluri si pui mouse-ul deasupra cuvantului Exp iti apare asa : "Puncte de energie castigate prin dueluri"

Cred ca e evident ca nu de puncte de enegie e vorba, ci de puncte de experienta.
 

DeletedUser

Guest
(sin)ucigasule, "cu cu" nu e cacofonie; cand te duci la toaleta, tu faci cucu sau ce?
 

DeletedUser

Guest
deci nu pot sa ma joc cu cuvintele? :D

cu cu este cacofonie deoarece este o alaturare de sunete deranajnta...ca si cand carul cara carbuni carul cade :))...si asta e o cacofonie;)...dar ce a zis sinucigasu...pot sa zic ca ar fi o cacofonie acceptata...
 

DeletedUser6748

Guest
Cazi în apă şi faci o gripă. Pierzi 10 puncte de viaţă

hmmm...merge sa fac si doua gripe :confused:

la Căutător de pietre preţioase cand te accidentezi
 
Sus