Greșeli în text

DeletedUser7067

Guest
Ajutor pentru Părintele Brown. (Căutarea unor resturi de metal)

":Bună preote , numele meu este Peter Hirst și deja l-ai cunoscut pe fratele meu Craig."

Mai corect ar suna:

"Buna parinte, numele meu este Peter Hirst si deja l-ai cunoscut pe fratele meu Craig."
 

DeletedUser2041

Guest
":Bună preote , numele meu este Peter Hirst și deja l-ai cunoscut pe fratele meu Craig."

Mai corect ar suna:

"Buna parinte, numele meu este Peter Hirst si deja l-ai cunoscut pe fratele meu Craig."

Corectat, se va actualiza la urmatorul update
 

DeletedUser7067

Guest
Corectat, se va actualiza la urmatorul update

Oricum setul asta de misiuni (Ajutor pentru parintele Brown), ar trebui revizuit cu totul, pentru ca sunt multe greseli de transcriere: de doua ori, consecutiv ":" consecutiv "?"; consectuiv "." etc. Poate ca o data cu noul update, se vor revizui toate misiunile (un language administrator cred ca ar fi cea mai buna solutie). Bafta!
 

DeletedUser2041

Guest
Oricum setul asta de misiuni (Ajutor pentru parintele Brown), ar trebui revizuit cu totul, pentru ca sunt multe greseli de transcriere: de doua ori, consecutiv ":" consecutiv "?"; consectuiv "." etc. Poate ca o data cu noul update, se vor revizui toate misiunile (un language administrator cred ca ar fi cea mai buna solutie). Bafta!

Il voi verifica:up:
 

DeletedUser

Guest
palarii "de" ori "din" fetru

corect ar fi la toate sa fie palarii "din" fetru deoarece aici se specifica nu functia lor ci materialul din care sunt facute.

In acest sens exemplific si :
palarie "de" or "din" piele de lux, singurul caz care desi corect scris, ar suna ciudat. (propun aici "palarie din piele, de lux")

Indiferent de varianta, cea corecta ori mai putin corecta, cred ca o traducere unitara va putea ajuta in cautarea obiectelor la piata, produsele asemenea fiind astfel grupate.

eu personal optez totusi pentru varianta corecta, adica "palarie din fetru"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Maria Roalstad: Hei, tu de colo! Ia vino încoace! La cât de prăpădit arăţi, sunt sigură că ai nevoie de un job. Eu aş avea ceva pentru tine. Un job foarte plăcut. Vezi unde-i cocina aia de porci? Tocmai căutam pe cineva care să facă un pic de curățenie în cocină. Şi când ai terminat îmi poţi aduce imediat şi o bucată de şuncă... doar nu ţi-am vândut pontul ăsta degeaba.
 

DeletedUser

Guest
am gasit si eu o greseala la munca curata pantofi iti da ca produs sfert de dolar si daca il vinzi iti da un dolar in schimb



Man!
1.Nu e greseala de gramatica!
2.Nu exista numere zecimale in joc,deci 1$ e pretul minim!
 

DeletedUser12358

Guest
Pustietate (O călătorie nesigură)
Waupee: Amuleta îţi va oferi protecţie în timpul călătoriei. Am marcat pe hartă casa familiei Anderson pe hartă. Ia acest rucsac cu tine.

si apropo, verbele care se termina in "i" se scriu cu doi de "i" doar atunci cand sunt folosite la persoana a doua, indicativ prezent si conjunctiv prezent.

Pustietate (O călătorie nesigură)
Waupee: Eşti şarlatan?Trebuie să realizezi o amuletă pentru protecţie, nu poţi ştii ce primejdii vei întălnii în timpul călătoriei. După ce termini o să primesti instrucţiuni.

aveti mult de corectat,la fiecare misiune se gresesc aceste forme:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Halloween (Păcăleală)

Barmanul Henry Walker : A, ai o surpriză pentru mine? M-ai făcut curioasă..


din cate stiu henry e barbat nu trebuia sa fie curios???
 

DeletedUser

Guest
La misiunea de la halloween(la batrana):Şeriful John Fitzburn : Se spune tu ai jefuit ieri banca din oraş! Dar eu ştiu că nu tu ai făcut-o, pentru că amândoi eram aici în saloon şi beam când s-a întâmplat... Probabil că există cineva prin împrejurimi care seamănă leit cu tine. Găseşte-l şi încearcă să-ţi demonstrezi nevinovăţia! Cel mai indicat este să cercetezi tot ţinutul!

Ati uitat un cA
 

DeletedUser

Guest
am 2


la profil
cautat si la fete
nu trebuia sa fie cautata

aceasi poveste la fort

L-ai nimerit pe fata cu x daune!

fata este player de caracter feminin nu trebuiaa sa fie

Ai nimerit-o pe fata cu x daune!
 

DeletedUser23031

Guest
FORUM ORAS - ADMINISTRARE - CREAZA

se scrie cu 2 de E in forma corecta :nu:
 

DeletedUser21625

Guest
Erori

Fraților,scuze de expresie dar ati scris noaptea?..Uitați-va in joc la Setari>Informații Server>ChangeLog=>Sunt o mulțime de greșeli de scriere!
 

DeletedUser12909

Guest
De ce la comenzile rapide scrie "ranking"?ne trebuia "clasament"?
 

DeletedUser

Guest
La deschiderea unui raport de la fort,jos de tot scrie "Zur Übersicht" :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Nu stiu daca au mai fost postate sau daca se iau in considerare:
La informatii server.

Toate muncile au acum un timp fix de la 15 secunde la 2 ore, un sistem potrivit atat pentru jucătorii mai active căt şi pentru cei care joacă pentru relaxare.
-activi

Camerele de chat sunt organizate în tab-uri, poţi creea propria camera de chat. De asemenea poţi personalize camera de chat.
-personaliza

Butonul de inventor semnalizează prezenţa unui obiect nou în inventor.
-inventar

Pokerul a fost eliminate din joc.
-eliminat

Au fost modificate costuri construirii unui fort (mai multe resurse sunt necesare în 2.0)
-costurile

Mesajul de eroare după activarea modului de vacantă a fost eliminate
-eliminat
 
Sus