Guess Who??

  • Autor subiect SheriffGun
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Uni poate au mai auzit de guess who??,pentru cei care nu stiu despre el uitati mai multe detalii:

Numele de utilizator pentru "Guess who" il stiti, anume guess who??, in spatele caruia se va ascunde un user obisnuit al forumului. Treaba voastra este sa il "prindeti" pe respectiv. Jocul se desfasoara asa:

Guess Who este un joc simplu. In spatele utilizatorului guess who?? se va ascunde un utilizator obisnuit al forumului pe care voi trebuie sa "il prindeti" . Jocul se ddesfasoara asa:

1.Cei care vor sa personifice userul Guess who, sa ii dea un pm (mesaj privat) unui admin,inainte era Nahara. In ordinea mesajelor primite, se va face o lista. Cand ii vine fiecarui jucator randul va primi parola de la userul guess who?? (alta parola pentru fiecare, ca sa nu avem probleme), iar personificatorul lui Guess Who va raspunde la intrebarile pe care ceilalti jucatori i le vor pune pentru a-l descoperi. Dupa ce personificatorul contului a primit parola va avea la dispozitie 24 de ore pt. a incepe jocul, daca in acest timp nu se va incepe jocul se va trece la urmatoarea persoana de pe lista. Mentionez ca activitatea acestui user se mentine in limitele acestui topic. Nu aveti voie sa postati de pe 2 sau mai multe conturi intrebari, daca acestea impart legatura de internet.

2.Jucatorii care trebuie sa ghiceasca cine este Guess who au dreptul la maxim 4 intrebari si minim o intrebare inainte (important: la care sa se raspunda doar prin DA sau NU!) de a nominaliza pe cineva. De asemenea, au voie la doar 2 intrebari de ghicire. In momentul in care un jucator a avut dreptate, cel care il controleaza in acel moment pe userul Guess who trebuie NEAPARAT sa dea confirmarea in topic. Este interzisa editarea/stergerea oricarui fel de intrebare/post. Deasemenea, daca nu raspundeti corect la o intrebare RUNDA se ANULEAZA.ATENTIE! Cine nominalizeaza direct, fara sa puna intrebare normala nu mai are dreptul sa puna intrebari in runda respectiva!

3.Fiecare Guess who are dreptul de a raspunde la intrebari pana cand este ghicit, iar daca nu este ghicit in maxim 48 de ore de la inceperea jocului, se trece la persoana urmatoare din lista. Personificatorul Guess Who ESTE OBLIGAT să răspundă cu DA sau NU, aceste raspunsuri nu trebuie sa fie eronate.Totusi, se interzice altor jucatori sa raspunda in locul utilizatorului guess who.

4.Jucatorul care a ghicit corect primeste cinci puncte. In urma acestor punctaje, se va intocmi un clasament care va fi afisat la fiecare schimbare de user .

6.Daca cineva nu respecta regulile sau comenteaza aiurea (fara intrebari sau cu intrebari doar ca sa nu spuna ca a fost off topic), va fi pur si simplu ignorat, iar postul sau va fi tratat ca atare (unde este cazul va fi sanctionat cu warn/ban si scos de pe lista de asteptare daca cumva s-a inscris). Am incredere ca nu se vor face puncte pe sistemul mesajelor intre prieteni ("ba, vezi ca eu sunt Guess Who zilele astea"), ca atunci.. n-are rost. .

7. Incalcarile de regulament facute de catre personificatorii Guess Who vor fi notate in contul jucatorului. Personificatorul este responsabil de continutul posturilor efectuate de pe contul guess who?? in tot timpul in care detine parola contului.

Se ofera doar un singur premiu - primului jucator care va aduna 150 de puncte.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser593

Guest
Concursul a fost anulat din cauza lipsei de interes din partea userilor (Era ciudat sa joc doar eu si cu geia)
 

DeletedUser

Guest
Concursul a fost anulat din cauza lipsei de interes din partea userilor (Era ciudat sa joc doar eu si cu geia)

Poate acum vor fi jucatori mai interesati.A trecut 1 an.Cine stie daca anul asta nu vor fi jucatori interesati.Si cred ca nu au fost prea interesati din cauza premiului care nu dadea asa multe indemanari:zarurile(1 indemanare motrica).
 

DeletedUser9380

Guest
Nu, da' am ajuns la un moment dat cand eram doar eu si cu geia :ras:, era cam penibil, ne ghiceam din prima :ras:

Da, doar tu şi geia, de-aia eu aveam 75 de puncte şi voi câte 15...
Oricum, într-un fel ai dreptate, nu este destulă activitate pe forum pentru jocul ăsta.Pe vremuri, chiar îmi plăcea să joc.
 

DeletedUser

Guest
Da, doar tu şi geia, de-aia eu aveam 75 de puncte şi voi câte 15...
Oricum, într-un fel ai dreptate, nu este destulă activitate pe forum pentru jocul ăsta.Pe vremuri, chiar îmi plăcea să joc.

Nu doar tie!:sombrero:
 

DeletedUser2041

Guest
Se va relua concursul.
Cand?

Secret:boone: Urmariti forumul
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus