Idee bună pentru forum (Reputation)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Aloha!
Jucăm toţi o joacă Western...comunicăm pe forum - de ce nu tot în still western? Nu am nici o contestaţie faţă de actualul design al forumului, dar ideea mea e următoarea, probabil toţi au auzit de forumuri unde ca înregistrat, poţi primi +1 sau +2 reputaţie de la alt utilizator - desigur dacă are un motiv întemeiat (i-a plăcut o replică pe forum, sau ceva de genul acesta). Adică eu cred că asta se poate simplu de întocmit şi aici, mai mult...aş vrea să fie posibilă şi decorări cu medalii, spre exemplu - medalie de onoare pentru un bun şeriff sau Wanted - căutat, deci ceva de genul acesta
image.png
cer scuze, e un forum de vorbitori de limbă rusă, iar utilizatorul marcat cu roşu e Administratorul - şi evident are de la colectiv 2 medalii - pentru fondarea site-ului, şi pentru stabilitate
...eu cred că pe mulţi îi vor îndemna să-şi creeze şi mai multe accounturi pe forum.
Deci asta este ideea, e poate fi dezvoltată însă nu cred că are rost!
Concluzia:
1. Ai account pe forum - pentru toate replicile şi comentariile poţi fi răsplătit în dependenţă de cum îţi foloseşti lexiconul.
2. Se poate atribui medalii de onoare sau de '' Wanted '' pentru eroul tău din lumea Vestului în dependenţă de părerile, criticile, laudele din partea altor utilizatori.
P.S. Nu uitaţi de ideea cu reputaţia - pot fi utilizatori cu + şi de ce nu cu - ?
P.P.S Se poate de făcut un Poll cu acest thread - ca un voting, doar că eu nu ştiu cum, aşa că rog un Moderator să facă acest lucru.

Let's go!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bine, cer scuze...n-am fost atent.
Însă ceva păreri în legătură cu medaliile..? Threadul l-am făcut în marea majoritate pentru acele medalii dacă ai observat.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus