Iepurasul ratacit

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Au trecut Sărbătorile Pascale si Urechilă n-a reușit să culeagă toate ouăle. Îl ajutați voi? Câte ouă a găsit iepurașul până la sfârșit?
Conjunția „până” stabilește un raport de posterioritate, precizând limita până la care se îndeplinește acțiunea din regentă. În cazul ăsta, limita fiind sfârșitul. Deci ouăle de la sfârșit nu ar trebui sa mai fie contorizate. Să nu mai zic că oul mov din imagine nu arata deloc a ou, eu am crezut că este o floricică sau ceva similar, nicidecum ou. Daca tot stai sa aduni toate ouale din imagine, de ce nu iei în considerare și ouăle pe care le are deja in coș? Ar veni 14. Daca luăm în considerare ouăle proprii ale iepurașului ar veni chiar 16. Având în vedere premiile foarte mici, concursul ar fi trebuit să fie banal, nu să ne complicăm cu imagini cu 2 oua care nici măcar nu pot fi distinse din cauza rezoluției extrem de reduse a imaginii originale și cu oua la începutul si finalul labirintului, deși se contorizează doar cele de la final din nu știu ce motiv.

Edit: Să nu mai zic că adevăratul final cred că îl știm cu toții...
Concurs Paste Finalul Real.png

Elmer așteaptă iepurele la finalul labirintului, îl împușcă și îi sparge toate ouăle, deci răspunsul corect ar putea fi chiar 0.
 
Ultima editare:

lord ion

West Marshal
nu contează cu ce ai plecat, ci cu ce găsești în drum. și destinația face parte din drumul tău. deci (fără deci) se contorizează și oolelele alea.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Iepurele nu are cosul in mana, deci nu am de unde sa stiu daca cosul ala era intamplator la intrarea labirintului (cum sunt si ouale de la final) sau e de fapt cosul personal al lui Urechila.
Iar ouale de la final indica, mai degraba, locul unde trebuie sa ajungi, nu are sens sa le numeri si pe acelea.
 

Jim Shannon

Greenhorn
"Cate oua a gasit iepurasul pana la final ?"
La cum a fost formulata intrebarea, in mod normal raspunsul corect trebuia sa fie 10.
Poate gresesc dar din ce am vazut pana acum mi se pare ca e un facut ca la astfel de concursuri de pe aici sa fie alese formulari neclare, interpretabile sau organizatorul sa decida arbitrar raspunsul corect.
Motiv pentru care am evitat sa particip la ele.
Ar trebui ca ele sa fie cat mai simple si clare sau mai complexe dar tot clare.
Nu e ca si cum am castiga mai multi aceste premii daca am raspunde toti corect, numarul de castigatori este limitat.
Dar din respect pentru comunitate, e normal ca cerintele lor sa fie cat mai limpezi si cat mai putin interpretabile.
Iniativa foarte buna dar implementarea diareica.
 
Ultima editare:
Salut ! Nu că am câștigat, dar nu înțeleg cât de atenți sunt unii la detalii și nu văd distracția dintr-un anumit joc. Eu m-am gândit la 12 pentru că toate oușoarele din labirit și de la ieșire au același model:). Cât despre grafică, exprimare, nu am stat să analizez pur și simplu aceste amănunte. Cu un zoom, un edit micuț și o adunare logică și simplă am răspuns așa. Este important ca înainte de arunca cu oușoarele pe care le avem deja în coș, să o apreciem pentru implicare. Mulțumesc ! A fost distractiv !

P.S. Apropo eu încă aștept șă primesc acele oup.
 
Ultima editare:

X-viper

West Sheriff
Membru personal
2.6.5.Postarea a doua mesaje consecutive, cunoscuta drept double-post, este interzisa. Orice necesitate de a reveni asupra a ce s-a scris deja nu se va face printr-un post nou, ci prin editarea celui deja postat.

:dastardly:
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Sunteți rugați să postați în acest topic cuvintele descoperite în ordine alfabetică după ce le-ați încercuit pe imagine
Trebuie sa adaugam un printscreen care sa contina cuvintele incercuite sau este de ajuns sa postam cuvintele ca text (fara imagini)?
 

odm

Cowboy
un print ar fi edificator (sa se vada ca le-ati gasit singurei) :)
avem tema de discutii pentru vizita la medic
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus