Indecis

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Va salut.
Am un duelist de 74 pe hawaii,si ma gandeam sa ma axez pe comert,acuma sa las contul asta axat pe duel cresc in lvl si sa fac reskill pe fort cand va veni timpul..si sa imi fac un alt caracter pe o alta lume aventurier ? sau sa ii fac direct reskill la contu de lvl 74:-??.Nici nu prea am o tactica cum sa fac "verzisori" gasesti pe forum fel si fel de tutoriale,dar legate de partea de comert nu am gasit.Sunt incepator nu joc demult,orice sfat va fi bine primit.

Pana sa ajung sa fac sapator de morminte,negustor,oficiu postal ce munci sa fac?
Ce meserie sa aleg? Sarlatan sau Mester Pielar?
Din ce am citit cel mai bun set e Pat,arme Allen si sa+cal cart.Zic bine?
Sa i-au in considerare inca de la inceput meseria?Pe la ce lvl e indicat?
O sa pun de la lvl 1 punctele pe carisma respectiv comert,in ciuda la ce imi spun alti mie nu imi place sa ma grabesc in lvl,imi place sa fac misiuni,imi place sa fac totul calculat,curat.Urasc sa vad salon-ul plin de misiuni :D.

Va multumesc si va sunt recunoscator pentru sfaturi in avans :d
 

DeletedUser22762

Guest
1. Comert cu indienii, vinde arme indienilor sunt munci unde pica iteme, pentru experienta ai evanghelizare, sarlatan, repara o caruta.
2. Eu iti recomand bucatar daca nu faci multe puncte la meserie, sarlatan daca ajungi pe la 300 repede sau mester pielar daca faci full.
3.E corect.
4.Daca alegi bucatar faci pana la 50 pct si gata , daca faci celelalte meserii ar trebui sa strangi produsele pentru retete sa faci puncte.
5.Daca pui pe charisma si comert ai ce munci cu xp sa faci nu trebuie sa te ingrijorezi, iar pentru misiuni nu cred ca mai e nevoie sa bagi pct sa faci o anumita munca daca ai un inventar cu iteme normale, pe la 40-50 o sa fie 2-3 misiuni greu de facut.Succes.
 

DeletedUser

Guest
de ce bucatar? inafara de iahnia ce da 10% energie..profit? sa vand gem si fasole cu costita?
 

DeletedUser14746

Guest
de ce bucatar? inafara de iahnia ce da 10% energie..profit? sa vand gem si fasole cu costita?

alege sarlatanul...e ce-a mai buna meserie pentru munci!
La el ai energie,viata,motivatie de munca/duel!
Desi e ce-a mai grea meserie(dupa parerea mea) eu ti-o recomand!
 

DeletedUser

Guest
eu tot trag la mester pielar pt acel toc robust,sac de dormit si ciochina,dar nu exclud sarlatanul. pareri?
 

DeletedUser

Guest
Mai ramai pe duel pana pe la level 100 strange ceva bani din dueluri cumpara set Pat sau set allan impreuna cu set allan arme si atunci treci pe comert ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Mnoo bogdy la ce preturi de...hai la Pat poate(poate) fac rost de el dar si armele allen nu cred.De asta vreau sa ma axez pe comert,incet,dar singur le pot lua si pe alea.Imi pare rau ca nu am fost de craciun acasa,doamnee:hmf:
 

DeletedUser

Guest
Sau poti lua set arme elfego baca ;) Si astea ofera 100 puncte de munca si 11 comert .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus