Intrebare "Noroc"

  • Autor subiect DeletedUser25354
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25354

Guest
Stie cineva daca norocul otinut din seturi se cumuleaza? De exemplu, am set Allan full (noroc 50%) si pun si calul si saua lui Cartwright (noroc 50%), in aceasta situatie norocul se cumuleaza?..(100%) sau am norocul doar de la un singur set?

Multumesc anticipat
 

DeletedUser14746

Guest
nu se cumuleaza!
se ia in considerare doar norocul de la UN set ;)
 

DeletedUser

Guest
Serios? Ce rost are sa le mai cumparam pe ambele...mai ales ca nu au un bonus atat de bun pentru munci, in special comert? :D
 

DeletedUser22762

Guest
Parca spunea cineva intr-un post ca daca ai 50% noroc si inca 50% se face 75% pentru ca se imulteste cu norocul dinainte.
 

DeletedUser12189

Guest
Parca spunea cineva intr-un post ca daca ai 50% noroc si inca 50% se face 75% pentru ca se imulteste cu norocul dinainte.

nu e adevarat... daca ai scriptul de la tw-db.info iti poti calcula tu singur ce sanse ai cu analizatorul de munci... dar iti ia ceva timp daca vrei sa afli la o ora, de exemplu am vrut pe hawaii sa vad ce sanse am la oficiu la 15 sec si la 1000 1200 munci aveam sanse de 2,4; 2,5% ca aventurier fara cp, iar pe georgia cu set allan+cartw tot pe la 1000 1200 munci aveam 5,15; 5,20% sanse tot aventurier dar cu cp, am incercat si la o ora dar am facut doar 80 de munci, rezultatul a fost de 19.51% pe hawaii fara cp, iar pe georgia cu allan+cartw a fost de 38,75% fara cp. Daca calculez rezultatul aproximativ cam acolo e.. tinde la 100%. Auzeam pe multi care ziceau ca bonusurile sunt puse aiurea dar defapt dupa rezultatele mele nu sunt aiurea deloc. Multi se gandesc ca daca ai 100% gasesti iteme la fiecare ora, dar defapt e 100% din cat are fiecare munca cum e la comert de aproximativ 20% pe ora, 2,5% pe 15 sec.
 

DeletedUser

Guest
Are dreptate, doar cei de la tw-db au făcut jocul, nu?
 

DeletedUser22039

Guest
Deci daca setul de arme sa zicem ca da noroc 20% , si setul de imbracaminte da 50% noroc , nu se calculeaza 70% :confused: ?:mad:
 

DeletedUser14746

Guest
Deci daca setul de arme sa zicem ca da noroc 20% , si setul de imbracaminte da 50% noroc , nu se calculeaza 70% :confused: ?:mad:

din cate am auzit(si am auzit asta de multe ori de la diversi jucatori),nu,nu se cumuleaza!

poti folosi hainele cu noroc si arme cu puncte de munca(gen allan sau elfego)
eu asa folosesc pe hawaii acm:
haine desmond(20% noroc si 20% salariu)+arme elfego(100 pdm+alte indemanari)
din pacate nu am inca calul si saua cartwigh asa ca fol calul si potcoava din setul sf patrick,daca nu ma insel combinatia asta ar fi MAXIMUL de pdm la oficiu :)l(daca vrei norocul de la set)
daca nu pui pantalonii mosului si setul desmond + arme elfego :)
 

DeletedUser19885

Guest
din cate am auzit(si am auzit asta de multe ori de la diversi jucatori),nu,nu se cumuleaza!

ai auzit gresit
 

DeletedUser24094

Guest
Acel procent de noroc este doar teoretic.
Adica daca sansa initiala de a pica un item este de 2%, nu prea te ajuta cine stie ce seturile cu noroc.

Cu allan si cartwight ajungi undeva la 4%, diferenta prea mare nu vad.
Tinand cont ca pretul pentru allan si cartwight pe unele lumi trece si de 3-4kk, chiar nu se merita investitia, nu iti scoti niciodata banii astia din oficiu.

Sa fiu on topic.

Am muncit la oficiu cu noroc de 12%, 20%, 50%, 75%, 100% si 130%, si maxim am muncit cu 155% cand am avut si un trifoi cu 25% noroc, in acea ora cu noroc de 155% nu am luat niciun item.

Acum am ramas la 100% (aventurie cp activat, desmond complet (cu tot cu arme) , cal si sa cartwight ) pot spune ca asa imi merge cel mai bine, iau in medie 3-4 iteme in 25 de actiuni.
 

DeletedUser19885

Guest
Acel procent de noroc este doar teoretic.
Adica daca sansa initiala de a pica un item este de 2%, nu prea te ajuta cine stie ce seturile cu noroc.

Cu allan si cartwight ajungi undeva la 4%, diferenta prea mare nu vad.
Tinand cont ca pretul pentru allan si cartwight pe unele lumi trece si de 3-4kk, chiar nu se merita investitia, nu iti scoti niciodata banii astia din oficiu.

Sa fiu on topic.

Am muncit la oficiu cu noroc de 12%, 20%, 50%, 75%, 100% si 130%, si maxim am muncit cu 155% cand am avut si un trifoi cu 25% noroc, in acea ora cu noroc de 155% nu am luat niciun item.

Acum am ramas la 100% (aventurie cp activat, desmond complet (cu tot cu arme) , cal si sa cartwight ) pot spune ca asa imi merge cel mai bine, iau in medie 3-4 iteme in 25 de actiuni.

aventurier cu set allan + cal sa cartwright + cp am o medie 70 de iteme la 1000 de munci de 15 secunde
 

DeletedUser14746

Guest
Acel procent de noroc este doar teoretic.
Adica daca sansa initiala de a pica un item este de 2%, nu prea te ajuta cine stie ce seturile cu noroc.

Cu allan si cartwight ajungi undeva la 4%, diferenta prea mare nu vad.
Tinand cont ca pretul pentru allan si cartwight pe unele lumi trece si de 3-4kk, chiar nu se merita investitia, nu iti scoti niciodata banii astia din oficiu.

Sa fiu on topic.

Am muncit la oficiu cu noroc de 12%, 20%, 50%, 75%, 100% si 130%, si maxim am muncit cu 155% cand am avut si un trifoi cu 25% noroc, in acea ora cu noroc de 155% nu am luat niciun item.

Acum am ramas la 100% (aventurie cp activat, desmond complet (cu tot cu arme) , cal si sa cartwight ) pot spune ca asa imi merge cel mai bine, iau in medie 3-4 iteme in 25 de actiuni.



nu iti scoti investitia? :O
Scuza-ma...nu stii ce vorbesti!

Dai la 15 sec o zi intreaga,faci 200-300k doar din salariul de la munca ...
Mai vinzi itemele si mai faci ce-l putin 200-300k ( asta in cazul in care nu iei aure)
daca mai prinzi si aure...ce sa spun...1kk intr-o singura zi(zi cu argint la oficiu)


Bafta! ;)

Cat despre acel noroc din iteme,ma scuza-ti...am ajuns la concluzia ca acel noroc influenteaza cu ce-l mult 1% dropul :D
 

DeletedUser16010

Guest
Fiecare munca are o sansa de drop x. Sa presupunem ca avem 50% noroc ( Imbracaminte allan), asta nu inseamna ca trebuie sa pice un item la fiecare 2 munci ( cel putin teoretic), ci primesti un bonus de 50% la sansa de drop a muncii respective.

De exemplu:
- munca Vaneaza curcani are sansa de drop iteme de x=10% (durata de 1 ora)
- la aceeasi munca echipez setul de imbracaminte allan, deja situatia se schimba: noua sansa de drop iteme devine y=(50% * x) + x = 5% + 10% = 15% sansa de drop item. Deci bonusul de 50% noroc, ne da defapt 5% sansa de drop la munca vaneaza curcani, in total 15%.

PS: Valoarea de 10% a fost introdusa de mine, in joc sunt alte valori, eu doar am vrut sa creez o imagine a acestor lucruri.
 

DeletedUser24094

Guest
nu iti scoti investitia? :O
Scuza-ma...nu stii ce vorbesti!

Dai la 15 sec o zi intreaga,faci 200-300k doar din salariul de la munca ...
Mai vinzi itemele si mai faci ce-l putin 200-300k ( asta in cazul in care nu iei aure)
daca mai prinzi si aure...ce sa spun...1kk intr-o singura zi(zi cu argint la oficiu)


Bafta! ;)

Cat despre acel noroc din iteme,ma scuza-ti...am ajuns la concluzia ca acel noroc influenteaza cu ce-l mult 1% dropul :D

Crede-ma ca stiu ce vorbesc, am la activ peste 50.000 de munci la 15 secunde la oficiu.

Aure 1kk? ce aure 1kk? ajungi sa le vinzi la ambulant si pe aure.
Sa muncesti mereu ai nevoie de pepite si tutun, deci ce iei pe mere dai pe pere, unde e castigul?

Decat sa stai pe comert si sa ai allan cal cartw si restul, mai bine le vinzi si treci pe duel. Nu se merita.
 

DeletedUser14746

Guest
Crede-ma ca stiu ce vorbesc, am la activ peste 50.000 de munci la 15 secunde la oficiu.

Aure 1kk? ce aure 1kk? ajungi sa le vinzi la ambulant si pe aure.
Sa muncesti mereu ai nevoie de pepite si tutun, deci ce iei pe mere dai pe pere, unde e castigul?

Decat sa stai pe comert si sa ai allan cal cartw si restul, mai bine le vinzi si treci pe duel. Nu se merita.


cine joaca pe hawaii vede activitatea mea din ultimul timp de pe comert...asa ca scuza-ma...

legat de duel...ce sa fac pe duel?sa atac plantele care toata ziua se bronzeaza cu ... la soare?
ce-l putin 60% din jucatori joaca pe aparare...sa fie sanatosi :)
asta nu mai e duel...duelul sa stricat demul!
 

DeletedUser21021

Guest
cine joaca pe hawaii vede activitatea mea din ultimul timp de pe comert...asa ca scuza-ma...

legat de duel...ce sa fac pe duel?sa atac plantele care toata ziua se bronzeaza cu ... la soare?
ce-l putin 60% din jucatori joaca pe aparare...sa fie sanatosi :)
asta nu mai e duel...duelul sa stricat demul!

Abia ai 25k comenzi date in joc, cred ca tu nu sti ce vorbesti. Nu inflorii sumele.
Sa faci cat ai spus tu anterior, inseamna sa dai in jur de 2k comenzi pe zi cu motivatia peste 75%, ceea ce inseamna mult timp/tutun/pepite.
La cele 25k comenzi ale tale, ma indoiesc ca dai 2k pe zi. Nu da sperante false altora.
Si care este marea ta activitate, 2-3 rapoarte cu TT si Boone? Ti se pare ceva extraordinar? :)
 

DeletedUser14746

Guest
Abia ai 25k comenzi date in joc, cred ca tu nu sti ce vorbesti. Nu inflorii sumele.
Sa faci cat ai spus tu anterior, inseamna sa dai in jur de 2k comenzi pe zi cu motivatia peste 75%, ceea ce inseamna mult timp/tutun/pepite.
La cele 25k comenzi ale tale, ma indoiesc ca dai 2k pe zi. Nu da sperante false altora.
Si care este marea ta activitate, 2-3 rapoarte cu TT si Boone? Ti se pare ceva extraordinar? :)

ai dreptate,sunt de 3 saptamani pe comert!
Probabil ca sa ai un cuvant de spus e nevoie sa ai 999999999 de munci date ;)
Rapoarte am si cu wyatt,nu ma plang legat de gasitul aurelor ;)
Pana la urma nu cred ca trebuie sa dau vre-o explicatie cuiva,cati bani fac pe zi sau cate aure gasesc,corect?
Conteaza ca-mi permit tot ce-mi doresc :D


Topicul asta deja deraiaza de la subiect...cred ca sand a fost destul de clar prin explicatia lui ;)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus