Intrerupere somn - cum functioneaza?

AndreiCR

Greenhorn
Salut

Sunt 2 tipuri de realizari pt somn, "Dormi x ori" si "Dormi x numar de ore".
Somnul complet dureaza 8 ore.
Ce se intampla daca intrerup somn dupa 1 ora sau 2 sau .... 7 ore.
Se pune somnul intrerupt, indiferent de numarul de ore facut, la realizare "Dormi x ori".
La fel, daca intrerup, numarul de ore dormite, ex 3 ore dormite din 8, se pun la realizarea "Dormi x numar de ore".

Mentionez ca nu am efectuat teste cu somn intrerupt sa vad cum functioneaza si de asta intreb aici.
 
Salut ! Cred că mai bine întrebai pe taclale ca să nu deschizi o temă oarecum inutilă. Legat de întrebarea ta eu știu că dacă dormi cele 8h în hotel se pune atât ca număr la zilele dormite, cât și la ore. Dacă tu întrerupi după un timp ele nu se mai adaugă la - de câte ori ai dormit - ci doar la orele petrecute în hotel. Nu am testat cazarma sau corturile să văd dacă se adaugă la acel nr de dormiri. Dar ca hotel se adaugă la h, în funcție de cât ai stat în acel hotel.
 

Aokiji

Greenhorn
Tema inutila? de ce? de asta a fost creata aceasta pagina,pt jucatorii noi care au intrebari,pe taclale ii pot raspunde la misto,el ce sa creada dupa ?
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Dormi de x ori reprezinta numarul de comenzi de somn complete 8 sau 6h in cort sau cazarma
Dormi x ore reprezinta numarul de ore dormite in total , fie ca e comanda completa sau comanda intrerupta dupa 1h
 

xD3MEnTu

Trapper
Salut

Sunt 2 tipuri de realizari pt somn, "Dormi x ori" si "Dormi x numar de ore".
Somnul complet dureaza 8 ore.
Ce se intampla daca intrerup somn dupa 1 ora sau 2 sau .... 7 ore.
Se pune somnul intrerupt, indiferent de numarul de ore facut, la realizare "Dormi x ori".
La fel, daca intrerup, numarul de ore dormite, ex 3 ore dormite din 8, se pun la realizarea "Dormi x numar de ore".

Mentionez ca nu am efectuat teste cu somn intrerupt sa vad cum functioneaza si de asta intreb aic
in misuni se spune clar dormi 0/1 esti liber sa alegi unde cazarma sau hotelul prin propiul oras ca dormi. De ce ai vrea sa complici lucrurile prin numaru de ore?
 
Sus