Jocurile copilariei

DeletedUser

Guest
Ce tare era Volfied. A fost primul meu joc. Ma chinuiam ore in sir ca sa termin nivelele. Veci, da' bun!

Si Wolfenstein, Counterul de demult!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Imi puteti spune si mie de unde pot descarca (free) Habitrail Hamster ball???
 

DeletedUser

Guest
Primul joc pe care l-am jucat cred ca a fost mario pe un SEGA conectat la televizor, urmat de TANK tot pe televizor si bineinteles multe alte jocuri care erau pe cartele la vremea aceea (acum vreo 13 ani).
Cand am pus prima data mana pe un pc (cred ca era un 386) nici nu avea sistem de operare lucram din Norton Comander am jucat celebrul joc Lotus cel cu masini, dupa care a urmat Preistoric 1 :D (cat mi a placut jocul asta ...Doamne....) Primul pc cred ca a fost AMD K7 si aveam instalat pe el Red Alert, Rally ceva de genu si AOE. DUpa care am pierdut sirul....apareau jocuri pe banda rulanta
 

DeletedUser12677

Guest
primele jocuri pe televizor:mario si chip n dale rescue rangers
primele jocuri pe pc:far cry si zuma
ce vremuri.....
 

DeletedUser

Guest
Avand in vedere ca aveam doar 3 ani cand parintii mi-au cumparat PC-ul,primul joc pe care il jucam a fost GTA I/II.
Stiu ca eram singurul din vecini si toti veneau sa se joace si ei:))
 

DeletedUser16869

Guest
Primul meu joc pe televizor a fost Super Mario :D


Si mai aveam inca unu, tot pe televizor, cu fotbal :)
 

DeletedUser10137

Guest
M-am gandit sa mai postez si au pe forum si m-am gandit sa postez aici intr-un topic asa de misto cu e asta:
am si eu 2 jocuri vechi si frumoase:
Donald duck quack atack
animanics
as vrea si eu daca se poate sa imi zica cineva prin PM de unde pot lua primul joc:up::aventurier:
 

DeletedUser

Guest
Aion GTA 4 Rappelz
sau WoW:cataclysm Crysis 2 sunt vechi.. ma jucam cind aveam 12 ani :blink:
 
Sus