Jucători de level mic cu Revere sau Cortina

rennokki

Greenhorn
Sincer, nu sunt uimit de ce îmi văd ochii, înainte să scriu thread-ul ăsta. Adică am explicațiile logice, am doar de anunțat într-un fel problema asta, de care sunt sigur că se știe, dar nu ia nimeni atitudine că poate sunt "pepitari" (așa cum am mai văzut că se folosește termenul ăsta) de care lui Inno nu îi pasă că sunt mașini de făcut bani.

Clasament > Tab-ul de îndemânare > Carismă > Comerț

1. Cineva de lv 89, setul lui Revere (cu tot cu șa și cal) și armele contrabandistului, 1085 comerț
2. Cineva de lv 84, setul lui Revere, 797 comerț
3. Cineva de lv 96, setul lui Revere (cu tot cu șa și cal), 1169 comerț
4. Foarte mulți de ~ lv 80 care au Benjamin Kent
5. Cineva d e lv 82, full Cortez
6. Cineva lv 96, full Cortina

Îmi este greu să cred că cineva care are nivelul ăsta și să fi jucat cinstit, să aibă bani să își ia Revere. Să nu mai zic că la piață acum, Șaua și Calul lui Cortina sunt $1.5M și $2M.

Și nu sunt frustrat, că nu ăsta e scopul thread-ului, este faptul că este atât de evident că persoanele care au bani de Cortina/Revere la lv 80 spre exemplu, să fi încălcat anumite reguli de multi-account, iar noi ăștia proștii de aici, care încă mai jucăm cinstit, nu avem nicio șansă să creștem așa repede sau să facem itemele astea "bombă" la fel ca ei. Nu mă întrebați cine sunt și pe ce lume joacă. Au fost doar niște exemple găsite în clasament. E foarte ușor pentru Inno să îi găsească după criterii de iteme și de cât timp este contul, sau ce tranzacții au făcut pe piață.

Mai devreme săptămâna trecută cineva se plângea pe chat că nu poate face o misiune, la care altcineva i-a zis că trebuie să facă misiuni din salon, și a întrebat "ce e aia?". Literalmente omul ăla avea lv 100+ și nu știa că există misiuni în salon. Sunt "spamaci" dinăștia de 15 secunde la job-uri ce ar trebui banați permanent în opinia mea, strică absolut orice legătură cu jocul doar ca să facă level să își transfere itemele pe contul celălalt. Și banii? Cu produse puse la $400k fiecare ca să nu bată la ochi.

Nu sunt dezamăgit și nici surprins ce a ajuns jocul, dar este doar o bulă ce se va sparge mai devreme sau mai târziu, pentru că jucători ca mine care au început cinstit fără un cont principal (fără să fi încălcat vreo regulă) sunt demoralizați că ajung level 90 și la fort fac un rahat cu setul lui Carl sau Andreas (care e ușor de obținut că nu costă mult) când în apărare au full cortina sau trimit conturi secundare de la aceeași 10 oameni, care au acces la iteme mai bune de fort decât Carl/Andreas. În continuare aceeași 10-20 de oameni vor face conturi și se vor bate între ei pe lumi, pentru că dacă bagă pepite, cam așa e; interesu' poartă fesu'.
 

yo yo yo

Greenhorn
Sincer, nu sunt uimit de ce îmi văd ochii, înainte să scriu thread-ul ăsta. Adică am explicațiile logice, am doar de anunțat într-un fel problema asta, de care sunt sigur că se știe, dar nu ia nimeni atitudine că poate sunt "pepitari" (așa cum am mai văzut că se folosește termenul ăsta) de care lui Inno nu îi pasă că sunt mașini de făcut bani.

Clasament > Tab-ul de îndemânare > Carismă > Comerț

1. Cineva de lv 89, setul lui Revere (cu tot cu șa și cal) și armele contrabandistului, 1085 comerț
2. Cineva de lv 84, setul lui Revere, 797 comerț
3. Cineva de lv 96, setul lui Revere (cu tot cu șa și cal), 1169 comerț
4. Foarte mulți de ~ lv 80 care au Benjamin Kent
5. Cineva d e lv 82, full Cortez
6. Cineva lv 96, full Cortina

Îmi este greu să cred că cineva care are nivelul ăsta și să fi jucat cinstit, să aibă bani să își ia Revere. Să nu mai zic că la piață acum, Șaua și Calul lui Cortina sunt $1.5M și $2M.

Și nu sunt frustrat, că nu ăsta e scopul thread-ului, este faptul că este atât de evident că persoanele care au bani de Cortina/Revere la lv 80 spre exemplu, să fi încălcat anumite reguli de multi-account, iar noi ăștia proștii de aici, care încă mai jucăm cinstit, nu avem nicio șansă să creștem așa repede sau să facem itemele astea "bombă" la fel ca ei. Nu mă întrebați cine sunt și pe ce lume joacă. Au fost doar niște exemple găsite în clasament. E foarte ușor pentru Inno să îi găsească după criterii de iteme și de cât timp este contul, sau ce tranzacții au făcut pe piață.

Mai devreme săptămâna trecută cineva se plângea pe chat că nu poate face o misiune, la care altcineva i-a zis că trebuie să facă misiuni din salon, și a întrebat "ce e aia?". Literalmente omul ăla avea lv 100+ și nu știa că există misiuni în salon. Sunt "spamaci" dinăștia de 15 secunde la job-uri ce ar trebui banați permanent în opinia mea, strică absolut orice legătură cu jocul doar ca să facă level să își transfere itemele pe contul celălalt. Și banii? Cu produse puse la $400k fiecare ca să nu bată la ochi.

Nu sunt dezamăgit și nici surprins ce a ajuns jocul, dar este doar o bulă ce se va sparge mai devreme sau mai târziu, pentru că jucători ca mine care au început cinstit fără un cont principal (fără să fi încălcat vreo regulă) sunt demoralizați că ajung level 90 și la fort fac un rahat cu setul lui Carl sau Andreas (care e ușor de obținut că nu costă mult) când în apărare au full cortina sau trimit conturi secundare de la aceeași 10 oameni, care au acces la iteme mai bune de fort decât Carl/Andreas. În continuare aceeași 10-20 de oameni vor face conturi și se vor bate între ei pe lumi, pentru că dacă bagă pepite, cam așa e; interesu' poartă fesu'.
off topic- trebuie sa te tratezi,setul lui kent s-a dat gratis la eveniment, la fel seturile cortez cortina revere au picat moca la evenimente trecute(deci nu trebuie sa ai bani doar sa fi activ si sa participi la evenimente
 

rennokki

Greenhorn
Deci vezi că eu nu am făcut mișto-uri de genul că ar trebui să mă tratez. Comunitatea asta văd că e toxică ca naiba. Toți cei care sunteți contra, literalmente delirați. Ca să înțelegeți ce zic, începeți cu un cont nou pe altă lume, și încercați să ajungeți la Cortina sau Revere la fel de repede, fără ajutor de la conturi mari, să vedeți despre ce discut. :)

"deci nu trebuie sa ai bani doar sa fi activ si sa participi la evenimente" - joc de la Octoberfest încoace, intru zilnic, fac grind pe munci și misiuni, nu poți să mă minți cu asta
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Esti gelos? :lol:

Și nu sunt frustrat
Deloc.

Vezi ca unele persoane joaca pe mai multe lumi si pot primi iteme imprumut (sau chiar gratis) de la prieteni. Anul asta au fost iteme slabe la eventuri, dar in anii trecuti daca erai activ si dadeai munci de o ora toata ziua ai fi facut multi bani din vanzarea itemelor. Eu am facut si 10kk pe unele lumi din vanzarea itemelor dotd fara sa bag 1 leu (si fara clone). Saua cortina o fi 2kk la piata, dar nu valoreaza nici 300. Vine craciunul intr-o saptamana, o vei lua cu 200-250k. Cel care a intrebat "ce e aia", vizavi de misiunile din saloon, era ironic. Chiar daca era o clona, pe contul principal ar fi facut misiuni, deci ar stiut cu ce se mananca, dar tu probabil n-ai inteles gluma. Sau poate pur si simplu nu isi amintea ce set de misiuni trebuia completat, si eu am facut unele misiuni acum 5-6 ani si nu mai stiu exact firul. Inseamna ca trebuie sa fiu banat permanent? :))
Daca suspectezi pe cineva de multiaccount, fa tichet. Nu garantez ca va fi banat, dar exista o sansa. Jucatorii cu zeci de clone pot reprezenta o problema, dar cei pe care i-ai amintit, crede-ma, nu erau ei. Aceia nu s-ar fi expus scriind pe saloon :lol:
 
Ultima editare:

...Trelawney...

Greenhorn
@rennokki si eu am reinceput pe lumea 1 dupa o anumita perioada. Am primit anumite seturi de la colegi pentru a creste mai repede, deci da, si eu eram printre cei cu lvl mic dar cu seturi precum cortez. Nu toata lumea are multi account, multi se bazeaza pe ajutorul colegilor pentru a creste repede si a ajuta la forturi.
De asemenea si pe lumea noua (Pennsylvania) am avut revere desi eram lvl 50-60. Stiu ca aici l-am castigat la ceva event. Deci poti avea seturi bune si fara pepite/sume mari de bani/multiaccount. Ai nevoie de noroc (din plin) si colegi care sa te ajute.
Dupa cum spunea cineva mai sus, daca ai o suspiciune poti face tichet.
 

lord ion

West Marshal
@rennokki si eu am reinceput pe lumea 1 dupa o anumita perioada. Am primit anumite seturi de la colegi pentru a creste mai repede, deci da, si eu eram printre cei cu lvl mic dar cu seturi precum cortez. Nu toata lumea are multi account, multi se bazeaza pe ajutorul colegilor pentru a creste repede si a ajuta la forturi.
De asemenea si pe lumea noua (Pennsylvania) am avut revere desi eram lvl 50-60. Stiu ca aici l-am castigat la ceva event. Deci poti avea seturi bune si fara pepite/sume mari de bani/multiaccount. Ai nevoie de noroc (din plin) si colegi care sa te ajute.
Dupa cum spunea cineva mai sus, daca ai o suspiciune poti face tichet.
ditto, ajutat de @Serje pe hauai. la lvl 40-50 participam deja la forturi cu set căpitan. dacă nu primeam grad căpitan, toți din coltz se retrăgeau de la bătălie. cei mai cei oameni. la rândul meu și eu am ajutat pe cineva venit proaspăt cu set patriot, arme echipaj, bani, etc.
 

Danny Tommy

Trapper
ditto, ajutat de @Serje pe hauai. la lvl 40-50 participam deja la forturi cu set căpitan. dacă nu primeam grad căpitan, toți din coltz se retrăgeau de la bătălie. cei mai cei oameni. la rândul meu și eu am ajutat pe cineva venit proaspăt cu set patriot, arme echipaj, bani, etc.
tu nici acum nu meriti grad de capitan pe hawaii...
 

Nu trebuie sa avem haine inutile și asta sa rezulte ca avem bani sau valoare în vreun fel.
Bani in joc ii faci foarte ușor și nu la secunde ci la ore depinde de timpul fiecăruia, faci 3x lemn per ora fără set în 4 ore ai 12 lemn , pui la piață și normal ca faci bani .
Strângi bani la loc sigur adică în banca și vei genera destul bănet sa iti iei tot ce îți dorești după părerea mea sa iti iei ce iti trebuie , adică un set de produse care sa iti genereaze bani în joc , ca și în viata reala sa fi intr-o continua dezvoltare . Nu sa dai pe ceva care sa nu iti aducă venit ci împrumuturi în schimbul profitului.
Și a 2 parte.Nu contează cati bani(euro) bagi dacă incalci vreo regula esti banat deoarece toată lumea e trasa la răspundere intr o tara cu libera exprimare , conform regulamentului.
 
Ultima editare:
Sus