La medic

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Bună,

Observ că s-au anunțat câștigătorii, dar fără nicio dovadă despre cum a fost făcută tragerea la sorți. Putea fi ales oricine, după cine știe ce criterii, și să fie declarat câștigător.

Nu vreau să fiu înțeleasă greșit. N-am nimic cu niciunul dintre câștigători, îi felicit pe toți și nu am dubii că extragerea a fost corectă, însă transparența în alegerea acestora ar fi trebuit să fie un criteriu esențial, asta dacă vrem să eliminăm orice posibil semn de întrebare.

Într-un timp se postau clipuri video cu modul de extragere, dar acum s-a renunțat. Dragilor, dacă nu există timpul necesar mai bine omiteți organizarea de concursuri decât să le organizați fără respectarea termenelor, fără transparență în alegerea câștigătorilor etc.

Felicitări câștigătorilor! :up:

Buna,
Ai vre-un semn de intrebare relativ la extragere ? la cine a castigat sau asa mai de parte ?
De ce doar pe Ro trebuie organizatorul sa publice videouri / poze si alte cele pentru "a demonstra" cuiva cum a fost facuta extragerea?
(Daca chiar vrei sa dai unui anumit jucator un premiu, faci 10-15-20 videouri pana iese cine doresti tu castigator, deci asta cu videoul chiar nu e "transparenta" treaba ..)

S-a publicat lista de participanti, s-a publicat lista de castigatori si asta e tot.
 

Lady Deutza

Greenhorn
De ce doar pe Ro trebuie organizatorul sa publice videouri / poze si alte cele pentru "a demonstra" cuiva cum a fost facuta extragerea?
Din același motiv pentru care și nouă ni se solicită la concursuri "dovezi" că nu am umblat cu "cioara vopsită" (vezi solicitarea de a publica și imagine cu cuvintele încercuite). Are sens? :)

Mai are rost ?
Da, pentru cei ce au intrat la extragerea OUP.
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Din același motiv pentru care și nouă ni se solicită la concursuri "dovezi" că nu am umblat cu "cioara vopsită" (vezi solicitarea de a publica și imagine cu cuvintele încercuite). Are sens? :)

E o mica - mare diferenta, eu ofer niste premii , tu pentru a putea intra in concurs trebuie sa accepti / sa te supui anumitor reguli.
La tine e regula sa imi oferi ceea ce e mentionat in anunt pentru participare.
 

Lady Deutza

Greenhorn
La tine e regula sa imi oferi ceea ce e mentionat in anunt pentru participare.
Și pentru voi nu se aplică regula că ceea ce vă asumați în anunț trebuie respectat? Sau, la fel, e doar pentru cei ce "stau cu mâna întinsă după premiu"? Sau nu e o regulă general valabilă? :)
Ma refer aici la celălalt concurs, cu asumarea termenului de anunțare a căștigătorilor.

Ori suntem consecvenți în tratarea spețelor de același gen, ori ne asumăm greșelile care e firesc să mai apară, zic. :)
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Și pentru voi nu se aplică regula că ceea ce vă asumați în anunț trebuie respectat? Sau, la fel, e doar pentru cei ce "stau cu mâna întinsă după premiu"? Sau nu e o regulă general valabilă? :)
Ma refer aici la celălalt concurs, cu asumarea termenului de anunțare a căștigătorilor.

Ori suntem consecvenți în tratarea spețelor de același gen, ori ne asumăm greșelile care e firesc să mai apară, zic. :)

Nu stiu care este celalalt concurs si ce s-a intamplat acolo, eu ti-am raspuns strict legat de acesta deoarece suntem in tema de discutii despre acest concurs.
 

Lady Deutza

Greenhorn
Nu stiu care este celalalt concurs
Interesant. Deduc de aici că fiecare membru din staff poate organiza câte un concurs cu propriile reguli și că la unele poate fi obligatoriu ca staff-ul să-și asume ceea ce a scris în regulamentul concursului, iar la altele nu.

Nu are sens continuarea polemicilor, însă frumos ar fi să vă coordonați mai bine astfel încât să fie evitate pe viitor astfel de inadvertențe. Interesul tuturor e să avem cât mai multe concursuri cu cât mai mulți participanți.

Zi frumoasă tuturor!
 

thean

Trapper
Interesant. Deduc de aici că fiecare membru din staff poate organiza câte un concurs cu propriile reguli și că la unele poate fi obligatoriu ca staff-ul să-și asume ceea ce a scris în regulamentul concursului, iar la altele nu.

Nu are sens continuarea polemicilor, însă frumos ar fi să vă coordonați mai bine astfel încât să fie evitate pe viitor astfel de inadvertențe. Interesul tuturor e să avem cât mai multe concursuri cu cât mai mulți participanți.

Zi frumoasă tuturor!
Cel mai necajit e clapudiu :roll:
 
Interesant. Deduc de aici că fiecare membru din staff poate organiza câte un concurs cu propriile reguli și că la unele poate fi obligatoriu ca staff-ul să-și asume ceea ce a scris în regulamentul concursului, iar la altele nu.

Nu are sens continuarea polemicilor, însă frumos ar fi să vă coordonați mai bine astfel încât să fie evitate pe viitor astfel de inadvertențe. Interesul tuturor e să avem cât mai multe concursuri cu cât mai mulți participanți.

Zi frumoasă tuturor!
Exact. Dacă un membru staff vine cu un concurs automat face și regulile și condițiile de participare. Dovada NU este obligatorie. Eu o postam să se simtă lumea bine. Atâta timp cât dovada există în sistem, nu e nicio problemă. Odm nu e nouă în echipă și nici nu merită răutățile voastre.
 

ZENUL

Greenhorn
Bună,

Observ că s-au anunțat câștigătorii, dar fără nicio dovadă despre cum a fost făcută tragerea la sorți. Putea fi ales oricine, după cine știe ce criterii, și să fie declarat câștigător.

Nu vreau să fiu înțeleasă greșit. N-am nimic cu niciunul dintre câștigători, îi felicit pe toți și nu am dubii că extragerea a fost corectă, însă transparența în alegerea acestora ar fi trebuit să fie un criteriu esențial, asta dacă vrem să eliminăm orice posibil semn de întrebare.

Într-un timp se postau clipuri video cu modul de extragere, dar acum s-a renunțat. Dragilor, dacă nu există timpul necesar mai bine omiteți organizarea de concursuri decât să le organizați fără respectarea termenelor, fără transparență în alegerea câștigătorilor etc.

Felicitări câștigătorilor! :up:
Bravo! Jos pălăria!
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Cred ca m-ai inteles gresit. Nu am contestat autenticitatea extragerii lui odm, a fost o referinta cat se poate de evidenta la faptul ca asa-zisele dovezi nu sunt tocmai verosimile, chiar daca asa par la prima vedere, deci nu e nevoie de dovezi pentru concursuri cu premii mici ca acesta.
 
Sus