La medic

str8wWw

Gold digger
Oricum majoritatea daca nu chiar toti au gasit minim 20 de cuvinte, cat e necesar pentru intrarea in extragere. Nu te avantajeaza cu nimic ca ai 25,30 etc, atata timp cat ai trecut de 20. Va tot agitati ca acel cuvant, ca nu stiu ce
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu te supara pe mine, dar daca tot faci un regulament, de ce nu il respecti? Ca nu e prima oara...
Sunteți rugați să postați în acest topic cuvintele descoperite în ordine alfabetică după ce le-ați încercuit pe imagine
Daca iei in considerare si raspunsurile ce nu contin cuvintele in ordine alfabetica si nu au incercuit nimic pe nicio imagine, atunci de ce ai mai mentionat asta in modalitatea de desfasurare? Unii sa piarda timp extra si altii nu?
 

Dagon96

Trapper
Eu unul nu sunt deacord cu unele dintre cuvintele puse, gen gin si râu. Ele nu sunt iteme, nu sunt ceva ce face parte din joc. Si in regulamentul concursului scria ca sunt cuvinte care au legatura cu jocul. Asa ca sunt puse cuvinte si din misiuni, pai acolo sunt j de mii de cuvinte, tot dexul apare. Mi se pare regulamentul cam arbitrar sincer.
Oricum, felicitari castigatorilor consumatori de rebusuri si care au ochiul mai format decat al meu in a vedea toate alea :)
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Din culise:
38 participanti
37 au peste 20 de cuvinte
2 canditati la avatar (34 cuvinte)
Nu am facut tragerea la sorti inca.
exp: nu se acceptă cuvântul fursec pentru că in joc avem doar fursec cu portocale sau cuvântul rangă - doar ranga de fier există

Cand pui asta in cerinta nu ma astept sa vrei Nor, Tel si Perie la raspuns....
Ca e tel de lemn, perie de teava, norul lui cupidon etc.
 
Sus