La medic

clapudiu

Struggler
Membru personal
Am vazut, dar mi se pare ca sunt fortate. Daca voiai cuvintele astea, nu ar fi trebui sa mai pui explicatia. Poate sunt mai multi care le-au gasit, dar nu le-au trecut, din cauza explicatiei. Eu am gasit cateva si am zis sa nu incarc cu prostii, daca oricum nu se iau in calcul. Treceam si eu de 34 de cuvinte.
 

Succuboy

Trapper
Si eu doream sa spun acelasi lucru cu Clapudiu, nu vreau sa fiu hater, dar nici eu n-am adaugat cateva cuvinte seci doar pentru acelasi motiv, m-am luat strict dupa cerinta aceea.
 

Dagon96

Trapper
pai idem. Gin, Aventuri, Tel puteam sa le adaug si eu cu usurinta, si mai gasisem. Dar mi s-a parut ca nu au legatura cu jocul in niciun fel.
 

odm

Cowboy
Unii dintre voi le-au gasit. Am verificat daca apar in joc ca si cuvinte de sine statatoare si nu puteam sa le ignor. Poate au fost cateva mai putin evidente sau care ridicau semne de intrebare, dar multi s-au oprit la aventuri si au ignorat aventurierul sau invers, de exemplu.
Toata lumea intra la tragerea la sorti cu exceptia celui care a gasit doar 3 cuvinte
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu te supara pe mine, dar daca tot faci un regulament, de ce nu il respecti? Ca nu e prima oara...
Daca iei in considerare si raspunsurile ce nu contin cuvintele in ordine alfabetica si nu au incercuit nimic pe nicio imagine, atunci de ce ai mai mentionat asta in modalitatea de desfasurare? Unii sa piarda timp extra si altii nu?
Imi raspunzi si mie? :rolleyes:
 

odm

Cowboy
sigur
era o rugaminte - sa pot corecta mai usor, nu o cerinta a concursului.
Sunteți rugați să postați în acest topic cuvintele descoperite în ordine alfabetică după ce le-ați încercuit pe imagine.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Unii dintre voi le-au gasit. Am verificat daca apar in joc ca si cuvinte de sine statatoare si nu puteam sa le ignor. Poate au fost cateva mai putin evidente sau care ridicau semne de intrebare, dar multi s-au oprit la aventuri si au ignorat aventurierul sau invers, de exemplu.
Toata lumea intra la tragerea la sorti cu exceptia celui care a gasit doar 3 cuvinte
Nu e vorba de gasit, e vorba de trecut "pe foaie". Daca le-am considerat nevalide nu le-am scris.
Pentru oup intra toata lumea, pentru avatar sunt 2 oameni. Daca era vorba de oup ma opream la 20 de cuvinte.

La concursul trecut am gresit una, dar deja aveati castigatorii si n-ati mai schimbat. Acum cuvintele compuse nu se iau in calcul, dar de fapt se iau.
N-are rost...
 

nicumur

Greenhorn
sigur
era o rugaminte - sa pot corecta mai usor, nu o cerinta a concursului.
Sunteți rugați să postați în acest topic cuvintele descoperite în ordine alfabetică după ce le-ați încercuit pe imagine.
E ok atunci. Inseamna ca se iau in considerare si cuvintele toc si pat , ce le-am scris in fraza de la finalul postarii mele :)
Daca oricum sunt luate in considerare toate raspunsurile , indiferent ca au fost puse sau nu in ordine alfabetica si incercuite cuvintele pe tabel, inseamna ca intra si cele 2 ale mele la numaratoare :) 34 total :P
 

odm

Cowboy
V-am aratat de unde provin cuvintele. Am jurizat in conformitate cu cerintele concursului.
Fiecare a postat ceea ce a gasit, unii chiar si cuvinte inexistente sau care n-au legatura cu jocul si pe care nu le-am luat in calcul.
Maine anunt castigatorii. Din partea mea, acesta este un subiect inchis.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Asa pot pune tot dictionarul si sa alegi tu care sunt valabile... Macar se gasesc repede, ca e in ordine alfabetica.
Cerintele ar trebui sa ne ajute, nu sa ne incurce.
Se poate inchide, eu nu mai am nimic de spus.
Bafta tuturor la urmatoarele concursuri, eu nu mai vad sensul participarii.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Deci rugamintile sunt optionale, e bine de stiut pentru viitoarele concursuri. Poate data viitoare treci rugamintile la paragraful destinat altor mentiuni, nu la cel cu modalitatea de desfasurare a concursului.
un print ar fi edificator (sa se vada ca le-ati gasit singurei) :)
Deci si cei care nu le-au gasit singurei (sau care nu pot face dovada acestui fapt) sunt eligibili pentru extragere. Interesant.
Pana la urma cu ce te-au ajutat pozele daca n-au fost obligatorii? Pe mine m-a luat durerea de cap incercand sa descifrez cuvintele descoperite de unii jucatori.
 
Ultima editare:

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Activstatusul jucatorului
Activitatela realizari
ApusChemarea spre aventură Suntem înarmaţi până în dinţi. Aşteptăm până la apus şi ne strecurăm în tabără să îţi eliberăm coiotul
GinDorința lui Hackett Nici măcar eu nu pot să trăiesc numai cu gin, o tocană copioasă este exact ceea ce am nevoie pentru a-mi reface puteri
NorZiua de naştere a lui Henry …salteaua pentru Henry, una aşa de moale, că va avea impresia că doarme pe un nor.
PasPrepară bere Bine lucrat. Următorul pas este adăugarea hameiului. Negustorul ambulant nu este doar un negustor…. Şi acum -tuse- ultimul pas. Cel mai dificil pas. Ai nevoie de un ingredient special: un trifoi.
PatCălărețul singuratic ...atrin. O găsiți pe podea tinând o bucată de cretă roz în mână. O puneți în pat și vreți să vă continuați investigația și să puneți capăt acestei
PerieGiganții oceanelor Ca să vezi! El chiar are ceva care mă interesează. Ia aceasta perie, vom merge la vânătoare!
RauSpală rufe murdare …si nu pot pleca acum! Aşa că ia găleata şi adu-mi nişte apă proaspătă de la râu - dacă nu clăteşti pata asta repede, nu va mai ieşi!
TelEvenimentul de coacere a tortului ...vei avea nevoie de câteva lucruri pe care le poi găsi la piață. Găsește un tel, o formă de copt și extract de citrice. Ai un tel și o formă de copt? Notele spun că mai întâi ar trebui să pregătim
TocCălărețul singuratic ...făcători, ce nu au intenția să te lase să treci liber. Ți-ai tras arma din toc și ....
TapAnimal din setul "Calul si produsul din Irlanda"

@odm deci am citit si eu explicatiile pentru unele cuvinte: .
Activ , Activitate , Tap mi se pare foarte clar ca sunt valide
Rau : Mi se pare ca se incadreaza dar datorita faptului ca exista munca " Indreapta malurile raului"
Restul extrase din textul misiunilor..Sincer e fortat rau de tot , sunt sute de misiuni .fiecare contine un text , absolut orice cuvant poate proveni dintr-un text al misiuni si transformam concursul intr-o loterie in care castiga cine are mai mult noroc sa prinda cuvintele care se afla acolo..sau cine scrie tot ce apuca si le nimereste pe cele bune .

Iar legat de rugaminte/cererea cu ordinea alfabetica : Tu ai specificat ca este o rugaminte dar ai spus acest lucru in cadrul " Modalitati de desfasurare" si asta se poate interpreta si ca o regula din cauza faptului ca este postata acolo . Mai inspirat cred ca era sa o adaugi ca mentiune

In rest , toate bune , mult succes pe viitor .
 

Lady Deutza

Greenhorn
Bună,

Observ că s-au anunțat câștigătorii, dar fără nicio dovadă despre cum a fost făcută tragerea la sorți. Putea fi ales oricine, după cine știe ce criterii, și să fie declarat câștigător.

Nu vreau să fiu înțeleasă greșit. N-am nimic cu niciunul dintre câștigători, îi felicit pe toți și nu am dubii că extragerea a fost corectă, însă transparența în alegerea acestora ar fi trebuit să fie un criteriu esențial, asta dacă vrem să eliminăm orice posibil semn de întrebare.

Într-un timp se postau clipuri video cu modul de extragere, dar acum s-a renunțat. Dragilor, dacă nu există timpul necesar mai bine omiteți organizarea de concursuri decât să le organizați fără respectarea termenelor, fără transparență în alegerea câștigătorilor etc.

Felicitări câștigătorilor! :up:
 
Ultima editare:
Sus