La taclale

DeletedUser28095

Guest
Cred că anunțurile de genul puteau fi fixate pe Saloon pe fiecare lume de joc și așa se evitau discuțiile de genul. Pe lângă temele de pe chat se pot anunța concursurile și pe joc într-o fereastră dedicată la fel cum sunt anunțate și evenimentele anuale. Așa știm sigur că nimeni nu ratează noutățile și concursurile curente :)
 

guvidu22

Gold digger
Cred că anunțurile de genul puteau fi fixate pe Saloon pe fiecare lume de joc și așa se evitau discuțiile de genul. Pe lângă temele de pe chat se pot anunța concursurile și pe joc într-o fereastră dedicată la fel cum sunt anunțate și evenimentele anuale. Așa știm sigur că nimeni nu ratează noutățile și concursurile curente :)
man deci FIX ....dupa 1miliones de discutii, si solutii zero...vi tu de "nicaieri" si dai solutia perfecta....toata stima, ai cele mai respectuoase si bune raspunsuri
 
man, numara cati sunt pe forum si cati sunt pe joc....e "frumosu" asta de forum unde se fac diverse, ok, lumea s-a plictisit de numara de la 0 la infinit, now playing, sau chestii de genu...de 10 ani nimic schimbat...si cerem s fie activitate aici....bullshit
Păi nu ai de ce sta pe forum, maxim intri când primești anunțuri care te interesează Big Up sau evenimente. Eu din câte am observat chiar și anunțate unele concursuri nu au prezentat interes, personal nici eu nu am participat la unele, ba din lipsă de timp, ba din simplitatea concursului. Legat de luptele astea de duminică eu am întâlnit mereu un număr mare de participanți, indiferent de lume, excepție făcând georgia unde nu am cont. Eu am cunoscut jocul ăsta și în varianta clasică, dar și cum este acum...Mare lucru nu s-a schimbat. Deși sună tentant lvl 250, eu sunt genul de jucător care nu oferă mai mult de 1h-2h/zi pentru jocuri așa că mi-ar fi destul de greu să fac acel lvl. Apoi sunt pasionat de grafica western, de task-uri, dar am înțeles că misiunile din joc se pot face în maxim 2 ani, așa că nici acest lucru nu mă motivează să ofer mai mult timp. Legat de dueluri și fort, sunt lumi ca l1, hawaii și indiana unde se merită să te bucuri de așa ceva, dar și cheltuiala și munca este mai mare. Am întâlnit jucători plictisiți de orice altceva, mai puțin de forturi. Acum cu formula nouă am înțeles de la unii playeri că se merită tank-ul, bun nimic de spus. În concluzie jocul se reduce pe termen lung la obiectivul de a te face tank și a merge la forturi, de 1 - 10 ori fiind on, că de diferența de fus orar nu te prea poate ajuta aici.
P.S. Am înțeles mereu hatereala care nu este altceva decât sațietate, nu am idee de cum s-a implicat just și cred că nimeni nu cunoaște cât de multe sau cât de puține dorințe de-ale noastre a transmis sau nu mai departe, poate că este inno încăpățânat/ă, cine știe.
Vom vedea în continuare ce vom face. Pe beta am tot văzut noi realizări așa doar doar să mai tragem de activitate.
P.S. nr 2 - Dacă ești un împătimit al istoriei și al culturii western mai activezi pe aici, dacă nu cauți altceva mai intens...
:njub::njub::njub::mexican:
 

guvidu22

Gold digger
Staff, luati aminte, acesta e unul din motivele pentru care lumea nu intra pe forum, destinatia lui nu mai are scopul propus datorita acestor 1-2-5 papițoi care atat au in cap mistocareli si jigniri aiurea.....eu personal o sa ma retrag in a mai activa aici.... iar pt dl zoltes si compania puteti sa ma luati frumos de .......sa aveti gura :) plina.
 
Ultima editare:
Staff, luati aminte, acesta e unul din motivele pentru care lumea nu intra pe forum, destinatia lui nu mai are scopul propus datorita acestor 1-2-5 papițoi care atat au in cap mistocareli si jigniri aiurea.....eu personal o sa ma retrag in a mai activa aici.... iar pt dl zoltes si compania puteti sa ma luati frumos de mână. sa aveti ziua plina.
Nu cred că o să te plângă nimeni, cât despre motivele absenței multora de pe forum, este lipsa în sine a activității în cadrul jocului. Mulți zic că intră doar când anunță event sau ceva nou.
 

zoltes

Trapper
Staff, luati aminte, acesta e unul din motivele pentru care lumea nu intra pe forum, destinatia lui nu mai are scopul propus datorita acestor 1-2-5 papițoi care atat au in cap mistocareli si jigniri aiurea.....eu personal o sa ma retrag in a mai activa aici.... iar pt dl zoltes si compania puteti sa ma luati frumos de mână. sa aveti ziua plina.
Sanatate!
 

Negan

Gold digger
Nu cred că o să te plângă nimeni, cât despre motivele absenței multora de pe forum, este lipsa în sine a activității în cadrul jocului. Mulți zic că intră doar când anunță event sau ceva nou.
Sincer sa fiu nu prea ai motive sa fii prea activ in joc, mai mult de 2-3ore seara pt o batalie de fort corecta, putina socializare si cateva afaceri.
Din 2014-2015 incoace activitatea scade de la an la an, si daca e sa ne uitam la ”update-urile” majore in acesti ani le numaram pe degetele de la o mana(introducerea seturilor si obiectelor cu atribute ajustabile dupa lvl, introducerea sistemului de up si lvl 250, anul acesta poate o sa avem ceva focus pe forturi care e singurul mod PvP care mai prezinta curiozitate si face jocul cv mai interesant si competitiv).
Sincer inno sau cine se ocupa de aceste patch-uri ar trb sa gandeasca un mod pt a face jocul mai interesant, cum ar fii un campionat lunar de dueluri care sa implice toate lumile, implementat direct in joc sau macar cv realizari mai importante sa te faca sa dai mai mult de 2-3dueluri pe zi, dar din moment ce vad ca apar realizari penibile cu premii si mai penibile nu am speranta(adica daca e s-o luam la drept ma pun sa dorm 3ani pt cateva ceaiuri si cafele sau sa dau 1k dueluri pt un amart de titlu).
Aventurile au ramas aceleasi de la introducere, ce s-o mai schimbat o fost shop-ul de veteran cu cateva recompense in plus la fel de inutile si din cate imi aduc aminte toata compania inno care se ocupa de TW o facut un mega hype, o promis o mie de lucruri in ceea ce privesc aventurile si au declarat ca inca sunt in varianta beta de testare si vor urma update-uri, 5ani sau cati or trecut mai tarziu nimic schimbat.
Singura varianta e sa jucam pana la epuizare, an de an acelasi joc din 2014-2015 care devine din ce in ce mai inactiv de la an la an.Poti sa dai un search sa vezi cate servere au lumi cu peste 5k de conturi create, infara de RO, EN, PL si inca 2-3maxim, toate au undeva la sub 3k de conturi create care in cativa ani probabil vor avea viitorul serverelor din DK si SE care s-au unit cu serverul international.
E un joc frumos, pe care 90% il joaca mai mult de dragul vremurilor bune si pt ca mai au cativa tovarasi impreuna cu ei, dar interesul din partea echipei de dezvoltare nu e atat de mare, cel putin din punctul meu de vedere echipa de dezvoltare TW nu face nici macar 5% comparativ cu celelalte jocuri inno.
 
daca mai era event pe ro mai ziceam, ce faci tu intr o zi altu face de 10 ori cu pepite nu i vad rostu

si plus de asta ca e international, adicaaaa o sa concuram cu kylejames, deti, iceman, ninja si alti internationali care baga pepite la greu pe beta.
De ce n-ar baga si la eventul asta Gold Rush ca sa ia Gringo sau potiuni, sa ajunga mai repede spre 250 lvl?

In ultima perioada (de cativa ani) se pune accent pe pepitari, aia conteaza.
Ce vremuri erau atunci cand s-a implementat Pusca de Aur si toata lumea nu stia de pepite sau sa faca lvl. Pe atunci era lvl maxim 99. Jucam linistiti la forturi, doar cu bonus de la Pusca de Aur (cine o avea pentru ca era greu sa faci Pusca de Aur pe atunci).

Unde sunt vremurile de altadata cand se punea accent nu pe pepite, ci pe spiritul de echipa, aliantele, tactica si conducerea la fort?

Nici nu vreau sa imi imaginez cum va fi cu 5-10 playeri de lvl 250 intr-o alianta inamica, participand la fort.......
 
Sus