La taclale

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Daca spui ca sunt 2 cu 34 de cuvinte si castigatorul are 32....Cred ca discutiile sunt meritate, dar la asta nu raspunde nimeni, asa ca ma repet.
De exemplu nicu are 34 in total, fara sa editeze postarea.

Tot prin tragere la sorți se va acorda un avatar clasic pentru cel mai mare număr de cuvinte găsite, cuvinte pe care le regăsim in joc.

Sa inteleg ca toate regulile sunt optionale ?

Datorita faptului ca toti i-ati sarit in cap cu diverse comentarii , ca hau ca bau ca nu stiu ce, odm a postat asta, dar trebuie sa vrei sa o citesti :)

1685091636656.png

Pentru a impaca pe toata lumea, toti ati fost inscrisi in extragerea pentru avatar, exceptand persoana care a gasit doar 3 cuvinte.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Datorita faptului ca toti i-ati sarit in cap cu diverse comentarii , ca hau ca bau ca nu stiu ce, odm a postat asta, dar trebuie sa vrei sa o citesti :)

Vezi atașament 5588

Pentru a impaca pe toata lumea, toti ati fost inscrisi in extragerea pentru avatar, exceptand persoana care a gasit doar 3 cuvinte.
Am citit. Acolo e vorba de cele 300 oup. Nu vad o mentiune legata de avatar

Edit:
Daca e cum zici tu, inseamna ca nicio regula nu a fost luata in considerare, pe langa cea cu minim 20 cuvinte. Pe scurt, bataie de joc.
 
Cand te inscrii la un concurs trebuie sa ai incredere in organizatori.
Despre asta este vorba. ;)
Eh au fost situații și situații, câteodată au fost și aranjamente, însă din ce am văzut pe forum, de câte ori a organizat odm ceva, mereu a încercat să fie cât mai transparentă. Legat de concursul ăsta, văzând atâtea comentarii că aia nu-i corect, aia este...etc, poate a băgat sau poate nu pe toată lumea la roată.
Ca un sfat propun ca pe viitor regulile și exprimarea să fie cât mai simple. Indicațiile cât mai amănunțite spre exemplu, dacă tu vrei ca lumea să spună cuvântul - măr - spune că este un fruct. Așa nimeni nu ar mai avea ce să comenteze, poate la sfârșit când ar vedea că unii au câștigat și ei nu.
Atenția la concursuri a organizatorului ar trebui să fie mereu la fel, indiferent de concurs.
Oricum felicitări pentru implicare și pentru ideea concursului, 70-80% din forum este ținut în viață prin aceste concursuri.
Consider că o arătare a extragerii ar fi obositoare și dacă nu este live și aia se poate edita, așa că mai bine ideea de încredere și de fun ar trebui să o avem când ne înscriem într-un concurs. Spor !:lovetw::up:
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Bună,

Și noi suntem obligați să vă credem pe cuvânt că au fost toți incluși, fără nicio dovadă că așa a fost.
Despre asta este vorba. :)
Buna,

La fel iti raspund si eu, Nu esti obligata sa participi la concurs.

Am citit. Acolo e vorba de cele 300 oup. Nu vad o mentiune legata de avatar

Edit:
Daca e cum zici tu, inseamna ca nicio regula nu a fost luata in considerare, pe langa cea cu minim 20 cuvinte. Pe scurt, bataie de joc.

La urmatoarele concursuri fie ele si pentru 1 oup o sa fie reguli stricte si bine definite. Asa o sa evitam orice discutie inutila.
(chiar si in ideea de a nu avea nici un castigator, nu o sa mai facem nici un fel de exceptie de la regula, ca nu a intels x, ca y a citit gresit enuntul sau ca intrebarea a fost capcana si cineva nu s-a prins din prima care trebuie sa fie raspunsul.)

Toate jocurile / concursurile au fost usoare / permisive pentru a face cat mai multa lume sa incerce sa participe si sa aiba cat mai multe sanse de castig, dar cand nu castigam facem gura ca de ce ala si nu ala .. nici o problema, la urmatoarele jocuri cine nu respecta ce scrie acolo e out si gata, fara discutii / plangeri / contestatii si alte cele. Asa se vor tria si participantii si o sa fie mai lejer pentru toata lumea.

Pana la urma din niste jocuri simple care ar trebuii sa lege relatia dintre moderatori si comunitate ajungem tot la cearta.
 

clapudiu

Struggler
Membru personal
Buna,

La fel iti raspund si eu, Nu esti obligata sa participi la concurs.



La urmatoarele concursuri fie ele si pentru 1 oup o sa fie reguli stricte si bine definite. Asa o sa evitam orice discutie inutila.
(chiar si in ideea de a nu avea nici un castigator, nu o sa mai facem nici un fel de exceptie de la regula, ca nu a intels x, ca y a citit gresit enuntul sau ca intrebarea a fost capcana si cineva nu s-a prins din prima care trebuie sa fie raspunsul.)

Toate jocurile / concursurile au fost usoare / permisive pentru a face cat mai multa lume sa incerce sa participe si sa aiba cat mai multe sanse de castig, dar cand nu castigam facem gura ca de ce ala si nu ala .. nici o problema, la urmatoarele jocuri cine nu respecta ce scrie acolo e out si gata, fara discutii / plangeri / contestatii si alte cele. Asa se vor tria si participantii si o sa fie mai lejer pentru toata lumea.

Pana la urma din niste jocuri simple care ar trebuii sa lege relatia dintre moderatori si comunitate ajungem tot la cearta.
Degeaba te enervezi. Nu fac galagie ca nu am castigat eu, l-am si dat exemplu pe nicu, care, spre deosebire de mine, a mentionat cateva cuvinte pe care noi le-am considerat nevalide. Nu au fost nici excluse si nici nu a castigat cel cu cele mai multe cuvinte. Daca cer explicatii sau corectitudine, eu sunt ala rau. Sper sa fie cum zici tu, chiar daca nu voi mai participa. GL HF
 

Benyamyn10

West Sheriff
Membru personal
Va intelegeti ca apa cu uleiul bre .
Ce vrea @clapudiu sa zica este faptul ca au fost unele lucruri , din punctul de vedere al organizarii si exprimarii , care nu au fost puse 100% la punct ( automat acest lucru lasa loc de interpretari si de acolo se ajunge la discutii ) si la comentariul legat de extragere a lui @odm si eu personal am inteles ca a fost vorba de extragere pt OUP dar aparent era vorba de avatar . Nu e o crima de razboi acum dar @bogdanell7 confuzia asta care se creeaza produce aceste "certuri " care fac opusul dorintei voastre de a lega relatia intre moderatori si comunitate .
La urmatoarele concursuri fie ele si pentru 1 oup o sa fie reguli stricte si bine definite. Asa o sa evitam orice discutie inutila.
(chiar si in ideea de a nu avea nici un castigator, nu o sa mai facem nici un fel de exceptie de la regula, ca nu a intels x, ca y a citit gresit enuntul sau ca intrebarea a fost capcana si cineva nu s-a prins din prima care trebuie sa fie raspunsul.)
Totodata, aceasta abordare nu duce decat la opusul unui progres in relatia moderator-comunitate , nu a cerut nimeni admitere la harvard . Ce s-a cerut pe aici a fost o transparenta si claritate in exprimariile cerintelor si/sau a modificariilor care au loc fata de regulamentul initial . Eu personal vad solutia undeva la mijloc , nici sa participe chiar toata lumea la toate extragerile dar nici sa participe 0 persoane.

Bună,

Și noi suntem obligați să vă credem pe cuvânt că au fost toți incluși, fără nicio dovadă că așa a fost.
Despre asta este vorba. :)
Buna , nu are nimeni un interes sa faca manevre pt 300 oup si un avatar clasic ..hai sa nu fim exagerati . In trecut erau cu filmari postate cu roata ( se poate da de roata de 224481247 ori si sa se posteze inregistrarea care se doreste ) si erau discutii mult mai mari cum ca s-ar aranja castigatorii ( parerea mea despre asta e cunoscuta. nu mai aprind spiritele pe aici inutil ) . Asa ca dovada 100% clara nu exista , e normal sa avem o anumita incredere in organizatori cand ne inscriem la un concurs .
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
Degeaba te enervezi. Nu fac galagie ca nu am castigat eu, l-am si dat exemplu pe nicu, care, spre deosebire de mine, a mentionat cateva cuvinte pe care noi le-am considerat nevalide. Nu au fost nici excluse si nici nu a castigat cel cu cele mai multe cuvinte. Daca cer explicatii sau corectitudine, eu sunt ala rau. Sper sa fie cum zici tu, chiar daca nu voi mai participa. GL HF

Nu e vorba de nervi, chestia e ca oricum ai da-o cineva e nemultumit. Si sincer dupa ce ca stai sa iti bati capul sa faci un concurs cat mai facil pentru toata lumea, se gasesc bagatori de seama care sa comenteze aiurea si pe langa subiuect. (de data asta nu fac referire la tine)

Relativ la intrebari / neclaritati , va rog sa fie formulate cat mai la subiect iar in masura in care tine de mine la fel o sa raspund, fara a lasa loc de interpretari sau intelegeri gresite. Probabil o sa mai fie discutii si la urmatoarele ca deh, asa se ajunge pe o lungime de unda, doar ca aceste discutii trebuiesc sa fie constructive, nu de natura agresiva.
 
Ideea nu este de strictețe, ci de exprimare...
Pui ca pentru prunci de 3-4 ani
- Cerințe concurs...
- Regulment concurs
Iar la desemnarea câștigătorilor să se respecte regulmentul. Acum odm nu s-a exprimat întocmai potrivit ca și cerințe, nu limbaj și astfel au apărut discuții, iar odm nu a schimbat modul de a intra în cursa pentru avatar pentru că au fost discuții, ci pentru faptul că au fost persoane care au găsit cuvinte care au indirect legătură cu jocul.
Personal consider că un concurs/lună sau la mai multe luni, oferind mai mulți câștigători, ar schimba părerea oamenilor.
La cum mulți cer avatar clasic, de ce nu ar exista câte un concurs cu avatar clasic la fiecare eveniment major din joc.
Concursul fiind încheiat consider că nu mai are rost să se discute pe tema lui, mai degrabă să existe propuneri pentru concursurile viitoare.
Spor ! :up: :lovetw:
 

odm

Cowboy
Eu fiind subiectul principal, ca n-am fost corecta, ca am schimbat, etc va pot spune exact ce s-a intamplat (desi asta tine de bucataria echipei), imi asum cele scrise si e ultima mea postare despre acest concurs.
Am dorit un concurs amuzant la care sa fie cat mai multi participanti, nu prea greu, premiile relativ mici fiind.
Am inceput sa asez cuvintele in grila. Intial au fost 29 sau 30 cuvinte. Am completat cu litere aleatorii incercand sa nu se formeze cuvinte noi. Dupa ce am primit raspunsurile, am avut o surpriza. M-am gandit la cuvintele descoperite, am verificat daca sunt folosite in joc si am decis sa le accept cand am intocmit tabelul cu jucatorii si cuvintele gasite. In urma protestelor (ca unele ar fi cam trase de par am renuntat la ele - pas, pat, perie, etc.) Au ramas 35 cuvinte valide. Le-am scos din jurizare, am renumarat si rezultatul il stiti. Nu am facut nimic ilegal sau imoral, nu am desemnat castigatorii aleatoriu sau pe prietenii. Am facut print la cele 2 extrageri pe care o sa le postez la castigatori dar care nu au nicio relevanta.
Si intradevar era o rugaminte in concurs, sa pot corecta mai usor.
 
Eu fiind subiectul principal, ca n-am fost corectata, ca am schimbat, etc va pot spune exact ce s-a intamplat (desi asta tine de bucataria echipei), imi asum cele scrise si e ultima mea postare despre acest concurs.
Am dorit un concurs amuzant la care sa fie cat mai multi participanti, nu prea greu, premiile relativ mici fiind.
Am inceput sa asez cuvintele in grila. Intial au fost 29 sau 30 cuvinte. Am completat cu litere aleatorii incercand sa nu se formeze cuvinte noi. Dupa ce am primit raspunsurile, am avut o surpriza. M-am gandit la cuvintele descoperite, am verificat daca sunt folosite in joc si am decis sa le accept cand am intocmit tabelul cu jucatorii si cuvintele gasite. In urma protestelor (ca unele ar fi cam trase de par am renuntat la ele - pas, pat, perie, etc.) Au ramas 35 cuvinte valide. Le-am scos din jurizare, am renumarat si rezultatul il stiti. Nu am facut nimic ilegal sau imoral, nu am desemnat castigatorii aleatoriu sau pe prietenii. Am facut print la cele 2 extrageri pe care o sa le postez la castigatori dar care nu au nicio relevanta.
Si intradevar era o rugaminte in concurs, sa pot corecta mai usor.
Vrem mai multe concursuri dacă ai timp
 

clapudiu

Struggler
Membru personal

@bogdanell7

Deci am avut dreptate, era vorba de cele 300 oup.

@odm nu era vorba de ceva ilegal sau imoral, ci doar sa fie clar. Ori sunt 30, ori 44, ori 35, ori cat ne convine cand vine extragerea.

@Emiliano Zapata
Concursul fiind încheiat consider că nu mai are rost să se discute pe tema lui, mai degrabă să existe propuneri pentru concursurile viitoare.

Daca imi da unu cu sapa in cap e ok, ca deja mi-a dat ? :D
 

@bogdanell7

Deci am avut dreptate, era vorba de cele 300 oup.

@odm nu era vorba de ceva ilegal sau imoral, ci doar sa fie clar. Ori sunt 30, ori 44, ori 35, ori cat ne convine cand vine extragerea.

@Emiliano Zapata
Concursul fiind încheiat consider că nu mai are rost să se discute pe tema lui, mai degrabă să existe propuneri pentru concursurile viitoare.

Daca imi da unu cu sapa in cap e ok, ca deja mi-a dat ? :D
Nu am înțeles la ce te referi, dar oricum nu mai contează.
 
Sus