La taclale

Dagon96

Trapper
A mai bagat careva de seama toate clonele de pe lumea noua? 5000 de clone din 5800 de conturi, pe o singura lume, mi se pare totusi exagerat. De porc. Si nu, nu sunt clonele mele, eu nu mai joc asa. Ori poate e careva care vrea sa faca sa pice serverul Ro :)
 

iulianp

West Sheriff
Membru personal
A mai bagat careva de seama toate clonele de pe lumea noua? 5000 de clone din 5800 de conturi, pe o singura lume, mi se pare totusi exagerat. De porc. Si nu, nu sunt clonele mele, eu nu mai joc asa. Ori poate e careva care vrea sa faca sa pice serverul Ro :)
Acele 5000 de conturi sunt create de un bot de spam acum cateva zile, vor fi sterse automat pentru inactivitate.
 

ZenooRO

Cowboy
sunt conturi bagate de inno, doar nu vreti sa atraga fraieri cu pepite pe o lume cu 400 conturi dintre care 70 active, salariile trantorilor trebuie platite cumva
 

vladdutu7

Gold digger
sunt conturi bagate de inno, doar nu vreti sa atraga fraieri cu pepite pe o lume cu 400 conturi dintre care 70 active, salariile trantorilor trebuie platite cumva
vrei sa spui ca sunt conturi gen bot care cresc singure etc.? Pentru a crea concurenta si a face lumea sa doneze?
 

xD3MEnTu

Trapper
Un bot ca ala se face usor cu jumate - un an de programare e doar js... da nu i vad logica cine ar sta sa mineze conturi de the west
 

vladdutu7

Gold digger
Un bot ca ala se face usor cu jumate - un an de programare e doar js... da nu i vad logica cine ar sta sa mineze conturi de the west
Este o tehnica intalnita des mai ales pe jocurile de pe mobil. De exemplu eu joc Pirate Crisis si sunt pe server-ul 596. Efectiv au sistem care creaza jucatori tip bot, dupa un anumit pattern care lucreaza la fel. Urca in clasament si fac ca ceilalalti sa doneze pentru a-i-ntrece. Efectiv marketing.
Ai explicatia mai sus, conturile au fost facute de un bot de spam, sunt inactive si vor disparea la un moment dat( dupa cele 45 zile).
Scuze @iulianp nu am citit mai sus, am crezut ca era vorba despre ce i-am povestit lui @xD3MEnTu
 
Sus