Lamuriri cu privire la modificarea regulamentului

DeletedUser

Guest
In aceasta discutie puteti cere lamuriri suplimentare pe marginea articolelor incluse sau modificate in noul regulament al forumului.
Conditia stricta pentru purtarea acestei discutii, este incadrarea stricta in intrebari cu privire la respectivele articole, fara a derapa in consideratii privind modul lor de elaborare, motive sau orice alte comentarii in afara acestui cadru.

Orice derapaj va fi sanctionat!
 

DeletedUser4649

Guest
Va fi schimbata limita maxima la avatar de pe forum la 80x80 in loc de 100x100 cat este acum in UCP? Nu mi se pare normal sa incurajati incalcarea regulii din moment ce doar scrieti ca trebuie sa fie de maxim 80x80, dar UCP-ul ma lasa sa ma duc pana la 100x100.
 

DeletedUser

Guest
Sau de ce avem limita de imagini 4?pe forumul .net se pot pune si 5 imagini(5 sau 6.....nu mai stiu sigur)
 

DeletedUser

Guest
6.5.In cazuri extreme, ne rezevam dreptul de a inchide conturi chiar daca nu se aplica nici una din regulile de mai sus.

cazurile de mai sus le-am inteles. dar ce trebuie sa inteleg prin cazuri extreme?
 

DeletedUser

Guest
6.5.In cazuri extreme, ne rezevam dreptul de a inchide conturi chiar daca nu se aplica nici una din regulile de mai sus.

cazurile de mai sus le-am inteles. dar ce trebuie sa inteleg prin cazuri extreme?

Regulamentul in forma actuala s-a dorit a fi unul exhaustiv din punct de vedere al reglementarilor conduitei acceptate pe forum. Cum insa el se va adresa unui numar extrem de mare de user-i, fiecare individual diferit de celalalt, ne rezervam dreptul de a detine legitimitatea actiunii de inchidere a unui cont dincolo de prevederile in vigoare pentru cazurile extreme ca si problematica (cu caracter negativ asupra comunitatii, evident) care nu au putut fi cuprinse in formula actuala tocmai spuneam datorita numarului imens de posibile situatii ce pot aparea din interactiunea atator indivizi.

Aceasta prevedere nu se constituie deci intr-o masura despotica sau coercitiva pe motivatia "asa vrem noi!" ci intr-un "aviz amatorilor", intelegand prin acest termen acele elemente disonante care cauta sa ocoleasca Regulamentul prin interpretari si nuantari care sa-i disculpe in actiuni contra bunului mers al acestei comunitati.


MihaiGavrilescu
The West Team.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Sau de ce avem limita de imagini 4?pe forumul .net se pot pune si 5 imagini(5 sau 6.....nu mai stiu sigur)

Nu e vorba de 4 imagini, ci de 4 linii de text. Fie iti alegi ca semnatura 4 linii de text, fie iti pui o imagine + o linie de text.
 

DeletedUser

Guest
Nu se refera la textul regulamentului ci la interdictia de a pune intr-un post mai mult de 4 imagini (incearca sa pui 5 zambarici si ai sa intelegi) :)
 

DeletedUser

Guest
Referitor la imaginile din posturi, nu le limitam noi prin regulament, Smokey, astea sunt setarile forumului. Nu cred ca difera setarile pe forumurile west din celelalte tari. N-am cont pe nici o alta versiune sa testez :P
 

DeletedUser2948

Guest
Sau de ce avem limita de imagini 4?pe forumul .net se pot pune si 5 imagini(5 sau 6.....nu mai stiu sigur)

Ii standard de la vBulletin. Nu stiu daca se poate sau nu schimba aceasta setare. Si totusi a fost pusa cu un scup: LIMITAREA SPAMULUI. Iti dai seama ca daca cineva pune n(n>10) imagini intr-un post cum o sa mearga atunci pagina?
 

DeletedUser9380

Guest
Ii standard de la vBulletin. Nu stiu daca se poate sau nu schimba aceasta setare. Si totusi a fost pusa cu un scup: LIMITAREA SPAMULUI. Iti dai seama ca daca cineva pune n(n>10) imagini intr-un post cum o sa mearga atunci pagina?

Ai dreptate,probabil ca esta este pentru limitarea spamului,dar eu am cont pe forumul german si acolo am putut pune mai mult de 10 zambarici(pentru Sp1tfire).
 

DeletedUser

Guest
Sunt setari generale ale forumului si sunt stabilite, cel mai probabil, de catre Dave.. In postul meu de mai sus am vrut doar sa explic ce a vrut Gabry sa spuna...
Pe mine nu ma prea deranjeaza, dar daca totusi cineva doreste schimbarea acestei setari ar putea sa continue discutia aici si sa lase topicul asta pentru intrebari in legatura cu noul regulament :)
 

DeletedUser

Guest
Ii standard de la vBulletin. Nu stiu daca se poate sau nu schimba aceasta setare. Si totusi a fost pusa cu un scup: LIMITAREA SPAMULUI. Iti dai seama ca daca cineva pune n(n>10) imagini intr-un post cum o sa mearga atunci pagina?

sunt mai mult de 4 imagini ;)

LE:
Sunt setari generale ale forumului si sunt stabilite, cel mai probabil, de catre Dave.. In postul meu de mai sus am vrut doar sa explic ce a vrut Gabry sa spuna...
Pe mine nu ma prea deranjeaza, dar daca totusi cineva doreste schimbarea acestei setari ar putea sa continue discutia aici si sa lase topicul asta pentru intrebari in legatura cu noul regulament :)

Am deja un warn activat si mai e pana expira , iar ultimul post e al meu , daca il pun si pe asta am double-post ;) ...... stiu ca exista functia edit........dar nu prea imi place sa o folosesc :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Va fi schimbata limita maxima la avatar de pe forum la 80x80 in loc de 100x100 cat este acum in UCP? Nu mi se pare normal sa incurajati incalcarea regulii din moment ce doar scrieti ca trebuie sa fie de maxim 80x80, dar UCP-ul ma lasa sa ma duc pana la 100x100.

Multumim pentru notificare, limita va fi extinsa la 100x100.
 

DeletedUser

Guest
sunt mai mult de 4 imagini ;)



LE:

Am deja un warn activat si mai e pana expira , iar ultimul post e al meu , daca il pun si pe asta am double-post ;) ...... stiu ca exista functia edit........dar nu prea imi place sa o folosesc :D

Nu vad sensul maririi numarului de imagini permise, 4 emoticonuri sunt mai mult decat suficiente pentru un post, pentru postarile care contin imagini (tutoriale, etc), acestea pot fi sparte usor in postari succesive.
Forumul .net este forumul .net, regulamentul si deciziile de acolo sunt apanajul echipei .net.

Regulamentul e unul simplut, te conformezi.
Topicul este destinat simplu discutiilor despre modificarile de regulament, ramai strict la asta.
 

DeletedUser4649

Guest
O alta intrebare in legatura cu regulile:
La tutoriale, FAQ-uri si toate celelalte, atunci cand limita de imagini intervine si post-urile sunt "sparte" in doua sau mai multe, succesive, se considera o incalcare a regulamentului in legatura cu double post-ul sau nu? Daca nu, de unde se deduce ca aceasta "spargere" este sau nu cu bune intentii?
 

DeletedUser

Guest
O alta intrebare in legatura cu regulile:
La tutoriale, FAQ-uri si toate celelalte, atunci cand limita de imagini intervine si post-urile sunt "sparte" in doua sau mai multe, succesive, se considera o incalcare a regulamentului in legatura cu double post-ul sau nu? Daca nu, de unde se deduce ca aceasta "spargere" este sau nu cu bune intentii?

Limita de caractere per post este 10.000. Orice spargere se face dupa atingerea acestei limite. Un counter de litere va da imediat valoarea totala a literelor folosite astfel justificandu-se sau nu spargerea postului in 2 succesive sau double-post-ul daca acesata spargere era inutila.
 

DeletedUser

Guest
Nu vad sensul maririi numarului de imagini permise, 4 emoticonuri sunt mai mult decat suficiente pentru un post, pentru postarile care contin imagini (tutoriale, etc), acestea pot fi sparte usor in postari succesive.
Forumul .net este forumul .net, regulamentul si deciziile de acolo sunt apanajul echipei .net.

Regulamentul e unul simplut, te conformezi.
Topicul este destinat simplu discutiilor despre modificarile de regulament, ramai strict la asta.

OK....dar pot pune si intrebari despre regulament?:D
LE:Off: Dave , am auzit ca costinP te cunoaste ;)
 

DeletedUser

Guest
OK....dar pot pune si intrebari despre regulament?:D
LE:Off: Dave , am auzit ca costinP te cunoaste ;)

1. Da, poti pune intrebari despre Regulament, asta este si sensul acestui post.
2. Nu devia de la natura discutiei de fata. Ai ceva sa-i transmiti lui Dave, mesaj privat.
 

DeletedUser

Guest
raspuns

Am o intrebare,privitor la sectiunea 3, putem folosi semnatura ca reclama de recrutare in joc?Am vazut ca nu se interzice,dar e corect?
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Am o intrebare,privitor la sectiunea 3, putem folosi semnatura ca reclama de recrutare in joc?Am vazut ca nu se interzice,dar e corect?

Da, se poate introduce un text de recrutare in semnatura, atata timp cat va incadrati in limita de 4 linii de text cf. regulamentului.
 
Sus