Lamuriri cu privire la modificarea regulamentului

DeletedUser4649

Guest
2.9.1 Orice tentativa de a obtine foloase materiale prin vanzarea conturilor de pe West sau de pe alte jocuri precum si folosirea forumului drept "piata de desfacere" a produselor dvs. (ex: tel., notebook-uri, etc.) vor fi penalizate . De asemenea este interzis si orice fel de schimb, fie contra altui cont, pepitelor sau avantajelor de orice fel. Este permisa doar cedarea neconditionata a conturilor, bineinteles respectandu-se regula : 1.1 Fiecare jucător are voie să aibă un singur cont per lume.

Sunt curios de partea cu "piata de desfacere", sa inteleg ca, chiar in cazul in care eu as vrea sa vand, un telefon sa zicem, nu pot deschide un thread nou in care sa anunt acest lucru, sau se aplica numai in cazul in care zic "dati-mi un telefon pe contul meu" ?
 

DeletedUser6863

Guest
Doar atat: stufos ca un contract de credit. Va doresc succes la analizarea si incadrarea CORECTA a abaterilor.
 

DeletedUser3941

Guest
Am si eu o nelamurire in privinta cu imaginile la semnatura.

Citez:
3.2. Semnatura (text sau imagine) nu va depasi 500 x 100 Pixeli

Am vazut la multi alti useri pe forum semnaturi care depaseau latimea de 500 pixeli, conform regulamentului, acesta este interzis. Eu unul am primit un mesaj cu referire la acest lucru, pentru depasirea limitei de 500 pixeli, dar vad ca unii inca mai poarta semnaturi cu "limite nepermise". Se poate face ceva in legatura cu asta?
 

DeletedUser

Guest
lamurire

"3.3.Este interzisa folosirea semnaturii sau a profilului personal ca suport pt. injurii indiferent de natura acestora sau ca dezaprobare a actiunilor adminilor pe forum sau in joc. Orice ofensa adusa adminilor sau celorlalti jucatori prin elementele de mai sus va fi pedepsita. De asemenea este interzisa reclama pentru alte site-uri cu conținut comercial sau orice directionare (link) spre melodii, site-uri, imagini, cu continut obscen sau dezagreabil." (Regulament)

Intrebarea mea este urmatoarea: pot pune la profil un link la un site despre Romania - Link sters ? Precizez, dupa cum se poate si verifica, ca nu este un site comercial ori cu un continut obscen sau dezagreabil.
Multumesc pentru amabilitate...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3941

Guest
"3.3.Este interzisa folosirea semnaturii sau a profilului personal ca suport pt. injurii indiferent de natura acestora sau ca dezaprobare a actiunilor adminilor pe forum sau in joc. Orice ofensa adusa adminilor sau celorlalti jucatori prin elementele de mai sus va fi pedepsita. De asemenea este interzisa reclama pentru alte site-uri cu conținut comercial sau orice directionare (link) spre melodii, site-uri, imagini, cu continut obscen sau dezagreabil." (Regulament)

Intrebarea mea este urmatoarea: pot pune la profil un link la un site despre Romania - Link sters ? Precizez, dupa cum se poate si verifica, ca nu este un site comercial ori cu un continut obscen sau dezagreabil.
Multumesc pentru amabilitate...

Nu se poate.
Iar, de unde stii tu ca nu e comercial site-ul?:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
promovare site

Site-ul Link sters nu este unul comercial, pentru ca mi-am dat silinta sa-l citesc de la primul articol pana la ultimul (in atentia lui leviathan8) - este un site care prezinta aspecte misterioase, incitante si mai putin cunoscute despre Romania, mie una mi-a facut o enorma placere lecturarea lui si as vrea sa-l promovez...
Cu tot respectul pentru admini si munca lor, banuiesc ca vor verifica daca acest site poate fi promovat, daca acesta corespunde profilului de regulament existent si imi vor da un raspuns.
Va multumesc in avans,
Dana
 
Ultima editare de un moderator:

Elmer Fudd

Rabbit Killer
Site-ul contine chiar pe pagina principala niste directionari spre cateva mici business-uri (reclama), prin urmare nu-l pot aproba :)
 

DeletedUser

Guest
Deci orice item pus la piata va avea pretul maxim ca si pretul de cumparare din magazin. doar itemele picate la munci (baston , chei , set somnoros)nu vor suferi aceasta schimbare
 

just4fun

The Boss
pretul maxim acceptat este pretul pe care un jucator oarecare il poate primi in orice magazin, fara a fi membru in acel oras (pretul fara discount).

exemplu:
palton maro
Pret de Cumparare
$3140
Pret de Vanzare
$6280
Cumpara cu(Extern)
$25120

pretul maxim acceptat in acest caz va fi 25120$
 

DeletedUser2948

Guest
pretul maxim acceptat este pretul pe care un jucator oarecare il poate primi in orice magazin, fara a fi membru in acel oras (pretul fara discount).

exemplu:
palton maro
Pret de Cumparare
$3140
Pret de Vanzare
$6280
Cumpara cu(Extern)
$25120

pretul maxim acceptat in acest caz va fi 25120$

Ahaaa... Deci pretul EXTERN se ia in considerare.:) Pai asa da;)
 

DeletedUser

Guest
Asta inseamna :
cheia 3 -> 30.000$
30.000$ -> ii fac imediat
ii fac imediat -> pusca de aur
yuhuu :D
 

DeletedUser6431

Guest
Asta inseamna :
cheia 3 -> 30.000$
30.000$ -> ii fac imediat
ii fac imediat -> pusca de aur
yuhuu :D

Nu-ti fa sperante, regula nu se aplica si in cazul itemelor speciale care pica la joburi sau misiuni speciale (Baston, Cheia 3, bilet nr.1 , etc)
 

DeletedUser

Guest
pretul maxim acceptat este pretul pe care un jucator oarecare il poate primi in orice magazin, fara a fi membru in acel oras (pretul fara discount).

exemplu:
palton maro
Pret de Cumparare
$3140
Pret de Vanzare
$6280
Cumpara cu(Extern)
$25120

pretul maxim acceptat in acest caz va fi 25120$

asa mai merge :) sunt multi cu rapoarte la profil ca au vandut nu stiu ce banda cu 30k+


ps. Ai inversat pretu de cumparare cu cel de vanzare.

Pret de Cumparare
$6280
Pret de Vanzare
$3140
 

DeletedUser10521

Guest
Ce se intampla in cazul in care jucatorul X pune decat pretul de cumparare minima si jucatorul Y ofera mai mult decat pretul extern de cumparare al obiectului?
De ex:
Un jucator pune un magar cu pretul de cumparare minima $500.
Cineva ofera >$1000 pe magar si il cumpara.
Cine e de vina in acest caz?
 

DeletedUser18799

Guest
Item "cazut la noroc" inseamna cel care l-am primit intr-un raport al unei munci efectuate complet, sau un item ce nu poate fi procurat de nicaieri? (Misiune, Fort, etc.)
 
Sus