LVL MAX 180?

Aokiji

Greenhorn
Mai bine ar activa migrarea de pe serverele aproape moarte sau chiar moarte decat nivelul 180,asta ar incuraja lumea sa joace iar la biserica pentru a face xp repede
 

just4fun

The Boss
Va creste lvl max la 180 in viitorul apropiat?
Cu ocazia asta lumea ar fi din nou interesata de joc.
Pentru moment nu s-a stabilit nimic cu privire la data exacta. Oricum, cand se va face acest lucru se va anunta in prealabil.
Mai bine ar activa migrarea de pe serverele aproape moarte sau chiar moarte decat nivelul 180,asta ar incuraja lumea sa joace iar la biserica pentru a face xp repede
Aici ai dreptate. Si eu vreau sa bage migrarea pe Georgia, Arizona, Louisiana, mai ales LOUISIANA
Deschiderea de noi rute de migrare este definită de InnoGames, având în vedere mulți factori esențiali. Toate lumile sunt monitorizate în mod continuu și atunci când activitatea jucătorilor scade semnificativ pe mai multe niveluri, migrația într-o astfel de lume va fi deschisă.
 
Va creste lvl max la 180 in viitorul apropiat?
Cu ocazia asta lumea ar fi din nou interesata de joc.


Ce ti se pare asa de wow in legatura cu marirea nivelului ? Care lume? Aia 3-4 care urmaresc topul si dau la biserica non-stop?
S-ar bucura cativa zeci de jucatori si ar suferi cateva sute. Majoritatea nu sunt interesati sa dea la secunde.
Marirea nivelului la 180 sau 200 ar produce prea mare dezechilibru, atat la fort cat si la duel.
Majoritatea celor trecuti de 150 au "rezerve" mari de xp. Cu cei mai mici cum ramane?
Optiunea asta n-ar creste activitatea, ci din contra.
Alternativa ar fi sa se reseteze anual topul de xp.
 
Eu am intrebat ca tot am auzit zvonuri. Intr-adevar, ar fi un dezechilibru, mai ales la duel. Daca are unu lvl 100 si lvl duel 180 nici nu are sanse in fata unuia de lvl 180 si 180 lvl duel. Dau un exemplu.

Si daca ai observat, multi jucatori au multa experienta la level 150 ceea ce inseamna ca unii vor face INSTANT level 180 sau 200 cum spui tu.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
Nu va face nimeni nici pe aproape de 180 daca se va păstra rația progresiei geometrice folosite pana acum. Ar fi un dezastru daca ar crește nivelul maxim până la 180.
 

catalina44

Greenhorn
Din punctul meu de vedere creșterea nivelului maxim ar aduce și avantaje și dezavantaje.Un avantaj l-ar avea persoanele de nivel 150 care au acumulat foarte mult xp.Un al doilea avantaj l-ar avea persoanele care se ocupă de construirea bisericilor(ei fac xp foarte repede).Un dezavantaj l-ar avea persoanele care au nivel mai mic(ei trebuie sa munceasca mult mai mult pentru a creste în nivel).Un al doilea dezavantaj ar fi în cazul bătăliilor de fort și dueluri ,unde mai avantajați ar fi persoanele cu nivel mare.
În concluzie nu se poate spune că aeastă creștere a nivelului maxim este o idee bună sau o idee rea.
 

narka200

Greenhorn
lumea era foarte / mult mai / interesata de joc si cand nivelul maxim era 80 :) multi dintre cei care joaca acum pe lumile noi nici nu apouca sa faca 150 pana cand <<moare lumea>> cum zic ei - in mare parte pana cand apare una noua. ai nivel 200 si ce anume faci ? pentru a mari nivelul trebuie sa implementeze noi seturi de misiuni, iteme, haine, arme, etc. simplul fapt de a creste in nivel nu aduce nici o satisfactie.

dar daca ceri tu, sigur - mie personal imi e indiferent daca nivelul maxim e 1000 sau 100 ... nu am atins pe nici o lume pe care am jucat nivelul maxim.

p.s. ar trebui sa iti dea astia ceva beneficii pe aici ca tot vii cu idei din acestea :) maine o sa vrei probabil sa se implementeze schimbari meteo pe the west : ploaie, ninsori, vreme insorita :))) ca poate e mai interesant jocul.
 
acest lvl 180 este denumit ca marea actualizare trecand peste asta vor sa faca itm vechi doc freeman etc etc si itm normale per lvl bonusurile si deabia dupa poate poate o sa aiba acest timp , poate in viitorul apropiat sau orizontul apropiat...
 

rares us

Trapper
NU baga nivel marit in urmatorii 2 ani! Abia se chinuie sa refaca cate 20 de palarii pe update..... in ritmul asta va dura ANI de zile doar updatarea itemelor.
 

DORYN P.

Greenhorn
Din punctul meu de vedere creșterea nivelului maxim ar aduce și avantaje și dezavantaje.Un avantaj l-ar avea persoanele de nivel 150 care au acumulat foarte mult xp.Un al doilea avantaj l-ar avea persoanele care se ocupă de construirea bisericilor(ei fac xp foarte repede).Un dezavantaj l-ar avea persoanele care au nivel mai mic(ei trebuie sa munceasca mult mai mult pentru a creste în nivel).Un al doilea dezavantaj ar fi în cazul bătăliilor de fort și dueluri ,unde mai avantajați ar fi persoanele cu nivel mare.
În concluzie nu se poate spune că aeastă creștere a nivelului maxim este o idee bună sau o idee rea.
Ce avantaj au cei de lv. 150? Ajung la 180 sau cât e maxim și o iau de la capăt cu XPul. Singura chestie ptr. Cei cu lv. Mic e ca pot câștiga/pierde ceva nivele. Din start odată cu modificarea lv. Maxim se modifica și xpul fiecărui nivel.
 

X-viper

West Sheriff
Membru personal
"Din start odată cu modificarea lv. Maxim se modifica și xpul fiecărui nivel."
N-au facut asta pana acum, de ce ar face-o acum?
 

-Sunlight-

Greenhorn
Sunt sigur ca decizia potrivita o sa fie luata de cel mai bun staff din Europa, staff ul west.ro cel mai bun. Va salut cu respect.Screenshot_20210509-231708_Chrome.jpg
 
Sus