Marirea nivelului maxim.

  • Autor subiect DeletedUser2041
  • Data de început

DeletedUser2041

Guest
Dupa cum stiti una dintre noutatile pe care jocul le va aduce in curand este marirea nivelului maxim.
Dorim sa aflam ce parere aveti despre acest lucuri si cum doriti sa se intampla acest lucru: sa fie recalculat automat noul nivel in functie de punctele de experienta acumulate sau sa fie resetate punctele de peste 120( toti jucatorii de 120 sa plece cu sanse egale mai departe).
 

DeletedUser

Guest
Egale...asa e mai bine...ca asa sunt alti care fac direct lv maxim iarasi :) deci sa fie resetate <3W:shoot:
 

DeletedUser15496

Guest
Sa plece de la egal , evident... ce este peste 120 resetat (xp)
 

DeletedUser25424

Guest
Sincer as dori sa fie recalculat nivelul in functie de punctele de experienta acumulate, chiar daca am foarte putin xp acumulat [624k] , dar nu este corect ca uni sa munceasca ani pentru a strange xp si acum cand sunt in top sa piarda toate punctele din cauza mariri levelului.

Ei au muncit pentru punctele de experienta cum ar munci unul de level 119 sa ajunga la level 150, asa au muncit si ei doar ca s-au adaugat in plus punctele de la level 120 si nu merita sa fie anulate acum.


Exemplu:

Eu fac peste 2 zile level 120 dar peste 3 zile se va baga nivelul 150.

Dar cei din top 100 s-au chinuit pentru punctele alea de experienta cam cum o sa ma chinui eu pentru level 150 si nu merita ca lor sa se anuleze punctele.

:boone:
 

DeletedUser15496

Guest
Atunci ce rost a mai avut posibilitatea de a aduna puncte de experienta?

pai daca nu se adunau cum mai stateau in top ?
ramanea topul ceva de genul "cei mai buni" ?
ala care facea primu 120 ramanea pe locul 1? :confused::confused:

uatafac
 

DeletedUser

Guest
Poi asa nici nu mai are rost cresterea de nivel ca asa primi 100 tot acolo o sa fie.
Doar ca o sa fie cu cateva lv mai mari :razz::whistle:
 

DeletedUser

Guest
Ar fi super daca le-ati da la cei de lvl 120 niste iteme/realizari speciale in functie de cat xp au acumulat pana acum.(mai mult simbolic..) Unde ar mai fi farmecul jocului daca ne-am trezi din start cu jucatori de lvl 150 ?
 

DeletedUser23483

Guest
Munca depusa de cativa ani (in cazul unora) sa fie resetata in 10 minute ? Mi se pare incorect si nedrept.Personal doresc sa se raporteze xp-ul cumulat.Normal ca un jucator care nu este in stare sa duca nivelul la 120 nu are ce raporta,automat doreste "stergerea" punctelor celorlalti.Nu stiu de ce se cere parerea jucatorilor in acest caz,cand clar xp-ul acumulat ar trebui raportat la nivelurile urmatoare.
 

DeletedUser

Guest
Munca depusa de cativa ani (in cazul unora) sa fie resetata in 10 minute ? Mi se pare incorect si nedrept.Personal doresc sa se raporteze xp-ul cumulat..

^ Yup. Sa nu-l uitam pe prietenul nostru de pe beta, Kyle, care a platit cateva mii/sute de euro (zvon luat de la profilul lui The-Iceman) sa ajunga pe locul 1.
Nu stiu de ce se cere parerea jucatorilor in acest caz,cand clar xp-ul acumulat ar trebui raportat la nivelurile urmatoare.

Ca sa nu plangeti din nou in caz ca ei decid sa reseteze experienta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2041

Guest
Munca depusa de cativa ani (in cazul unora) sa fie resetata in 10 minute ? Mi se pare incorect si nedrept.Personal doresc sa se raporteze xp-ul cumulat.Normal ca un jucator care nu este in stare sa duca nivelul la 120 nu are ce raporta,automat doreste "stergerea" punctelor celorlalti.Nu stiu de ce se cere parerea jucatorilor in acest caz,cand clar xp-ul acumulat ar trebui raportat la nivelurile urmatoare.

Am propus o tema de discutie, nu fac un sondaj. Sondajul exista pe beta.
 

DeletedUser12588

Guest
Sa fie recalculat automat noul nivel in functie de punctele de experienta acumulate, sa mergem de la egal nu ar fi deloc corect pentru cei care au milioane de puncte de experienta acumulate sa le piarda asa pur si simplu.
 

DeletedUser15496

Guest
Sa fie recalculat automat noul nivel in functie de punctele de experienta acumulate, sa mergem de la egal nu ar fi deloc corect pentru cei care au milioane de puncte de experienta acumulate sa le piarda asa pur si simplu.

De ce nu este corect ?
nu au fost obligati sa faca milioane xp dupa lvl 120 ! aia este fantezie sa urce in top.
 

DeletedUser10117

Guest
am lev 120,ar fi interesant sa se reseteze,asa mai se creeaza competitie intre noi astia mari.
 

DeletedUser22154

Guest
Mie unu nu mi-ar conveni sa mi se reseteze punctele de experienta pe care le-am acumulat prin multa munca in ultimi ani.
Toti care vor resetarea punctelor sunt personaje care nu vor sa munceasca si doresc raul altora.
Munciti si voi la fel cum am muncit si noi astea care suntem in top.
Eu unul recunosc ca am bagat doar de doua ori pepite pe vremea cand erau 2000 de pepite la 90 de lei. Am muncit mult, am facut toate misiunile si astfel am ajuns in top.
Sper ca nu se va implementa prostia de a se reseta experienta ca atunci chiar ca atuncea se vor sterge multe conturi deoarece se va face o imensa discriminare.
Uni o sa sara ca arsi cand vor citi acest mesaj ca este discriminatoriu si incorect ca un jucator de nuvel 120 sa ajunga automat la 150, dar cei care vor spune asta uita un lucru: Noi cei care avem nivelul de 120 de mult timp am acumulat niste puncte de experienta. Practic noi am crescut ca nivel virtual. Nivelul nostru actual se vede in top. Cu cat mai multe puncte de experienta acumulate cu atat mai sus ne regasim in top chiar daca toti avem nivelul 120.

Asa ca baieti si fete nu mai fiti frustrati si invidiosi pe cei care se afla in top si munciti si voi pentru a ne ajunge. Pe mine unul nu ma deranjeaza daca un alt jucator ma va depasi in top, ii zic BRAVO.

Cateva exemple pe intelesul tuturor pentru a vedea de ce nu sunt deacord cu resetarea punctelor de experienta:
1. Sunteti la scoala si la o materie unde voi aveti note bune, sa spunem doi de 10 si un 9, si sunteti 6 elevi cu note bune si 10 elevi care au note de 3, 4, 5 iar restul de 9 elevi din clasa au note medii intre 6 si 8. Intr-o zi vine profu si spune: "Toti elevi vor avea nota 6 iar restul de note vor fi anulate". Voua var conveni?

2. Sunteti angajat ca agent de vanzari la o firma iar dumneavoastra munciti mult, aveti clienti si castigati 1000 de lei. Colegul dumneavoastra nu munceste si are salariul de 500 lei. Sefu vine intr-o zi si va spune: "Nu conteaza cat munciti toti veti primi salariul egal de 500 de lei". Va va conveni?

Va doresc o zi buna si Nu te supara frate ( cine stie si intelege )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15496

Guest
am lev 120,ar fi interesant sa se reseteze,asa mai se creeaza competitie intre noi astia mari.

Foarte corect !

@Ion19ion , zici tu ce zici dar nu este corect in totalitate.
de ce se introduce marirea nivelului ?
sa ai pentru ce muncii ! asa ce faci ? ai o tarna de experienta baga nivel mai mare si in secunda doi probabil faci iar maxim.
si iar "muncesti" degeaba pentru experienta peste nivelul maxim :))
...si ce ai rezolvat ? asa mai bine lasa dracu nivel 120 si termina povestea. :confused:
 
Sus