Marshall`s Forum Office

DeletedUser

Guest
Criteriile de recrutare sunt la latitudinea managerului comunitatii, care evalueaza persoanele ce ar putea deveni admin. Evident, conteaza activitatea pe forum,
activitatea in joc, cunoasterea limbilor straine si sa nu fi avut abateri in joc sau pe forum.

Şi cum iţi dai seama de asta?Sunt destui care vorbesc fara rost,ăia sunt activi?:rolleyes:
 

DeletedUser12172

Guest
Buna
de ex kod are 3300 de discutii aici pe forum si nu sunt aiurea
intradevar sunt niste criterii de alegere a adminilor pe care doar Dave le stie,dar nu doar cele cu activitatea pe forum

E adevarat ,toti am vrea sa fim admini dar mai ales toti am vrea sa stim cu exactitate ce putem face ca sa ajunge moderatori.(nici in dictionar nu gasiti)

Nu mai trebuie sa facem atata SPAM. Nu are rost ,moderatorii ce fac fac cu drag si multa constientizare ,eu zic sa ii lasam sa isi faca treaba si poate ne va aduce si noua mosul o steluta de moderator sau serif!

Multumesc!


NO SPAM!
 

DeletedUser2948

Guest
Criteriile de recrutare sunt la latitudinea managerului comunitatii, care evalueaza persoanele ce ar putea deveni admin. Evident, conteaza activitatea pe forum, activitatea in joc, cunoasterea limbilor straine si sa nu fi avut abateri in joc sau pe forum.

Ce inseamna aceste abateri pe joc sau pe forum? Pe joc inteleg avertisament sau ban, iar pe forum warn sau ban.

Sa inteleg ca niciun admin nu are "cazier".:-? Daca are "cazier" cum ajunge admin? Exista si in acest moment admin cu "cazier".

Apropo: daca dau tichet la suport catre Dave el imi zice toate criterile?
 

DeletedUser

Guest
Ce inseamna aceste abateri pe joc sau pe forum? Pe joc inteleg avertisament sau ban, iar pe forum warn sau ban.

Sa inteleg ca niciun admin nu are "cazier".:-? Daca are "cazier" cum ajunge admin? Exista si in acest moment admin cu "cazier".

Apropo: daca dau tichet la suport catre Dave el imi zice toate criterile?

Sa intelegi ca unul ca tine nu va ajunge niciodata admin. Ai avut abateri pentru limbaj pe forum sau pe joc, nu ajungi admin, ai avut multicont , nu ajungi admin, ai facut pass sharing, nu ajungi admin, faci petitii inutile si rascoale impotriva adminilor, nu ajungi admin. Trimite tichet lui Dave si iti va raspunde.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Stiu si nici nu vreau.:)) Vad ca iar ocolesti unele intrebari. Ti-am spus eu intr-un tichet ca uneori stiu prea multe. Si acum stiu din nou prea multe.

Asa ca revin cu intrebarea:

Sa inteleg ca niciun admin nu are "cazier".:-? Daca are "cazier" cum ajunge admin? Exista si in acest moment admin cu "cazier".

Deci dupa post tau precedent exista un intrus in TEAM. Have fun!
 

DeletedUser13643

Guest
Orice user are minim o infractiune, dar daca nu a facut ceva grav atunci poate ajunge admin, dar nu cred ca sunt asa importante infractiunile.
 

DeletedUser

Guest
Habar n-am despre ce cazier vorbesti. Mie personal nu mi-ai spus in niciun tichet ca stii prea multe si oricum ce pretinzi tu ca stii e doar in imaginatia ta. Din cate stiu eu niciun admin de pe ro nu a fost banat pentru limbaj nepermis, pentru pass sharing sau pentru multicont. Daca tu stii asta mai bine, te invit sa scrii tichet catre Dave , sa-ti raspunda la toate nelamuririle
 

DeletedUser2948

Guest
Orice user chiar si admin are minim o infractiune, dar daca nu a facut ceva grav atunci poate ajunge admin, dar nu cred ca sunt asa importante infractiunile.

A zis infractiune de limbaj. Te asigur ca exista un admin, cel putin unul, care are infractiune de limbaj la "cazier".:)

Habar n-am despre ce cazier vorbesti. Mie personal nu mi-ai spus in niciun tichet ca stii prea multe si oricum ce pretinzi tu ca stii e doar in imaginatia ta. Din cate stiu eu niciun admin de pe ro nu a fost banat pentru limbaj nepermis, pentru pass sharing sau pentru multicont. Daca tu stii asta mai bine, te invit sa scrii tichet catre Dave , sa-ti raspunda la toate nelamuririle

Citeste mai atent ultimul nostru tichet si ai sa vezi ca ti-am zis intr-un loc...
 

DeletedUser

Guest
Ti-am delegat tichetul catre Dave. Am spus-o si ma repet: nu ma intereseaza ce crezi ca stii. Ai vazut ca nu reusesti sa creezi o revolutie cu petitia ta jalnica si incepi iar sa comentezi. Tot ce reusesti sa faci e sa ma amuzi. Dave alege adminii, e treaba lui si repet, exclusiv a lui. Faptul ca tie nu-ti convine ca X sau Y e admin, e absolut irelevant si neinteresant. Si aici se termina raspunsurile mele pentru tine
 

DeletedUser2948

Guest
Ti-am delegat tichetul catre Dave. Am spus-o si ma repet: nu ma intereseaza ce stii. Ai vazut ca nu reusesti sa creezi o revolutie cu petitia ta jalnica si incepi iar sa comentezi. Tot ce reusesti sa faci e sa ma amuzi. Dave alege adminii, e treaba lui si repet, exclusiv a lui. Faptul ca tie nu-ti convine ca X sau Y e admin, e absolut irelevant si neinteresant. Si aici se termina raspunsurile mele pentru tine

Acum treci la alte balarii. Daca eu am zis ca un admin are infractiune si ban(daca bine tin minte) pt limbaj si tu vi si ma tot invarti ca ii in imaginatia mea ce pot sa cred?

Nici nu m-am ocupat de petitie. Am alte treburi, dar trebuie sa iasa la iveala mizeria si sa se curete. Stim amandoi, sau tu iar negi ca nu-i asa, ca exista o astfel de persoana in staff. Macar recunoaste sa ma simt bine si tac.:))
 

DeletedUser16565

Guest
Acum treci la alte balarii. Daca eu am zis ca un admin are infractiune si ban(daca bine tin minte) pt limbaj si tu vi si ma tot invarti ca ii in imaginatia mea ce pot sa cred?

Nici nu m-am ocupat de petitie. Am alte treburi, dar trebuie sa iasa la iveala mizeria si sa se curete. Stim amandoi, sau tu iar negi ca nu-i asa, ca exista o astfel de persoana in staff. Macar recunoaste sa ma simt bine si tac.:))

Dumnezeu nu greseste, El doar alege o cale necunoscuta muritorilor si care va parea incorecta in fata muritorilor. Dar tot acelasi Dumnezeu poate sa faca totul, si chiar si dintr-o greseala sa faca perfectiune.

So, degeaba. N-o sa-ti recunoasca nici in ruptul capataiului virtual.
 

DeletedUser

Guest
si asa iar trebuie sa revin (iar trebuie sa iau ban) sa va spun cat de...stai sa gasesc cuvantul perfect sa nu ranesc ...cat de "capabili" sunt ei in lucru care il fac ei acolo , sincer nu stiu ce aveti de facut dar nu cred ca mai mult decat sa raspundeti la niste tichete nu aveti nu ?bn poate si alte chestie dar un tichet cat va ia sa cititi si sa dati un raspuns dala asa doar sa raspundeti ? 1 minut maxim pai se pare ca la unii adminii le ia sa citeasca 48 h si minim 24h(ar trebuii sa mai exersati cititul din cand in cand) si mai e o chestie imi place ca aveti tool-urile alea supranaturale care va spune si cand ma duc la WC sunt super tari trebuie sa fac si eu rost de unu a sii apropo admini asta "activ" nu e alta decat nahara (si uite ca nu vroiam sa ii dau numele) ,stiu nu trebuie scris aici dar si asa iau ban deci nu imi fac griji si asta va fi vazut sper de un admin si cer preluarea la alta pers la tichetul de pe buffalo nu se mai poate asa
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2948

Guest
Trebuie sa se faca ceva pe forum ca nu mai prea exista activitate. Concurs sau alte nebunii ce ar aduce userii de pe joc in comunitatea de pe forum.

Ceva concurs, dar nu stiu de ce, povestiri scurte sau ceva de genul care sa apara in Gazeta. Imagini... sau poate chiar gazeta insasi.

Gasiti voi ceva idei de concursuri sau activitati pe forum care ar putea aduce userii(Guess who chiar nu aduce userii - prea mult timp pierzi pt niste zaruri care sunt doar de colectie).
 

DeletedUser2948

Guest
Ni ma...de cand nu s-a mai postat aici. Bun, dar de ce postez? Pentru ca observ ca toate concursurile ce s-au facut pana acum n-au nici cea mai mica treaba cu jocul.

Pai domnilor admini, eu ma gandesc ca daca joc the-west, trebuie sa fie facut un concurs care sa aiba legatura cu jocul, prin care sa-mi demonstrez abilitatile de jucator, nu sa comun o poezie/povestie/compunere etc. de 2 randuri.

Ce naiba? Vi se pare ca toti suntem Eminescu sau Creanga in versiuni beta? Hai sa fim seriosi! Asta e ca si cum Orange ar face un concurs de dat cu parerea asupra televizoarelor - da, n-are nicio legatura cu telefonia, la fel cum compunerile n-au nicio legatura cu jocul.

Va ganditi ca nu se poate face concurs pe joc? Pai faceti un concurs global: cine face cele mai mari daune in duel/fort, cea mai mare dauna intr-o lovitura duel/fort, cele mai multe dueluri castigate intr-o zi...etc... chestii de genul. Facut topic special acolo la sectiune cu fiecare categorie. Primul care posteaza e "baremul", iar urmatorii pot sa posteze doar daca e peste "barem", iar un mod sa tot stearga posturile lasand doar "baremul" - sau sa puna pe prima pagina "baremul".

Asta are legatura cu jocul si asta o sa dovedeasca fiecare cat stie...nu tampenii de poezii pe tema "ce-ai mancat ieri seara?" sau altele.
 

DeletedUser12011

Guest
Turneele de dueluri au avut succes! De ce nu s-ar face din nou?:sombrero:
 

DeletedUser2948

Guest
Ni ma...de cand nu s-a mai postat aici. Bun, dar de ce postez? Pentru ca observ ca toate concursurile ce s-au facut pana acum n-au nici cea mai mica treaba cu jocul.

Pai domnilor admini, eu ma gandesc ca daca joc the-west, trebuie sa fie facut un concurs care sa aiba legatura cu jocul, prin care sa-mi demonstrez abilitatile de jucator, nu sa comun o poezie/povestie/compunere etc. de 2 randuri.

Ce naiba? Vi se pare ca toti suntem Eminescu sau Creanga in versiuni beta? Hai sa fim seriosi! Asta e ca si cum Orange ar face un concurs de dat cu parerea asupra televizoarelor - da, n-are nicio legatura cu telefonia, la fel cum compunerile n-au nicio legatura cu jocul.

Va ganditi ca nu se poate face concurs pe joc? Pai faceti un concurs global: cine face cele mai mari daune in duel/fort, cea mai mare dauna intr-o lovitura duel/fort, cele mai multe dueluri castigate intr-o zi...etc... chestii de genul. Facut topic special acolo la sectiune cu fiecare categorie. Primul care posteaza e "baremul", iar urmatorii pot sa posteze doar daca e peste "barem", iar un mod sa tot stearga posturile lasand doar "baremul" - sau sa puna pe prima pagina "baremul".

Asta are legatura cu jocul si asta o sa dovedeasca fiecare cat stie...nu tampenii de poezii pe tema "ce-ai mancat ieri seara?" sau altele.
 
Sus