Marshall`s Forum Office

DeletedUser

Guest
Ni ma...de cand nu s-a mai postat aici. Bun, dar de ce postez? Pentru ca observ ca toate concursurile ce s-au facut pana acum n-au nici cea mai mica treaba cu jocul.

Pai domnilor admini, eu ma gandesc ca daca joc the-west, trebuie sa fie facut un concurs care sa aiba legatura cu jocul, prin care sa-mi demonstrez abilitatile de jucator, nu sa comun o poezie/povestie/compunere etc. de 2 randuri.

Ce naiba? Vi se pare ca toti suntem Eminescu sau Creanga in versiuni beta? Hai sa fim seriosi! Asta e ca si cum Orange ar face un concurs de dat cu parerea asupra televizoarelor - da, n-are nicio legatura cu telefonia, la fel cum compunerile n-au nicio legatura cu jocul.

Va ganditi ca nu se poate face concurs pe joc? Pai faceti un concurs global: cine face cele mai mari daune in duel/fort, cea mai mare dauna intr-o lovitura duel/fort, cele mai multe dueluri castigate intr-o zi...etc... chestii de genul. Facut topic special acolo la sectiune cu fiecare categorie. Primul care posteaza e "baremul", iar urmatorii pot sa posteze doar daca e peste "barem", iar un mod sa tot stearga posturile lasand doar "baremul" - sau sa puna pe prima pagina "baremul".

Asta are legatura cu jocul si asta o sa dovedeasca fiecare cat stie...nu tampenii de poezii pe tema "ce-ai mancat ieri seara?" sau altele.

Wut?
Tu vrei sa se chinuie ca sa faca ceva in care trebuie epus efort?
Aici suntem pe serverele .ro nu pe .net.
:blink:
 

DeletedUser2948

Guest
Wut?
Tu vrei sa se chinuie ca sa faca ceva in care trebuie epus efort?
Aici suntem pe serverele .ro nu pe .net.
:blink:

O sa le fac si ticket, saptamana asta ma mentin doar la a reposta acelasi mesaj. Daca nu raspunde nimeni: mesaj + post.:)
 

DeletedUser2948

Guest
Ni ma...de cand nu s-a mai postat aici. Bun, dar de ce postez? Pentru ca observ ca toate concursurile ce s-au facut pana acum n-au nici cea mai mica treaba cu jocul.

Pai domnilor admini, eu ma gandesc ca daca joc the-west, trebuie sa fie facut un concurs care sa aiba legatura cu jocul, prin care sa-mi demonstrez abilitatile de jucator, nu sa comun o poezie/povestie/compunere etc. de 2 randuri.

Ce naiba? Vi se pare ca toti suntem Eminescu sau Creanga in versiuni beta? Hai sa fim seriosi! Asta e ca si cum Orange ar face un concurs de dat cu parerea asupra televizoarelor - da, n-are nicio legatura cu telefonia, la fel cum compunerile n-au nicio legatura cu jocul.

Va ganditi ca nu se poate face concurs pe joc? Pai faceti un concurs global: cine face cele mai mari daune in duel/fort, cea mai mare dauna intr-o lovitura duel/fort, cele mai multe dueluri castigate intr-o zi...etc... chestii de genul. Facut topic special acolo la sectiune cu fiecare categorie. Primul care posteaza e "baremul", iar urmatorii pot sa posteze doar daca e peste "barem", iar un mod sa tot stearga posturile lasand doar "baremul" - sau sa puna pe prima pagina "baremul".

Asta are legatura cu jocul si asta o sa dovedeasca fiecare cat stie...nu tampenii de poezii pe tema "ce-ai mancat ieri seara?" sau altele.
 

DeletedUser

Guest
Wut?
Tu vrei sa se chinuie ca sa faca ceva in care trebuie epus efort?
Aici suntem pe serverele .ro nu pe .net.
:blink:

Nu stiu daca cineva te-a informat, dar au fost concursuri in joc.
Un concurs in joc, pe o lume, implica minim 3 admistratori care sa fie on, timp de 2 saptamani. Din acest motiv, concursurile se organizeaza in limita timpului disponibil.
 

DeletedUser2948

Guest
Nu stiu daca cineva te-a informat, dar au fost concursuri in joc.
Un concurs in joc, pe o lume, implica minim 3 admistratori care sa fie on, timp de 2 saptamani. Din acest motiv, concursurile se organizeaza in limita timpului disponibil.

Poate cel de duel dureaza atat si foloseste atatia admini, dar exemplul dat de mine nu foloseste niciun admin, decat atunci cand trebuie verificat raportul final :)
 

DeletedUser

Guest
Când mai faci loto the west și alte concursuri ? :razz::razz::razz::razz:
 

DeletedUser13252

Guest
Când mai faci loto the west și alte concursuri ? :razz::razz::razz::razz:

Loto Western se desfasoara saptamanal, insa duminca acesta au fost cateva probleme care ne-au impiedicat sa organizam loteria. Duminica osa reluam cursul normal al loteriei.
 

DeletedUser

Guest
Buna,

Am si eu o nedumerire, daca se poate.
Tinand cont de regulamentul actual al forumului, exista o parte a lui care nu e foarte explicita. In speta portiunea ce face referire la ce e interzis intr-o semnatura si ce nu.

Regula 3.2 a spus:
[...]
Bannerele sau link-urile de recrutare,link-uri ce fac referire la alte jocuri, in posturi sau semnatura sunt interzise.

Din contextul respectiv se intelege ca doar bannerele si link-urile de recrutare ce fac referire la alte jocuri ar fi interzise, astfel fiind permise link-urile de recrutare catre acest joc (The west).

Gresesc cumva?
 

DeletedUser

Guest
Buna,

Am si eu o nedumerire, daca se poate.
Tinand cont de regulamentul actual al forumului, exista o parte a lui care nu e foarte explicita. In speta portiunea ce face referire la ce e interzis intr-o semnatura si ce nu.



Din contextul respectiv se intelege ca doar bannerele si link-urile de recrutare ce fac referire la alte jocuri ar fi interzise, astfel fiind permise link-urile de recrutare catre acest joc (The west).

Gresesc cumva?

Poti pune linkuri doar catre jocuri/forumuri/bloguri ce apartin celor de la inno. Deci da, poti pune unde vrei tu acel link cu recrutari. :sombrero::boone:
 

DeletedUser

Guest
Nu ma intelege gresit, nu ca nu apreciez raspunsul tau si faptul ca mi-ai raspuns, insa tinand cont de-un precedent creat zilele acestea, doresc un raspuns mai sigur de la un moderator. :)
 

DeletedUser6410

Guest
Buna,

Am si eu o nedumerire, daca se poate.
Tinand cont de regulamentul actual al forumului, exista o parte a lui care nu e foarte explicita. In speta portiunea ce face referire la ce e interzis intr-o semnatura si ce nu.



Din contextul respectiv se intelege ca doar bannerele si link-urile de recrutare ce fac referire la alte jocuri ar fi interzise, astfel fiind permise link-urile de recrutare catre acest joc (The west).

Gresesc cumva?


Dupa mai multe discutii s-a hotarat sa se poate posta chiar si link-uri de recrutare atata timp cat acestea apartin unuia din jocurile INNO GAMES
 

DeletedUser22127

Guest
Forum

Din cate am citit eu aici punem intrebari legate de forum.
In sectiunea Propuneri si Idei The West ideile care au un numar mare de "pro" vor fi puse in mapa.
 

DeletedUser20997

Guest
Din cate am citit eu aici punem intrebari legate de forum.
In sectiunea Propuneri si Idei The West ideile care au un numar mare de "pro" vor fi puse in mapa.

Nope, nicio idee nu e niciodată pusă în mapă la români. Dar adminii acuş postează comentarii la mine, că cică "de unde credeţi că se fac toate update-urile astea!", dar e logic că sunt propuse/au fost propuse la englezi sau germani pe forum înainte de implementare o_O
 

just4fun

The Boss
@ Lipsă de Imaginaţie
chiar daca anumite propuneri au foarte multe sustineri, nu este obligatoriu sa fie puse in "practica" - aceasta decizie apartine in totalitate echipei din Germania.
spre exemplu, o idee propusa acum, poate fi pusa in practica abea peste 1-2 ani (este doar un exemplu nu trebuie sa fie neaparat realitatea).

unele idei propuse sau sustinute de catre jucatorii romani, pe diversele forumuri, au fost cu siguranta puse in practica.
 

DeletedUser

Guest
*knocks*, hey, pot sa stiu si eu de ce mi-a fost inchis acest topic? Elmer Fudd ne-a lamurit care e faza cu acel paragraf, ar insemna ca toate argumentele mele au fost valide, pe cand cele ale lui just4fun nu au fost.
 

just4fun

The Boss
@ xShteff

asa cum scrie si in acel topic propunerea in cauza este respinsa si drept urmare tema a fost inchisa
 

DeletedUser

Guest
Am putea avea, te rog, si un motiv intemeiat pentru care propunerea a fost respinsa fara a fi supusa la vot ?

Un raspuns corect, dar care nu isi are locul aici ar fi "pentru ca asa vrea muschiul meu", sau "s-a respins mereu, o respingem si de data aceasta". Asa se intampla cand respingi o propunere fara sa o citesti.
 

DeletedUser

Guest
Probabil adminii au un motiv intemeiat pentru care resping propunerea, dar pe care nu ni-l pot spune. De exemplu,poate ca nu sunt lasati de sefii lor...
 

DeletedUser15496

Guest
Probabil adminii au un motiv intemeiat pentru care resping propunerea, dar pe care nu ni-l pot spune. De exemplu,poate ca nu sunt lasati de sefii lor...

Crezi ca pe "sefii lor" ii doare undeva de dimensiunile semnaturilor de pe .ro ? :d
 
Sus