Mentionarea sexului masculin/feminin

  • Autor subiect DeletedUser10049
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10049

Guest
NUME SUGESTIE : Sex: feminin/masculin
DESCRIERE SUGESTIE : Propun ca la detaliile ficarui utilizator de pe forum sa existe o sectiune numita "Sex : Change your sex". Sa existe o sageata care sa ne expuna cele 2 optiuni : Masculin si feminin ! Am si o imagine sa va expun ideea mea:
http://img823.imageshack.us/f/propunereh.png -dati click pe link si veti gasi imaginea respectiva , imi pare rau dar nu pot sa o incarc, rog daca se poate sa ma ajute un admin ...
Imi cer scuze daca imaginea este de calitate proasta dar numai atat am putut face pe paint... Daca cei de pe .net nu au acasta optiune pe care o pot alege userii asta nu cred ca inseamna ca noi nu putem sa o avem ! Deasemenea eu propun ca si cand utilizatorul lasa un post sa fie mentionat sexul lui ... Am si pentru acest detaliu o imagine, nu stiu cat de reusita, dar cat sa inteleaga utilizatorii despre ce vorbesc. E o imagine simpla care descrie ce am vrut sa spun nu foarte de calitate dar cat sa ne dam seama:
http://img20.imageshack.us/f/propunereff.png-dati click pe link si veti gasi imaginea respectiva , imi pare rau dar nu pot sa o incarc, rog daca se poate sa ma ajute un admin...
-observati ca utilizatoarei administrator Nahara i-am pus acest detaliu pe care il propun, pentru ca o simpatizez :P
Avantaje: Aspect, detaliu important
Dezavantaje: Nu gasesc
-Eu am muncit foarte mult la aceasta idee si sper ca parerile voastre sa fie bine motivate.
O zi buna si imi doresc ca aceasta idee sa va placa, sa ajute la aspect, sa se introduca un POLL, si sa se implementeze ! Multumesc mult !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
CONTRA :) deoarece daca vrei sa intri ce ce sex este :) poti sa o faci :) si oricum ne dam repede semana daca este fata s-au baiat in numele pe care si-l pune :) nu prea ne-ar ajuta cu nimic aceasta ideie
 

DeletedUser10049

Guest
CONTRA :) deoarece daca vrei sa intri ce ce sex este :) poti sa o faci :) si oricum ne dam repede semana daca este fata s-au baiat in numele pe care si-l pune :) nu prea ne-ar ajuta cu nimic aceasta ideie

Te contrazic, patrat ! Este un detaliu personal cum este si ocupatia, ocupatia este tot un detaliu ca si sexul si ne ajuta cu ceva ??? Si de ce sa ne dam cu parerea cand putem sa stim si noi din ce am citit la detalii... cum am mai zis , detaliile sunt detalii... nici ocupatia care este mentionata unui utilizator nu ne ajuta dar e un detaliu ...
 

DeletedUser6410

Guest
Te contrazic, patrat ! Este un detaliu personal cum este si ocupatia, ocupatia este tot un detaliu ca si sexul si ne ajuta cu ceva ??? Si de ce sa ne dam cu parerea cand putem sa stim si noi din ce am citit la detalii... cum am mai zis , detaliile sunt detalii... nici ocupatia care este mentionata unui utilizator nu ne ajuta dar e un detaliu ...

Dar sexul ti-l poti trece frumos la profil la sectiune "Biography" cand apesi acolo sa editezi biography iti scrie "A few details about yourself" :D deci il poti trece acolo
 

DeletedUser10049

Guest
Dar sexul ti-l poti trece frumos la profil la sectiune "Biography" cand apesi acolo sa editezi biography iti scrie "A few details about yourself" :D deci il poti trece acolo

Cu asta ai dreptate ! Sunt de acord cu tine ! Dar eu am propus sectiune speciala si sa apara si la fereastra utilizatorului ... ca nu toata lumea isi pune sexul la Biography ... De exemplu tu sexul nu il ai la Biography , deaia vreau sa fac sectiune speciala ca fiecare utilizator sa-si aleaga ... asa cum alegi si in the west...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra,dupa mine sa se scoata majoritatea detaliilor (in afara de locatie,ca aia ajuta cat de cat) si sa se faca un profil ca la the west in care fiecare scrie ce are chef.Toate campurile alea cu detalii doar incurca,daca vreau asa mult sa aflu ce sex esti iti trimit un mesaj privat in care te intreb,daca nu imi spui,nu ti-ai pune sexul nici la profil.
 

DeletedUser10049

Guest
Contra,dupa mine sa se scoata majoritatea detaliilor (in afara de locatie,ca aia ajuta cat de cat) si sa se faca un profil ca la the west in care fiecare scrie ce are chef.Toate campurile alea cu detalii doar incurca,daca vreau asa mult sa aflu ce sex esti iti trimit un mesaj privat in care te intreb,daca nu imi spui,nu ti-ai pune sexul nici la profil.

Ma detalii intalnesti pe toate forumurile, este ceva normal ! Am propus acest lucru pentru ca am vazut ca pe celelalte forumuri exista si sex la detalii, ceea ce mi se pare normal !
 

DeletedUser

Guest
Da

Da trebuie afisat sexul este interesant...si nu este nimic de pierdut...dar ar trebui sa fie si o optiune gen (nu vreau sa specific sexul) :D
 

DeletedUser

Guest
CONTRA deoarece daca vrei sa intri ce ce sex este :) poti sa o faci si oricum ne dam repede semana daca este fata s-au baiat in numele pe care si-l pune nu prea ne-ar ajuta cu nimic aceasta ideie

Serios?Hmmm.Din cate imi aduc eu aminte geia credeam ca e fata.Sau kid69 credeam ca e baiat. Deci numele nu poate face diferenta.Si de mine ziceau unii ca sunt fata.

Deci nu ar strica cu nimic propunerea lui.

ON: Deci cum am mai spus nu ar strica cu nimic un mic detaliu care poate contrazice sexul numelui.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Contra,mi se pare normal ca fiecare sa isi pastreze in secret detaliile personale.Aici nu este un site de matrimoniale este un joc RPG,fiecare ia decizia care o doreste,nu poti obliga pe cineva sa faca un lucru doar pentru ca asa doresti tu...CONTRA
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus