Metode de slabit

DeletedUser

Guest
Ce metode de slabit prin exercitii stiti, care sa dea roade...
Fara chestii cu regim la mancare...etc...flotari, abdomene, genoflexiuni, alergare...in ce proportie , de cate ori pe zi...
greutate.jpg
eu ma incadrez la limita 1.70 cu 70 kg


m-a pus pe ganduri chestia ca in cls 5a am sarit de pe loc 2.05m iar azi am sarit 1.80m:((
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
si eu vreau
am 65 si 1.65 da am burta , vreau sa scap de ea in vara asta :(:mad:
 

DeletedUser2097

Guest
Sa inteleg ca ai 70 kg si 1,70 m?Eu nu cred ca ai kg in plus.
 

DeletedUser4649

Guest
A mea este sedentarismul. Pe bune.
Cata vreme mancam "sanatos" si faceam miscare, aveam burta si greutatea cu cateva kilograme mai mult decat ar trebui. In ultimii doi ani am mai rarit miscarea si mananc ceva mai mult decat inainte, si, culmea, am inceput sa pierd greutate, ajungand sa am ~54 kg la 1,80 metri.
 

DeletedUser

Guest
Acum depinde si de corp, eu aveam 73 kg si 1,75 si am slabit la 63 kg in 2 saptamani cu 4 serii de abdomene pe zi si alergare in week-end si inca cateva chestii pe care nu as putea sa le spun.
 

DeletedUser

Guest
A mea este sedentarismul. Pe bune.
Cata vreme mancam "sanatos" si faceam miscare, aveam burta si greutatea cu cateva kilograme mai mult decat ar trebui. In ultimii doi ani am mai rarit miscarea si mananc ceva mai mult decat inainte, si, culmea, am inceput sa pierd greutate, ajungand sa am ~54 kg la 1,80 metri.

Tot weekend-ull stau la fotbal si alerg ca nebunu, si mananc o data pe zi, si mierucrea sa zicem vad ca am mai luat un kg :mad:
 

DeletedUser

Guest
conteaza si varsta , nu numai inaltimea

EX: eu la 12 ani am 1,70 si am 60 kg
un profesor de la scoala are 1,65 si are 75kg


nu practic nici un sport , nu am burta si incepe sa se formeze abdomenul(defapt deja s-a format) , iar muschi la maini si la picioare am destui pt varsta mea , eu cred ca doar din cauza muschilor cantaresc 60kg .. chiar daca mananc mult (se mai intampla cateodata) tot nu ma ingras , la pc stau destul de mult , oricum sunt multumit asa cum sunt si nu vreau sa mai slabesc sau sa ma mai ingras :D
 

DeletedUser

Guest
si eu trebuie sa mai slabesc putin:) .. defapt eu acum am nevoie de sala pentru ami tonifica abdomenul ..
 

DeletedUser

Guest
cea mai buna metoda de s;abit e foamea :))
daca vrei sa slabesti nu mai manci dupa 6 sau 7
profa mea de romana asa a facut...de la 100kg a ajuns pe la 80
 

DeletedUser

Guest
Eu nu fac nici un sport...ma rog ma mai duc la sala sa trag de fiare si cand ma duc apoi stau 2-3 ore bune da in rest stau toata ziulica la calculator, la tv mananc cat pot, garai de sperii vecinii si am 80 kg si 1.70 insa am o problema cu burtica...toata lumea zice ca's gras insa eu ii contrazic zicandu-le ca sunt doar putin dolofan...

 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4243

Guest
65 la 1.78....foarte bine :)

sfaturi?

slim & lift de la teleshop :))

joking.....incearca sa mananci doar cand iti este foame cum fac si eu :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bah io am 1,92 si 88 de kg....nu vreau sa ma mai ingras,dar nici sa slabesc
 

DeletedUser

Guest
la 13 ani (aproape 14) am 1.68 si 66 de kg ..... trebuie sa mai slabesc :))
am muschi destui zic eu la biceps si pectorali dar trebuie sa lucrez la abdomen..si in legatura cu slabitul , trebuie sa alergi ca sa slabesti......
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Nustiu,dar dupa tabelul tau zice ca sunt prea slab...
Dar in tabelul din cartea mea de biologie sunt la limita(dintre prea slab si normal)...

Edit : ah,m-am uitat gresit,sunt exact la juma'
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
eu sunt destul de gras....am 1,77 si vreo 80 de kilograme......oricum...multa parte din greutatea mea.....este apa...si muschi....daca ma simtiit balonati...si sunculita de pe voi e mai moale...tineti vreo luna regim....si nu mia mancati sare...sa vedeti cum se duc imediat vreo 10 kile....acele 10 kile sunt surplusul de apa..pe care il retine corpul vostru...mancand sare....

Cele mai eficiente activitati sportive sunt: mersul pe bicicleta(foaia 3...pinionu 6(daca aveti 7,8,9 e si mai bine)....sa mergi vreo 10 km pe bicla in continuu...e minunat...alergatul...(la acesta iti trebuie putina rezistenta)...si cel mai eficient sport...si cel mai solicitant...este innotul....innotati vreo 5 min in continuu` tare( nu lejer asa)...si sa vedeti ce eficienta are....daca innotati sustinut vreo 2-3 ore pe zi....timp de vreo luna si ceva....si mai tineti si ceva regim.....se scapa usor intr-o luna de vreo 15 kilograme....(testtat pe mine>>m-am ingrasat la loc...ca am inceput sa mannac prost...si nu am bazin acoperi<<, tata, unchiu si inca 2 prieteni de familie):D
 

DeletedUser

Guest
Mamă dragă, am aproximativ 1.33 m, dar 30 kg. Sunt slab răăăăăuuuuu de tot :(
 

DeletedUser

Guest
Eu am 15 ani..1,86 m...si 96Kg....ar cam trebui sa slabesc...:D
 
Sus