Migrare

  • Autor subiect DeletedUser25697
  • Data de început

DeletedUser25697

Guest
Migrare pe Georgia se baga?;). Pentru ca la piata bate vantul, si forturile sunt pline de praf.:nu: Nu vreau sa vorbesc aiurea, insa cred ca ma sustin toti jucatorii ACTIVI(nu multiconturile si cei cu bulina rosie/galbena).


P.S: Sper ca nu primesc raspunsuri gen:
-Inca nu sa luat o hotarare la cei de la Innogames in legatura cu asta;
-Sunt sigur ca vorbesti doar din perspectiva ta.

Asta pot sa o demonstrez, face-ti un topic cu votare la migrare si mai ascultati de playeri (profitul vostru), poate mai aduceti la viata The West.
 

DeletedUser8320

Guest
Important ar fi sa se inchida lumile vechi , gen Lumea 2,3,4 , Arizona , Georgia , Florida si alte lumi fara activitate si sa se oblige migrarea catre Lumea 1 pentru ca pana acuma la migrari s-a oferit varianta tot spre Hawai si Lumea 1 moare incet incet .
Corect ar fi ca Lumea 1 fiind ce-a mai veche sa fie si cea mai populata...
 

DeletedUser22119

Guest
Da bre Nos5 , dar daca ei nu deschid alte lumi .. nu mai au profit ! In momentu in care se deschide o lume noua ei fac profit zeci de mii de euro ! Aia e ideea la ei , nu sa faca o lume cu 30.000 de jucatori , sa ai cu cine sa duelezi , sa ai ce construii .. etc.
La ei conteaza banii .
 

DeletedUser8320

Guest
Sunt constient de asta , dar la fel de bine ar putea economisi niste bani si resurse inchizand din lumile vechi , pentru ca nu ar mai fi nevoiti sa se ocupe de intretinerea acelor servare , ca si astea costa ;)
 

DeletedUser16563

Guest
Migrarea are si ea un rol, de a stimula serverele care inca prezinta potential. Pepitele nu se baga numai pe lumile noi, se baga si pe cele vechi daca e concurenta destula. In plus vad ca zicea cineva numai de Lumea 1... dar Arizona e primul server la care s-a dat un nume, a fost o schimbare destul de faina in joc, a atras multi playeri s-a investit mult acolo, a fost in top towns pe westforts (mondial) cu un oras... au fost si inca sunt pepitari activi, daca s-ar baga migrare ar redeveni o sursa de profit si un server super. Lupte inca se fac, echilibrate.. fortistii ramasi activi se ocupa de asta, chiar daca nu is lupte full pe full... se mai transfera orase si etc pentru a echilibra lucrurile si a mentine serverul activ din punct de vedere al bataliilor. Merita pastrat serverul, si probabil si altele, nu doar L1... in plus Arizona nu e asa inactiva precum pare ;)
 

nicku28

Greenhorn
Lumea 1 a beneficiat de migrare acum cativa ani si nu cred ca o sa se mai faca vreo migrare acolo dintr-un motiv foarte simplu....pe L1 nu se pot cumpara puncte de indemanare cu pepite...pe restul lumilor se pot cumpara. Sunt foarte multi jucatori care au puncte cumparate si nu cred ca inno o sa-i despagubeasca pe toti pt o migrare pe L1. Din cate stiu eu lumile vechi ramase,mai sunt active doar datorita jucatorilor care nu au migrat si au preferat sa stea pe lumile respective. L2,L3...etc etc au avut deja migrare
Hawai si Indiana au fost la pamant si relansate dupa migrarea de acum 4 ani cand multe lumi mai vechi au avut posibilitatea sa-si aleaga o ruta de migrare dintre cele 2.
Doar Arizona si Georgia au fost lasate pe dinafara si asta din cauza ca la vremea respectiva erau 2 lumi foarte active.
Toate lumile care s-au deschis dupa Indiana au fost doar niste lumi de concurs....intre jucatorii care baga pepite si jucatori care se descurca pt a ajunge cel mai repede la lvl150.
Din punctul meu de vedere Arizona este cea mai tare lume la ora actuala. A fost foarte-foarte activa si inca mai rezista...chiar daca rutele de a benefia de migrare au ocolit-o de fiecare data in defavoarea altor lumi care se sting incet.
 

DeletedUser25697

Guest
Nu conteaza unde se face migrarea doar sa se faca pentru ca lumile cu cat sunt mai active cu atat si jucatori vor cumpara pepite sa tina pasul sau sa fie in avantaj deci chiar de asta cu cat ii mai activa o lume cu atat se folosesc mai multe pepite din cauza concurentei deci de pierdut ei nu pierd nimic dar asa daca tin niste servere cu activitate slaba nu are rost pentru ca nu se mai agita sa cumpere pepite pentru ca stie ca se poate descurca foarte lejer la un event asa ca o migrare ar spori si cumpararea de pepite si jucatori ar beneficia de o lume activa in care sa nu se plictiseasca si sa se bage la forturi pline sa dea dueluri multe pe scurt doar beneficii ar aduce migrarea.
 

DeletedUser16563

Guest
Lumea 1 a beneficiat de migrare acum cativa ani si nu cred ca o sa se mai faca vreo migrare acolo dintr-un motiv foarte simplu....pe L1 nu se pot cumpara puncte de indemanare cu pepite...pe restul lumilor se pot cumpara. Sunt foarte multi jucatori care au puncte cumparate si nu cred ca inno o sa-i despagubeasca pe toti pt o migrare pe L1. Din cate stiu eu lumile vechi ramase,mai sunt active doar datorita jucatorilor care nu au migrat si au preferat sa stea pe lumile respective. L2,L3...etc etc au avut deja migrare
Hawai si Indiana au fost la pamant si relansate dupa migrarea de acum 4 ani cand multe lumi mai vechi au avut posibilitatea sa-si aleaga o ruta de migrare dintre cele 2.
Doar Arizona si Georgia au fost lasate pe dinafara si asta din cauza ca la vremea respectiva erau 2 lumi foarte active.
Toate lumile care s-au deschis dupa Indiana au fost doar niste lumi de concurs....intre jucatorii care baga pepite si jucatori care se descurca pt a ajunge cel mai repede la lvl150.
Din punctul meu de vedere Arizona este cea mai tare lume la ora actuala. A fost foarte-foarte activa si inca mai rezista...chiar daca rutele de a benefia de migrare au ocolit-o de fiecare data in defavoarea altor lumi care se sting incet.
nicku are dreptate... am uitat sa mentionez si eu lucrurile acestea :)
 

DeletedUser25019

Guest
Astept migrarea! Imi doresc sa mai existe persoane cu care sa pot vorbi in chat, nu cum este in momentul de fata, cand mesajul meu este fantomatic. Nu e corect fata de noi, ca celelalte lumi vechi sa se inchida si sa se poate migra iar noi inca sa ne chinuim cu 100 de oameni, mai nici aia.
Multumesc!
 

DeletedUser10117

Guest
Important ar fi sa se inchida lumile vechi , gen Lumea 2,3,4 , Arizona , Georgia , Florida si alte lumi fara activitate si sa se oblige migrarea catre Lumea 1 pentru ca pana acuma la migrari s-a oferit varianta tot spre Hawai si Lumea 1 moare incet incet .
Corect ar fi ca Lumea 1 fiind ce-a mai veche sa fie si cea mai populata...

Lumile de care pomenesti sunt inchise de multa vreme,lumea 2 de exemplu esti inchisa de cand a aparut pentru prima data migrarea pe acest joc,dar jucatori inca exista ca nu doresc ei sa paraseasca acea lume,asta este alta poveste si nu ai cum sa-i obligi sa migreze,adevarat exista o regula daca populatia scade sub 250 de jucatori(conturi,indiferent daca sunt active sau inactive) lumea va fi stearsa si tot ce nu a reusit sa migreze se sterge o data cu lumea respectiva).
De exemplu pe florida se afla 264 de jucatori,exista multi de nivel 1,piata este goala,forturi nema,pe chat se afla 3 jucatori nici aia activi,dar continua sa reziste,deoarece exista o mana de oamenic are nu vor sa plece.
Ruta de migrare spre lumea 1 s-a facut pentru lumile in care nu puteai achizitiona puncte indemanare cu pepite de exemplu "El dorado si lumea 4(parca)". Lumea 1 este activa,unii jucatori trag de altii sa vina la forturi dar nu se mai vrea,nu mai este timp...etc.


Nu conteaza unde se face migrarea doar sa se faca pentru ca lumile cu cat sunt mai active cu atat si jucatori vor cumpara pepite sa tina pasul sau sa fie in avantaj deci chiar de asta cu cat ii mai activa o lume cu atat se folosesc mai multe pepite din cauza concurentei deci de pierdut ei nu pierd nimic dar asa daca tin niste servere cu activitate slaba nu are rost pentru ca nu se mai agita sa cumpere pepite pentru ca stie ca se poate descurca foarte lejer la un event asa ca o migrare ar spori si cumpararea de pepite si jucatori ar beneficia de o lume activa in care sa nu se plictiseasca si sa se bage la forturi pline sa dea dueluri multe pe scurt doar beneficii ar aduce migrarea.

Ba din contra conteaza ruta de migrare,de ce crezi ca au renuntat atatia jucatori cand s-au introdus pt prima data rutele de migrare? Multi jucau pe cam toate lumile,pe fiecare lume avea cate ceva de valoare.Cand s-au introdus rutele multi au fost nevoiti sa aleaga sa sterga o lume pt a migra cu alta.
De exemplu cei care joaca pe Georgia joaca si pe L1 si pe Hawai etc...daca ar face ruta catre acele 2 lumi mentionate mai sus,crezi ca vor migra? ba vor alege sa renunte ba vor ramane tot pe Georgia.

Orcum 2 lumi au ramas sa spunem "virgine" in care nu s-a facut migrare...Jakson... si Knox...aici ar trebui sa se faca rute de pe Georgia si Arizona

Dar cum a spus colegul mai sus,tot noi suntem de vina ca nu avem nimic pe Georgia,cei de pe Arizona au forturi si ce mai au....binenteles si cei de la INNO sunt de vina ca au deschis o lume noua in care toata spuma este acolo si restul lumilor sunt lasate deoparte.
 

nicku28

Greenhorn
Orcum 2 lumi au ramas sa spunem "virgine" in care nu s-a facut migrare...Jakson... si Knox...aici ar trebui sa se faca rute de pe Georgia si Arizona
Cea mai buna solutie...hai sa luam 2 lumi care mai misca(georgia si arizona) si sa le ducem pe jacksonville care e la pamant(o lume activa doar pana au ajuns cativa jucatori la 150)...pe knox nu joc si nu pot vb.
Locul 1 de pe jacks ar ajunge undeva la 40-50,forturile ar fi la fel tinand cont ca acolo cele mai bune lupte sunt cele de 10-10 si nu cred ca duelul sta foarte bine incat sa se merite o migrare acolo. Orasele cu 3-4kk puncte sa le lasam pe georgia si arizona pt a incepe cu altele pe jacks.
Oare cine ar migra in conditiile astea?
 

DeletedUser20728

Guest
salutare nu va mai contraziceti nu vedeti ca adminii nu ne baga in seama .
 

DeletedUser26649

Guest
Salut, drept e ca, zilnic suntem maxim 10 persoane active pe chat, forturile aproape inexistente, piata la pamant (cauti zile intregi un anumit obiect). Cum a spus si Maryo, ar fii bine daca ne-ar oferii posibilitatea sa ne mutam pe jacksonville sau pe alta lume mai noua dar cu activitate slaba.
 

DeletedUser26778

Guest

Nici ticketele nu le baga in seama...


Buna ziua! Am inteles de la alti jucatori care au trimis tickete si le au facut publice ca nu se va face migrare deocamdata pe/de pe Georgia deoarece numarul jucatorilor care se logheaza in fiecare zi este destul de mare. Care este acest numar de jucatori mai exact si care este minimul pentru a se face migrare?
https://forum.the-west.ro/index.php?threads/migrare.49022/#post-864267 Acestia sunt putini dintre cei care vor migrare de pe Georgia. Faceti un sondaj! Asa vedeti cat de multi vor sa migreze...pe o fereastra de chat vad zilnic 25-30 de jucatori, deci in total pe chat-uri sunt max 100 de jucatori, asta intr o zi obisnuita.Vi se pare normal ca pe un chat sa fie 23 de jucatori cati sunt in acest moment??? Macar faceti ceva cu chat urile sa nu se deschida aleatoriu si adunati jucatorii intr un loc! De exemplu daca scriu ceva in chat ramane afis. Doar seara ne mai gasim 3-4 sa umplem chatul cu mesaje. Piata e la pamant!!! Stam cu iteme in inventar si le cumpara cotea. Facem 1000 de anunturi pe chat si nimic. Deabea daca putem face rost de iteme, si daca le gasim....le cautam mult. Unii cauta niste iteme de la inceputul anului si ciuciu. Jucatorii care detin aceste iteme nu sunt activi, au contul in curs de stergere sau au uitat de joc! Duelurile merg PRAF!!! Daca ajungi la un nivel mai mare la duel efectiv nu mai ai pe cine sa duelezi si daca ai sunt jucatori la distanta de 2-3h. Aici vorbind de jucatori cu lvl mai mare pt a castiga xp.

Adminilor ar trebui sa le pese de ce se intampla aici! Si nu spuneti ca va implicati! VA DOARE IN COT!!! Daca nu ar fi asa ati da mesajele cu migrarea mai departe sau ati face ceva constructiv in acest sens. Adminii de severe straine se descurca mult mai bine! Bravo voua! VA BATETI JOC!
FACETI MIGRARE!!! Oamenii vor investi mai mult in joc, atat in materie financiara cat si de timp deoarece va fi concurenta mai mare.
Sper sa rezolvati cumva problema migrarii!

Si ca raspuns: Salut moxiepoxie,

Pentru moment nu se va activa acea functie dar in curand se va lua in calcul acest lucru.
Numarul de jucatori activ este destul de mare in prezent (chiar daca acestia nu sunt prezenti la forturi sau aventuri)

Echipa The-west.ro
http://www.The-west.ro

Just4fun
 

DeletedUser26203

Guest
Stai linistita ca asa e si pe Jacksonville. Lumea e moarta. Nu ai cu cine sa te duelezi, iar de forturi nu mai spun ca nu am mai vazut o batalie full macar pe fort mic 42-50 de vreo 5-6 luni.

Constructia e fruncea ! :D Baga mare la constructie ca alta varianta nu e :D :D
 
Sus