Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser

Guest
era mai bine sa se poata migra si de pe l12 delawere ...acolo e mort tot era mult mai util sa pot veni pe georgia de ex... sau de pebuffalo sa poti migra e mort de tot si acolo si pe arizona..

De ce vorbesti prostii? Pe Arizona nu e mort deloc.
 

DeletedUser15513

Guest
eu din ce am inteles este ca de pe buffalo se poate migra pe hawaii sau georgia am inteles bine sau nu ca nu e destul de clar mesajul:

In acelasi timp, pe Buffalo se va putea "merge" catre Georgia sau Hawaii
 

DeletedUser

Guest
Deci sa intaleg se vor inchide de tot lumile adica se sterg dupa ce se fac migrarile sau raman cu nr de utilizatori inregistrati pe acea lume.
 

DeletedUser7008

Guest
@ Moshoark
da, ai inteles bine.
@ mrs4you.2008
nu se sterg dar "mai tarziu, va trebui sa alegi o lume de joc, altfel lumea se va inchide (in momentul in care este o activitate slaba sau un numar extrem de mic de jucatori)". asta se va intampla peste cateva luni cand numarul de jucatori pe acele lumi o sa fie foarte mic.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
pai atunci nui corect cu migrarea ca am levele destul de mari pe lumile acelea si ideme bune joc pe toate lumile adica 16 e pacat sa se stearga eu nu am fost de acord cu migrarea se pierd userii aiurea ca ati vrut sa se bage migrarea bravo voua felicitari cea mai mare prostie ever mai bine ma joc pe lumile vechi decat cu pepitari de pe lumile noi.
 

DeletedUser20585

Guest
O FOARTE FOARTE MARE PROBLEMA.
Cum se pot face niste rute ca acestea?? cred ca INNO a facut rutele acestea doar asa la mistou, cu cat sunt mai putine lumi cu atat munca este mai usoara pentru INNO.



Deci practic INNO isi bate joc de tot acest joc. Sa inteleg ca cei dupa Florida care pot cumpara pepite sau alte lumi inafara de ( haway/georgia) vor migra pe lumea 1. GENIALLLLLLL! Prin acest lucru va bateti joc de toti playerii vechi dupa l1. O sa stricati sistemul de duel cu pepitarii care o sa migreze pe l1.

ALTA PROBLEMAAAAAAA... TOATE , ABSOLUT TOATE LUMILEEE O SA MIGREZE 70% PE L1. VA DATI SEAMA CE BATALII DE FORT O SA FIEE?? O SA FIE CAM 15 ALIANTE.. SI O SA FIE CAM 10 BATALII PE SEARA.. (NU-I ASTA O PROBLEMA.. DAR ASA PIERDETI SI VOI SI NOI.)


O alta problema.. cum vine asta, ca playerii vechi, obisnuiti cu un joc normal, cu 100 pepite folosite la un reskil, sa avem 3-4-5 conturi(toate dragi si muncite) sa migram pe o lume numai cu pepitari.. cu howdah-uri si tomahauk-uri de aur si toate astea.. (Si dupa toate astea, o sa bagati avantaje pentru cei cu pepite(seturi, arme) etc, si noi toti o sa ramanem pe dinafara..




Cer neeaparat inca o gandire pentru aceste rute. NU SE POATE sa desfintati toate lumiile si sa ramanem doar cu 3 lumi pe acest joc.

Incercati sa faceti alte rute si sa nu amestecati pepitarii cu playerii simplii.FACETI din lumile 1-8 macar 2 lumi. sa migram ori pe l1 ori pe l2.((((((3 LUMI SA MIGREZE PE RO 1, SI 3 LUMI SA MIGREZE PE RO2.

La lumiile cu pepitarii, faceti in asa fel incat sa faceti tot 2 lumi (haway si georgia) numai va rog, si nu numai eu, va roaga tot jocul, NU AMESTECATI PEPITARII CU PLAYERII VECHI CARE NU FOLOSESC PEPITE.

O ZI BUNA VA DORESC, SI SPER SA FACETI ALTE RUTE.
 

DeletedUser

Guest
Ce se agita asta de mai sus :))
Nu ai vrea sa fie o singura lume pe care sa se poata folosii pepite?
Calmeaza-te, e doar un joc!
 

DeletedUser

Guest
O FOARTE FOARTE MARE PROBLEMA.
Cum se pot face niste rute ca acestea?? cred ca INNO a facut rutele acestea doar asa la mistou, cu cat sunt mai putine lumi cu atat munca este mai usoara pentru INNO.



Deci practic INNO isi bate joc de tot acest joc. Sa inteleg ca cei dupa Florida care pot cumpara pepite sau alte lumi inafara de ( haway/georgia) vor migra pe lumea 1. GENIALLLLLLL! Prin acest lucru va bateti joc de toti playerii vechi dupa l1. O sa stricati sistemul de duel cu pepitarii care o sa migreze pe l1.

ALTA PROBLEMAAAAAAA... TOATE , ABSOLUT TOATE LUMILEEE O SA MIGREZE 70% PE L1. VA DATI SEAMA CE BATALII DE FORT O SA FIEE?? O SA FIE CAM 15 ALIANTE.. SI O SA FIE CAM 10 BATALII PE SEARA.. (NU-I ASTA O PROBLEMA.. DAR ASA PIERDETI SI VOI SI NOI.)


O alta problema.. cum vine asta, ca playerii vechi, obisnuiti cu un joc normal, cu 100 pepite folosite la un reskil, sa avem 3-4-5 conturi(toate dragi si muncite) sa migram pe o lume numai cu pepitari.. cu howdah-uri si tomahauk-uri de aur si toate astea.. (Si dupa toate astea, o sa bagati avantaje pentru cei cu pepite(seturi, arme) etc, si noi toti o sa ramanem pe dinafara..




Cer neeaparat inca o gandire pentru aceste rute. NU SE POATE sa desfintati toate lumiile si sa ramanem doar cu 3 lumi pe acest joc.

Incercati sa faceti alte rute si sa nu amestecati pepitarii cu playerii simplii.FACETI din lumile 1-8 macar 2 lumi. sa migram ori pe l1 ori pe l2.((((((3 LUMI SA MIGREZE PE RO 1, SI 3 LUMI SA MIGREZE PE RO2.

La lumiile cu pepitarii, faceti in asa fel incat sa faceti tot 2 lumi (haway si georgia) numai va rog, si nu numai eu, va roaga tot jocul, NU AMESTECATI PEPITARII CU PLAYERII VECHI CARE NU FOLOSESC PEPITE.

O ZI BUNA VA DORESC, SI SPER SA FACETI ALTE RUTE.


rich.. datorita pepitarilor mai joci tu west:)
 

DeletedUser

Guest
As vrea sa imi raspundeti la mesajul anterior cei indreptatiti sa o faca.

Mai adaug o intrebare: Cand este ultima zi (noapte) de migrare?


Merci
 

lord ion

West Marshal
O FOARTE FOARTE MARE PROBLEMA.
...........................................................

O ZI BUNA VA DORESC, SI SPER SA FACETI ALTE RUTE.


din cate stiu ai fost unul din cei care au facut lobby aici pe forum pentru introducerea migrarii...
socoteala din casa nu se potriveste cu cea din targ...
cand eu sau iulian sau j4f va spuneam ca nu e buna migrarea... voi nu!!! batman-batman!!
iaca e superman de fapt!
din cauza catorva care credeau ca doar de pe 2, 3, 5 se va putea migra pe 1, vor fi o gramada care vor ramane fara conturi pe alte lumi unde jucau pe munci si misiuni, nu-i interesau forturile si duelurile!
si eu sunt in aceasta situatie... caracterele de pe 7, 8 si probabil 6 va trebui sa le sterg...
cati erati care faceau atata panarama pe forum? 10? 15? vreo 2000 va multumesc foarte mult! sa va uitati prin frigider!
 

DeletedUser20585

Guest
din cate stiu ai fost unul din cei care au facut lobby aici pe forum pentru introducerea migrarii...
socoteala din casa nu se potriveste cu cea din targ...
cand eu sau iulian sau j4f va spuneam ca nu e buna migrarea... voi nu!!! batman-batman!!
iaca e superman de fapt!
din cauza catorva care credeau ca doar de pe 2, 3, 5 se va putea migra pe 1, vor fi o gramada care vor ramane fara conturi pe alte lumi unde jucau pe munci si misiuni, nu-i interesau forturile si duelurile!
si eu sunt in aceasta situatie... caracterele de pe 7, 8 si probabil 6 va trebui sa le sterg...
cati erati care faceau atata panarama pe forum? 10? 15? vreo 2000 va multumesc foarte mult! sa va uitati prin frigider!




NU-I CHIAR ASAA.. ei au facut rutele.. deci ar fi putut face ceva convenabil. nu sa ne amestece cu pepitarii.. cum am zis macar 2-3 lumi din cele 8 si la cele cu pepite sa lase 2 lumi (georgia si hawai).

Cum s-a zis ca se vrea migrare.. era neeaparat nevoie de migrare, dar speram la ceva mai bun. nu sa spargem 11-12 lumi pt 2-3 lumi.
 

DeletedUser23958

Guest
din cate stiu ai fost unul din cei care au facut lobby aici pe forum pentru introducerea migrarii...
socoteala din casa nu se potriveste cu cea din targ...
cand eu sau iulian sau j4f va spuneam ca nu e buna migrarea... voi nu!!! batman-batman!!
iaca e superman de fapt!
din cauza catorva care credeau ca doar de pe 2, 3, 5 se va putea migra pe 1, vor fi o gramada care vor ramane fara conturi pe alte lumi unde jucau pe munci si misiuni, nu-i interesau forturile si duelurile!
si eu sunt in aceasta situatie... caracterele de pe 7, 8 si probabil 6 va trebui sa le sterg...
cati erati care faceau atata panarama pe forum? 10? 15? vreo 2000 va multumesc foarte mult! sa va uitati prin frigider!



M-am uitat in frigider si numai am drob....

App, eu m-am pus pe duel special pentru migrare, avem caracter full munci pentru misiuni si ma durut inima cand m-am pus pe duel.

Dar nu puteam sa raman pe munci si sa ma duc pe hawaii sau pe l1, ori fortist ori duelist.

C'est la vie!
 

lord ion

West Marshal
NU-I CHIAR ASAA.. ei au facut rutele.. deci ar fi putut face ceva convenabil. nu sa ne amestece cu pepitarii.. cum am zis macar 2-3 lumi din cele 8 si la cele cu pepite sa lase 2 lumi (georgia si hawai).

Cum s-a zis ca se vrea migrare.. era neeaparat nevoie de migrare, dar speram la ceva mai bun. nu sa spargem 11-12 lumi pt 2-3 lumi.

pai voi ce credeati? ca veti face voi rutele?
nu frate! dezvoltatorii o fac! ei se uita la logari si numar de jucatori si iaca astea-s rutele! probabil mai tin cont si de alte considerente care pe mine ma depasesc... dar nu asta conteaza!
cert este ca se vor inchide 7-8 lumi pentru ca, unii playeri au zis ca e mai misto pe 1 sau arizona... uite ca arizona nici nu a fost bagata in rute...
si eu visam sa plec de pe 4 pe 12...
 

DeletedUser2041

Guest
Multumesc celor care critica. Ati facut exact ceea ce va spun de 1 an de zile. Strigati in gura mare "Vrem migrare, vrem migrare" si acum criticati.
Fiti in continuare "gigicontra", ca va sta bine.


Cat despre rutele de migrare, sunt cele mai bune care se puteau face. Orice ruta s-ar fi facut, diferita fata de cele actuale, tot gigicontra erati.
 

DeletedUser15496

Guest
Cea mai buna idee sa amesteci jucatori cu mai multe indemari cu jucatori care au doar indemarile care se primesc in joc...

sau ce ? parca vad ca luni apare si pe lumea 1 optiunea sa cumperi indemari cu pepite :roll::roll:

toate jocurile cauta sa faca profit , nu ma asteptam la ceva mai bun de atat :up:
 

DeletedUser

Guest
Nu pricep care e problema voastra.Rutele astea sunt foarte bune.Cei de pe lumile vechi se pot aduna pe lumea 1 (cea mai tare) sau pot sa mearga pe o lume noua unde sa poata lua indemanari cu pepite si in care sunt mai multi jucatori de nivel mai mic.
 

DeletedUser20585

Guest
problema este ca pepitarii cu pct si atribute cumparate o sa vina pe l1 sa ne strice noua tot sistemul de duel si alte astea..
 

DeletedUser

Guest
Tot cred ca ar fi fost mai bine sa fie mai putine lumi,dar nu chiar una ca ar fi mare lag.Mai multe ca pe unele lumi sunt mai multi playeri decat pe altele.Poate mai reducem si noi numarul de lumi.:whistle:
 
Sus