Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser24090

Guest
dupa parerea mea este o mare prostie....daca ma bag cu un cont de pe lumea 4 de exemplu...si acolo sunt primul in clasament...voi domina hawaiiul...la fel cu georgia...si ceilalti care au muncit...:hmf:
 

DeletedUser

Guest
Daca Arizona si Colorado merg asa de bine si au rezultate asa de bune pe westforrt samp, inseamna ca nu au nevoie de "resuscitare".Lumea 1 este o lume cu vechime si cu playeri experimentati,dar care din cauza ca este si cea mai veche,merge mai prost.Deci cea mai buna alegere este ca toti de pe lumile vechi sa vina pe 1 iar cand va veni timpul , lumile mai noi se vor muta pe Arizona ( cel mai probabil) sau pe colorado.

@iulianp: Nu e numai la noi asa. Nu ai cum sa ii multumesti pe toti.Daca unii sunt pentru migrare,e absolut normal sa fie si impotriva migrarii. Chiar e bine ca jucatorii isi exprima parerea si ca nu ii boare in basca de joc.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Vorba multa, saracia omului.

Majoritatea celor care au cont pe 6 lumi joaca pe maxim 2 dintre ele, dar din nostalgie pentru prima lume a lor de joc nu vor sterge caracterul asa c anu vad o problema in a ni se da imboldul de a mai juca pe macar 1 sau 2 dintre caractere.

E drept, unii ne facusem planul de a muta caracterul de pe Delawere pe o lume ca sa venim cu cel de pe Florida acolo, insa socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ si acum trebuie sa ne multumim cu ce avem. Mortul de la groapa nu se mai intoarce.

Plangem dupa top...e aiurea. Cum poti spera la un loc in fata in top fara sa bagi pepite? Nu prea poti, prin urmare cei care bagau pepite si pana acum vor sta la fel de bine.

Acusi, alta problema pe care eu o vad e aceea legata de lumea noastra favorita. Fiecare are una si va trage cu dintii de ea si va da si exemple cum ca iesim bine pe westforts. Ala e poate cel mai mincinos clasament inventat vreodata. Cum sa crezi ca suntem mai buni doar ca avem toti viata 10k si ne batem intre noi? La fel de bine era si pe vremea cand 2k viata iti garantau capitanul si nu mai urcai in top ca de...nu aveai daune.

In incheiere sper doar ca pe viitor lumile care mai au ceva activitate sa fie incluse in migrare.

Si am si eu o intrebare de final: cumva au fost consultati si colaboratorii din Romania la stabilirea rutelor sau a fost o decizie unilaterala a INNO?

PS: Hai Delaware :D Doar o sa depaseasca in maxim o luna un oras de acolo daunele unui alt oras de pe lumile mentionate mai sus :)) Deci reprezentam lumile romanesti cu succes :)
 

DeletedUser7925

Guest
Parerea mea, in caz ca ar interesa pe cineva..

Migrarea are si avantaje si dezavantaje, cu toate ne vom confrunta incepand cu saptamana viitoare. Spamul de aici e complet inutil, chiar propun inchiderea acestui topic.
Rutele de migrare nu sunt nicidecum ceea ce multi isi doreau, pentru aceasta cred ca trebuie cerute niste scuze jucatorilor ce isi vor pierde practic conturile ( ca de ex:LordJohn).
Trebuie sa intelegeti un lucru, nu migrarea o sa aduca raiul pe west. Singurii care pot sa infrumuseteze jocul suntem noi, playerii de rand, si updateurile folositoare, in avantajul jocului nu al conturilor straine (Eu inca astept asta).
Multa bafta!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10117

Guest
Deci sa inteleg,daca nu vreu sa ma mut lumea se va inchide la inregistrarti,nu se va sterge? Adica pot sa raman in continuare pe ea si sa stau asa cu sau fara activitate?
 

DeletedUser2041

Guest
Deci sa inteleg,daca nu vreu sa ma mut lumea se va inchide la inregistrarti,nu se va sterge? Adica pot sa raman in continuare pe ea si sa stau asa cu sau fara activitate?

Ramai pana se va goli lumea si te vei muta sau contul se va sterge la inchiderea lumii.
 

DeletedUser

Guest
Nu se doreste marirea activitatii pe Hawai fara motiv,e ceva gandit pt ca astfel se va creste exponential numarul banilor bagati in joc,insa priviti si unul dintre aspectele pozitive,daca playerii investesc este posibil ca in timp sa primim si mai multa calitate din partea dezvoltatorilor.
Priviti totul ca pe o afacere pe termen lung. :d
 

DeletedUser22815

Guest
eu nu inteleg un lucru...cat timp dureaza aceasta migrare? adica de luni in 2 saptamani inca pot migra?
 

DeletedUser2041

Guest
asta am inteles...dar cat timp am la dispozitie? de exemplu pot pleca de pe lume de luni sau pot pleca si peste 1 luna?

Ai termen pana cand lumea respectiva se va inchide definitiv, lucru care se va anunta din timp daca va fi. Nu iti pot da un termen.
 

DeletedUser15513

Guest
flav si twight stati linistiti sunt sigur ca arizona si colorado vor ramane am eu incredere in nemti :D multumesc pt clarificari staff-ului
 

DeletedUser20585

Guest
o intrebare.. cu declaratiile de independenta dupa celelante lumi ce o sa faceti?


le mutati pe l1?
 

DeletedUser23094

Guest
Ramai pana se va goli lumea si te vei muta sau contul se va sterge la inchiderea lumii.

mie mi s-ar parea normal sa fi aruncat random in una dintre cele 3 lumi propuse pt Migrare

e cam aiurea sa ti se stearga contul ...doar pt ca n-ai fost pe faza in perioada respectiva !

Cu ReSpEcT ! ! ! Pymki .
 

DeletedUser12402

Guest
Daca Arizona si Colorado merg asa de bine si au rezultate asa de bune pe westforrt samp, inseamna ca nu au nevoie de "resuscitare".Lumea 1 este o lume cu vechime si cu playeri experimentati,dar care din cauza ca este si cea mai veche,merge mai prost.Deci cea mai buna alegere este ca toti de pe lumile vechi sa vina pe 1 iar cand va veni timpul , lumile mai noi se vor muta pe Arizona ( cel mai probabil) sau pe colorado.

@iulianp: Nu e numai la noi asa. Nu ai cum sa ii multumesti pe toti.Daca unii sunt pentru migrare,e absolut normal sa fie si impotriva migrarii. Chiar e bine ca jucatorii isi exprima parerea si ca nu ii boare in basca de joc.

Daca Arizona si Colorado au rezultate pe westforts asta nu inseamna ca toata lumea este activa. Probabil un player s-a lasat de joc, altul si-a luat o vacanta mai lunga, altul si-a rupt nervul optic etc. Cu timpul mai "pier" din playeri si trebuie sa umplem aceste goluri.
 

DeletedUser19086

Guest
offtopic

nu a mai intrat cam de mult o lume noua, cand preconizati inceputul unei noi lumi (indiana / illinois...) ???
 

DeletedUser368

Guest
ti-ai gresit id'ul atunci :)

Ori postezi aici legat de migrare, ori nu mai postezi. Si tu ai pomenit de ro13. Pai e normal sa ai peste 600 craft, sa te descurci la dueluri, aproape toate realizarile, sa participi la fort pentru ca este o lume unde iti poti cumpara indemanari. Sa nu imi zici ca nu ai cumparat...
 

DeletedUser10117

Guest
Eu nu va inteleg de ce ati bagat asa putine lumi de migrare doar 3? si 7 se vor inchide?

Macar mai puteati sa bagati pe langa gerogia,hawaii,ro1 un el dirado,colorado,delware sau arizona.
Era barem mai echilibrat sa ne putem muta pe 4-5 lumi la alegere
 
Sus