Migrarea! Ultima "frontiera"! - tema de discutii

DeletedUser22039

Guest
Invers ar fi aiurea, asa ce-i aiurea?
In plus ... nu te obliga nimeni sa migrezi, iar daca migrezi pe o lume premium ... daca vrei, poti sa-ti cumperi indemanari sau ... nu, ii alegerea ta. Aiurea era sa vina altii cu indemanari mai multe , pe o lume unde nu se pot cumpara.

Daca ar venii cei de pe lumi premium pe lumile clasice ....
S-ar face greva :))
 

DeletedUser23958

Guest
O intrebare care cred ca nu a mai fost pusa sau nu am observato eu...:whistle:

Deci eu am un caracter de joc si am dat invitatie unui coleg sa joace cu mine pe l8 sa imi faca puncte de prietenie:P, si eu daca migrez pe L1, iar el sa zicem ca se duce pe Hawaii sa joace acolo, la fiecare level facut de el si la fiecare pepita consumata de el, mie mi se adauga ceva la puncte de prietenie daca eu sunt pe l1 iar el pe Hawaii?:blink: sau trebuie si el sa migreze cu mine pe l1?:hmf:
 

DeletedUser5231

Guest
Foarte tare migrarea asta.Deci daca vor veni jucatorii mari dupa lumile vechi,cu 5,6 milioane experienta si 1 milion experienta la duel(110k xp duel fiind cea mai mare pe Hawaii),vor urca direct pe primele locuri si vor ramane acolo ceva timp.Sa nu mai zic ca vor avea level de duel 400-500,fata de 225 pe Hawaii.

O sa ii atacam si noi..in cateva luni poate :)
 

DeletedUser

Guest
De ce nu se poate migra si de pe HAWAII pe celelalte lumi?:mad:Eu vreau de exemplu de pe HAWAII sa migrez pe BUFFALO,GEORGIA sau DELAWARE,pe Hawaii find prea mare aglomeratie si fiind prea multi pepitari,bagami-as !:mad::mad:
 

DeletedUser14746

Guest
De ce nu se poate migra si de pe HAWAII pe celelalte lumi?:mad:Eu vreau de exemplu de pe HAWAII sa migrez pe BUFFALO,GEORGIA sau DELAWARE,pe Hawaii find prea mare aglomeratie si fiind prea multi pepitari,bagami-as !:mad::mad:

tocmai asta se urmareste...sa se inchida(de exemplu) buffalo pe care e LINISTE SI PACE ... cum sa vii tu de pe hawaii pe buffalo? :))

anyway ...
 

DeletedUser

Guest
Mnoah eu vreau pe o lume mai linistita sau o lume unde pepitarii sa fie egali cu non-pepitarii,mai bine ma duc pe l1 sau undeva unde nu e asa aglomerat:mad:
 

lord ion

West Marshal
Foarte tare migrarea asta.Deci daca vor veni jucatorii mari dupa lumile vechi,cu 5,6 milioane experienta si 1 milion experienta la duel(110k xp duel fiind cea mai mare pe Hawaii),vor urca direct pe primele locuri si vor ramane acolo ceva timp.Sa nu mai zic ca vor avea level de duel 400-500,fata de 225 pe Hawaii.

O sa ii atacam si noi..in cateva luni poate :)

asta se cheama competitie...
va va stimula aceasta chestiune sa grabiti putin lucrurile... sa fiti mai activi, mai bagati o pepita/doua... etc.. ce stiti voi sa faceti mai bine!
dar unii dintre voi aveti un avantaj... mai multe indemanari/atribute
bine nu spun ca nici cei care vin nu vor cumpara...
dar fii fara grija... nu vor veni prea multi din top...
 

DeletedUser20819

Guest
si daca ...de ex...daca avem cont pe lumea 1 si pe giorgia si pe hawai....si de pe lumea 3 trebuie sa migrez, cu asta ce se va intampla?
 

DeletedUser11026

Guest
Am sa trec peste faptul ca o sa pierd 2-3 conturi de tancuri cu pusti de aur(nu m-a obligat nimeni sa bag pepite intr-un joc stupid si cum orice prostie se plateste m-am impacat cu ideea) dar vreau sa punctez ca s-a facut o greseala cu rutele..eu inteleg ca functia de admini va obliga sa luati partea celor de la inno dar nu trebuie sa va bateti cu pumnul in piept pt greselile lor..Daca migrarea pe lumea 1 e o idee buna,fiind o lume cu putin sub 3000 de conturi, sa migrezi pe o lume si asa aglomerata cu 18k de conturi,tinand cont ca media e undeva sub 3k e o mare idiotenie..eu am inteles ca migrarea dorea echilibrarea serverelor nu supraglomerarea unora..Adica in loc sa ajuti doua lumi noi cu batalii decente ca arizona si colorado,ajuti 2 lumi care nu au nevoie de ajutor si tot aveti tupeul sa spuneti ca a fost luata cea mai buna decizie..
 

DeletedUser

Guest
Am sa trec peste faptul ca o sa pierd 2-3 conturi de tancuri cu pusti de aur(nu m-a obligat nimeni sa bag pepite intr-un joc stupid si cum orice prostie se plateste m-am impacat cu ideea) dar vreau sa punctez ca s-a facut o greseala cu rutele..eu inteleg ca functia de admini va obliga sa luati partea celor de la inno dar nu trebuie sa va bateti cu pumnul in piept pt greselile lor..Daca migrarea pe lumea 1 e o idee buna,fiind o lume cu putin sub 3000 de conturi, sa migrezi pe o lume si asa aglomerata cu 18k de conturi,tinand cont ca media e undeva sub 3k e o mare idiotenie..eu am inteles ca migrarea dorea echilibrarea serverelor nu supraglomerarea unora..Adica in loc sa ajuti doua lumi noi cu batalii decente ca arizona si colorado,ajuti 2 lumi care nu au nevoie de ajutor si tot aveti tupeul sa spuneti ca a fost luata cea mai buna decizie..

Uite unul care are dreptate.:up:
 

DeletedUser593

Guest
Poate ca unii nu vor sa joace pe o lume unde se mănâncă pepite la greu, la asta nu te-ai gândit?
 

DeletedUser18902

Guest
Ce trebuie sa fac sa migrez... Cum ma mut de pe o lume pe alta?:huh: :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser12011

Guest
fratii mei..puneti 4 lumi disponibile..de ce? fiindca nimeni nu merge in hawaii..motivul il stiti si voi...deschideti si arizona si se vor calma spiritele:roll:
 

DeletedUser16010

Guest
Eram sigur ca vor aparea nemultumiri in legatura cu migrarea. Si vor mai aparea...


Pentru mine e o idee buna, si rutele sunt facute sa ii multumeasca pe toti. Eu joc pe buffalo, nu cumpar atribute sau indemanari, cu toate astea ma pot descurca pe o lume unde se mananca la greu, gen Hawaii, nu inteleg unde ar fi problema.
Dar ce sa faci, nu-i poti multumi pe toti.
Pana la urma e doar un joc care trebuie jucat din placere, nu din obligatie; nu va zis nimeni sa bagati pepite.
 

DeletedUser

Guest
adevarat!!!

Am sa trec peste faptul ca o sa pierd 2-3 conturi de tancuri cu pusti de aur(nu m-a obligat nimeni sa bag pepite intr-un joc stupid si cum orice prostie se plateste m-am impacat cu ideea) dar vreau sa punctez ca s-a facut o greseala cu rutele..eu inteleg ca functia de admini va obliga sa luati partea celor de la inno dar nu trebuie sa va bateti cu pumnul in piept pt greselile lor..Daca migrarea pe lumea 1 e o idee buna,fiind o lume cu putin sub 3000 de conturi, sa migrezi pe o lume si asa aglomerata cu 18k de conturi,tinand cont ca media e undeva sub 3k e o mare idiotenie..eu am inteles ca migrarea dorea echilibrarea serverelor nu supraglomerarea unora..Adica in loc sa ajuti doua lumi noi cu batalii decente ca arizona si colorado,ajuti 2 lumi care nu au nevoie de ajutor si tot aveti tupeul sa spuneti ca a fost luata cea mai buna decizie..


cea mai mare dreptate ai frate :shoot:
 

Elmer Fudd

Rabbit Killer
asta se cheama competitie...
va va stimula aceasta chestiune sa grabiti putin lucrurile... sa fiti mai activi, mai bagati o pepita/doua... etc.. ce stiti voi sa faceti mai bine!
dar unii dintre voi aveti un avantaj... mai multe indemanari/atribute
bine nu spun ca nici cei care vin nu vor cumpara...
dar fii fara grija... nu vor veni prea multi din top...

Competitie ? Fa tu competitie intre primul loc Hawaii cu 2,5 mil xp si primele locuri L2 de exemplu (ca tot au zis colegii mei de acolo ca vin masiv pe Hawaii) care au 8 mil xp... eu sunt locul 13 si am peste 5 mil xp :roll: Pai mai pupa vreunu din actualul top Hawaii in viata lui top 10 ? Ajungi tu de la 2,5 mil la 8 mil xp pe careva in vreun fel ? Competitie auzi... japca, nu competitie :d
 
Sus