misiunile de craciun

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
mie imi pare ca este o misiune de craciun unde trebuie sa te duelezi cu Mos Craciun si misiunea apare pe 24-25

stie cineva cat de puternic e Mos Craciun? adica la lvl mic poti sal bati?
 

DeletedUser

Guest
misiunile sunt abureli. singurele care iti dau ceva concret sunt alea de la caracter. altfel e pierdere de timp
 

DeletedUser

Guest
misiunile sunt abureli. singurele care iti dau ceva concret sunt alea de la caracter. altfel e pierdere de timp

nu chiar toate

ON: cica pe 24 - 25 ar fi...si nu cred ca o sa fie greu de batut dar am vazut ca palaria are bonusuri 2 pct de atribute la fiecare atribut
 

DeletedUser

Guest
pe 24-35 decembrie am auzit de misiune cu mosul si primesti caciula lui mos craciun si misiunile acelea de pe beta noi poate sa vor introduce in viitorul update
 

DeletedUser7994

Guest
cand ai putea sa faci misiunile de craciun....hmmmm............eu cred ca de pasti............normal ca pe 24-25dec:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
S-au pus la germani! Eu am cont pe W1 la ei si sunt 10 misiuni. Sunt usoare dar iti trebuie multe lucruri...Eu vreau doar caciula ca e buna!

NECESAR PENTRU MISIUNI CRACIUN:

** Henry Walker:
1)
Mure: 3 (Culege fructe de padure)
Zahar: 3 (Culegator de trestie de zahar)
Recompensa: nimic

2)
Lemn: 1 (Taietor de lemne)
Recompensa: nimic

3)
Tiparire ziar *The Western Star* (4 ore)
Recompensa: 50 experienta

4)
Duel cu Bob (simplu, are doar 100 puncte de viata)
Recompensa: + 25 experienta

** Waupee:
1)
Lemn: 10 (Taietor de lemne)
Gater (8 ore)
Recompensa: + 25 experienta, + $ 100

** Sheriff John Fitzburn:
1)
Sarma de telegraf: 5 (Ridica stalpi de telegraf)
Recompensa: 150 experienta

2)
Lada de unelte:1 (Construieste mori de vant)
Recompensa: 80 experienta

** Maria Roalstad
1)
Comert (4 ore)
Recompensa: + 75 experienta, + $ 50

2)
Carbune: 2 (Mina de carbuni)
Recompensa: + 75 experienta, + $ 5


Astea sunt misiunile care le primesti de la bun inceput. Restul le primesti daca le termini pe astea! SUCCES cand se va face uptade 1.24 si la noi!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
craciun

oricum nu va obositi prea mult..ca nu primiti cine stie ce la misiunile astea..
 

DeletedUser6410

Guest
da pe forum de pe beta is mai multe misiuni trecute
eu asa le-am gasit

Henry
Christmas (Oh Tannenbaum, oh Tannenbaum): wood (1) -> $15, 40 XP
Christmas (Where did I put my candles?): digging graves (2 hours) -> $50, 75 XP
Christmas (What is it that smells so good here?): 3xflour, harvesting fields (2h) -> 50XP
Christmas (A gift horse...): sugar (1), oranges (1), quarter (1), cigars (1) -> $250, 125 XP

Tomorrow's headline (Nothing happening in the streets): defeat Bob -> 25 XP
Tomorrow's headline (Put out on the street): printing newspaper (4h) -> 50 XP
Tomorrow's headline (Read all about it, read all about it): newspapers (5), selling newspapers (5h) -> 50 XP, $25

How the festivals fall (There is something to celebrate I): berries (3), sugar (3) -> $25, 50 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate II): corn (3) -> $50, 25 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate III): putting up posters (6h) -> 75 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate IV): turkey (1), ham (2), steaks (2) -> $75, 100 XP

John
Christmas (Wanted: Man in a red coat): exploration (6h) -> 125 XP

Paths of communication (Information is often worth more than gold): rolls with wire (5) -> 150 XP
Paths of communication (When the postman rings once): catching horses (10h) -> 150 XP

Escape from prison (A harmless transport of prisoners): shackle (1) -> 250 XP, $500

Maya
Christmas (Jack Frost): coal (2) -> $5, 75 XP

Angel of love (Mike and Jenny): trading (4h) -> $50, 75 XP
Angel of love (Love with obstacles): trout (1), gemstones (1) -> 100 XP
Angel of love (And after the love comes...): free -> 100 XP
Angel of love (War of roses): building coffins (2h) -> 50 XP
Angel of love (Tomorrow's widow): $500, 250 XP, 1 charisma

Waupee
Christmas (Decorations for the tree): gemstones (1), fools' gold (2) -> $150, 100 XP
Christmas (What's that strange smell?): oranges (2), tobacco (5) -> 50 XP, 1 stamina

The great journey (Help a tribe): wood (1), sawing wood (8h) -> $100, 25 XP
The great journey (Prepare horses for the journey): shoeing horses (8) -> $75, 50 XP
The great journey (Experience points): salmon (7), berries (10), warm meal (5) -> $25
__________________


Rog o persona care stie engleza si are timp sa le traduca multumesc
 

DeletedUser6374

Guest
până acum acestea sunt misiunile noi descoperite pe beta

Henry
Christmas (Oh Tannenbaum, oh Tannenbaum): lemn (1) -> $15, 40 XP
Christmas (Where did I put my candles?): Săpător de morminte (2 hours) -> $50, 75 XP
Christmas (What is it that smells so good here?): făină (3), Recoltare de cereale (2h) -> 50XP
Christmas (A gift horse...): zahăr (1), portocale (1), sfert de dolar (1), ţigări (1) -> $250, 125 XP

Tomorrow's headline (Nothing happening in the streets): învinge-l pe Bob-> 25 XP
Tomorrow's headline (Put out on the street): Tipărire ziar *The Western Star* (4h) -> 50 XP
Tomorrow's headline (Read all about it, read all about it): ziar (5), Vânzător de ziare (5h) -> 50 XP, $25

How the festivals fall (There is something to celebrate I): mure (3), zahăr (3) -> $25, 50 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate II): porumb (3) -> $50, 25 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate III): Lipeşte afişe (6h) -> 75 XP
How the festivals fall (There is something to celebrate IV): curcan (1), şuncă (2), cotlet (2) -> $75, 100 XP
How the festivals fall (The day after): învinge-l pe beţiv -> 150 XP, $150

John
Christmas (Wanted: Man in a red coat): Explorare (6h) -> 125 XP
Christmas (Christmas Angel): nimic -> Snowman's hat

Paths of communication (Information is often worth more than gold): rolă de sârmă (5) -> 150 XP
Paths of communication (When the postman rings once): Prinde cai (10h) -> 150 XP
Paths of communication (When the postman rings twice): şa (2) -> 50 XP
Paths of communication (When the postman rings three times): Repară o căruţă (8h) -> 250 XP
Paths of communication (When the postman rings for the last time): Păzeşte poştalionul (10h) -> 500 XP, 1 mobilitate

Escape from prison (A harmless transport of prisoners): cătuşe de picior (1) -> 250 XP, $500
Escape from prison (Correction of a mistake): Fură cai (4h) -> 150 XP, $300
Escape from prison (Under cover): Vânzare de arme indienilor (4h) -> 150 XP, $300
Escape from prison (Someone has to do it!): Jefuitor de morminte (8h) -> 150 XP, $150
Escape from prison (Chase him!): Vânătoare de bandiţi (2 h) -> 200 XP, $150
Escape from prison (Dead or alive!): învinge-l pe Fugar -> 750 XP, $500

Maria
Christmas (Jack Frost): cărbune (2) -> $5, 75 XP
Christmas (The Christmas star): Căutare de comori (10 ore) -> 250 XP, $750, 1 putere

Angel of love (Mike and Jenny): Comerţ (4h) -> $50, 75 XP
Angel of love (Love with obstacles): păstrav (1), pietre preţioase (1) -> 100 XP
Angel of love (And after the love comes...): nimic -> 100 XP
Angel of love (War of roses): Construieşte sicrie (2h) -> 50 XP
Angel of love (Tomorrow's widow): $500, 250 XP, 1 carismă

Waupee
Christmas (Decorations for the tree): pietre preţioase (1), aurul nebunilor (2) -> $150, 100 XP
Christmas (What's that strange smell?): portocale (2), tutun (5) -> 50 XP, 1 perseverenţă

The great journey (Help a tribe): lemn (10), Gater (8h) -> $100, 25 XP
The great journey (Prepare horses for the journey): Potcoveşte cai (8h) -> $75, 50 XP
The great journey (The need for food): somon (7), mure (10), mâncare caldă (5) -> $25
The great journey (Wather is waiting ...): pahar de apă (10), ulcior (5) -> 150 XP
The great journey (Has anyone seen a buffalo?) : explorare (4h) -> 150 XP
The great journey (Hunt among friends): vânătoare de bizoni (2h) -> 150 XP, 1 dexteritate
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6410

Guest
Ceapa misiunile alea le-am trecut si eu in postul de mai sus
 

DeletedUser8160

Guest
Articolul principal în ziarele de mâine (Aruncat în stradă)

Barmanul Henry Walker : ZeuS-skL! Redactorul la care lucra amicul meu a aflat între timp că articolul pe care l-a scris prietenul n-a fost decât o chestie aranjată de voi doi, şi l-a dat frumuşel afară. Amicul meu vrea să scoată acum un ziar propriu. Vrei să-i dai o mână de ajutor?


Ţintă: Trebuie să tipăreşti ziare pentru amicul lui Henry Walker.
Necesar Recompensă:
Tipărire ziar *The Western Star* (4 ore)
+ 50 puncte de experienţă

E misiune de craciun ?
 

DeletedUser

Guest
Articolul principal în ziarele de mâine (Aruncat în stradă)

Barmanul Henry Walker : ZeuS-skL! Redactorul la care lucra amicul meu a aflat între timp că articolul pe care l-a scris prietenul n-a fost decât o chestie aranjată de voi doi, şi l-a dat frumuşel afară. Amicul meu vrea să scoată acum un ziar propriu. Vrei să-i dai o mână de ajutor?


Ţintă: Trebuie să tipăreşti ziare pentru amicul lui Henry Walker.
Necesar Recompensă:
Tipărire ziar *The Western Star* (4 ore)
+ 50 puncte de experienţă

E misiune de craciun ?

in versiunea 1.24 sa spus ca se vor intoduce si cateva misiuni noi deci sunt cateva pentru iarna(craciun) si celelalte noi,daca te uiti bine la nume iti vei da seama care sutn de craciun si care sunt cele noi..
ps:Presupun ca nu e de craciun,
 

DeletedUser8160

Guest
Mi-au aparut o gramada de misiuni noi:

Marea călătorie (Dă ajutor unui trib)

Waupee: Salutare, ZeuS-skL. A venit timpul ca tribul meu să urmărească marele bivol. Înainte de asta însă trebuie rezolvate anumite lucruri. De pildă, mai avem nevoie de multe lemne pentru a ne construi corturi noi. Ai vrea să ne ajuți să căutăm lemnele potrivite? Avem nevoie de lemne proaspăt tăiate, cărora să le dăm forma potrivită.


Ţintă: Waupee doreşte ca tu să ajuți tribul lui să culeagă lemne
Necesar Recompensă:
Lemn 1/10
Gater (8 ore)
+ 25 puncte de experienţă
+ $ 100




Căi de comunicare (Informaţiile valorează adesea mai mult decât aurul)

Şeriful John Fitzburn : Știai că informațiile pot să decidă adesea asupra vieţii sau morţii? De aceea, știrile trebuie transmise cât mai repede cu putință. Dă-ne ajutor la ridicarea câtorva stâlpi de telegraf. Când eşti gata, adu-mi şi mie niște sârmă.


Ţintă: Șeriful John Fitzburn doreşte să-i faci rost de 5 role de sârmă.
Necesar Recompensă:
Rolă de sârmă 0/5
+ 150 puncte de experienţă



În ce zi cad sărbătorile (Un motiv de sărbătoare I)

Barmanul Henry Walker : În curând sărbătorim a cincea aniversare a barului meu. Pentru a pregăti o petrecere grozavă mai am însă nevoie de câteva lucruri. Cel mai bine m-ai ajuta dacă mi-ai aduce nişte zahăr şi ceva fructe, ca să pot oferi primul rachiu făcut de mâna mea.



Ţintă: Fă rost de 3 fructe și de 3 saci cu zahăr pentru Henry Walker.
Necesar Recompensă:
Mure 0/3
Zahăr 0/3
+ $ 25
+ 50 puncte de experienţă



Crăciun (Unde mi-am pus oare lumânările?)

Barmanul Henry Walker : Unde am pus oare lumânările vechi...O, salutare {PLAYER NAME}. Tocmai îmi căutam lumânările. Din păcate, nu le mai găsesc. Ce să fac... Aha, mi-a venit o idee. Ce-ar fi să cauţi tu pe la morminte, poate găseşti pe-acolo nişte lumânări. Ai însă grijă să nu te prindă!


Ţintă: Sapă morminte timp de două ore
Necesar Recompensă:
Săpător de morminte (2 ore)
+ Necunoscut (ce e acel necunoscut ? )
+ $ 50



Îngerul Iubirii (Mike și Jenny)

Maria Roalstad: Salutare, ZeuS-skL, m-ai putea oare ajuta? Prietena mea Jenny este nemulţumită. Soțul ei Mike este negustor și colindă toată ţara pentru a vinde un nou produs. Şi de aceea nu mai are nici un pic de timp pentru ea. Nu vrei să-i ţi locul pentru câteva ore, pentru ca cei doi să petreacă puţin timp împreună?



Ţintă: Fă comerț timp de 4 ore pentru Mike.
Necesar Recompensă:
Comerţ (4 ore)
+ 75 puncte de experienţă
+ $ 50


Crăciun (Jack Frost )

Maria Roalstad: Salutare,ZeuS-skL. Copiii fac un om de zăpadă pe stradă. Dar le lipsesc câteva bucăți de cărbune pentru ochi. Știi cumva unde s-ar putea găsi așa ceva? Copiii au strâns şi nişte bani, ca recompensă pentru tine.


Ţintă: Fă-i rost Mariei de două bucăți de cărbune.
Necesar Recompensă:
Cărbune 0/2
+ 75 puncte de experienţă
+ $ 5
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus