Modificare regulament The West

  • Autor subiect DeletedUser10625
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10625

Guest
Propun eliminarea ban-urilor "globale".

Motive :

1. Sunt inoperabile fata de jucatorii cu mai multe conturi pe mai multe lumi (nu ma refer la multi account ci la jucatorii care joaca pe mai multe lumi sub nume diferit) acestia fiind avantajati fata de cei cu un singur cont pe mai multe lumi. Astfel cei ce folosesc un singur cont pe toate lumile vor primi pentru aceeasi fapta o pedeapsa mai mare decat cei ce au pe mai multe lumi conturi (nume) diferite.
2. Pe de alta parte nu mi se pare corect ca un jucator care sa zicem jigneste pe cineva pe o lume sa fie sanctionat cumulativ pe toate lumile unde joaca. Nu e in interesul nici al lui nici al dezvoltatorilor jocului. O sanctiune acolo unde trebuie e mai mult decat suficienta.


Ca sa nu mai spun ca la numarul de utilizatori existenti va e imposibil sa determinati cati din noi jucam cu un cont pe toate lumile sau cu mai multe :D (inca o data pentru idiotii de serviciu : nu ma refer la cazurile de multi-acount).
 

DeletedUser6410

Guest
CONTRA deoarece din cate stiu eu pentru jiginirile pe care le faci pe o lume nu iei ban global ci iei ban doar pe acea lume ;)
 

DeletedUser

Guest
Nu vreau sa vorbesc in numele adminilor insa banarile globale nu cred ca se dau decat in moduri exceptionale... Iar daca e sa-l primesti nu stiu cat te ajuta faptul ca ai mai multe conturi (chiar si pe lumi diferite).. E foarte posibil sa trebuiasca sa-ti faci altele daca mai vrei sa joci..
 

DeletedUser

Guest
Nu vad de ce n-am putea juca pe mai multe lumi cu un nume, idee penibila,CONTRA
 

DeletedUser17201

Guest
n-are niciun sens !

nu inteleg ce are daca joci cu acelasi nick pe mai multe lumi





CONTRA
 

DeletedUser

Guest
n-are niciun sens !

nu inteleg ce are daca joci cu acelasi nick pe mai multe lumi





CONTRA

Ce nu intelegi??
Daca ai un cont "Ion-bolohan" şi joci pe Lumea 1, Lumea 2, Lumea 3 şi faci ceva rău pe Lumea 1 iei ban pe toate lumile.
Daca ai pe fiecare lume un cont esti in avantaj...
Ai inteles????
 

DeletedUser5153

Guest
CONTRA. Nu-si are rostul, deoarece ban-ul global se ia doar in cazuri exceptionale.
 

DeletedUser10625

Guest
CONTRA. Nu-si are rostul, deoarece ban-ul global se ia doar in cazuri exceptionale.

banul global NU sa ia in cazuri exceptionale.


Se cumuleaza punctele de pedeapsa si cand se ajunge la un anumit nr. esti banat pe toate lumile unde joci. De asta e "global". Nu ma refer la ban-ul definitiv cu restrictionare de ip.

Ca exemplu am 2 conturi si joc pe lumi diferite. De pe un cont am injurat un tip. Asta s-a cumulat cu o sanctiune pe profil (sau cu mai multe) si pe acel cont am fost banat o perioada pe toate lumile unde il folosesc. Chiar daca doar pe 2 am incalcat regula. Gandind (cei care suntem capabili sa o facem) nu e corect.
 

DeletedUser

Guest
banul global NU sa ia in cazuri exceptionale.


Se cumuleaza punctele de pedeapsa si cand se ajunge la un anumit nr. esti banat pe toate lumile unde joci. De asta e "global". Nu ma refer la ban-ul definitiv cu restrictionare de ip.

Ca exemplu am 2 conturi si joc pe lumi diferite. De pe un cont am injurat un tip. Asta s-a cumulat cu o sanctiune pe profil (sau cu mai multe) si pe acel cont am fost banat o perioada pe toate lumile unde il folosesc. Chiar daca doar pe 2 am incalcat regula. Gandind (cei care suntem capabili sa o facem) nu e corect.

Pai daca te plangi de globalul temporar pentru jigniri inseamna ca deja cam iti aduni zile cand primesti cate-o pedeapsa d-asta...

Eu-ti recomand altceva: Nu jigni si nu vei mai fi nevoit sa-ti mai faci probleme ca altul ce joaca cu mai multe conturi nu va fi la fel de afectat ca tine... ;)
 

DeletedUser

Guest
Contra....trebuie sa nu faci nimica rau si nu vei primi ban,gandestete ca e doar un joc nu altceva...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus