Monede de aur

zoltes

Trapper
Buna sara,

O intrebare la jucatori sau administratie in privinta misiunilor pentru setul lucky clover.
Misiunile vor fi disponibile pana pe 2 Aprilie insa de pe 12 Martie eu doar am strans 220 de monede si mi-am luat pusca lui lucky clover - intebarea cum e posibil sa strangi inca 800 de monede in 13 zile daca in 8 zile am facut doar 220? Parca incerc sa fac toate misiunile ce ofera recompensa monede insa uneori este imposibil in 24 de ore sa faci si dueluri, si fort, si aventuri si misiuni care cer 6,7 ore de lucru?
 

zoltes

Trapper
Deci am facut o mica investigatie vizavi de acest subiect si am calculat aproximativ cam cate monede pe zi ar fi posibil de facut.
Toate misiunile de la Saloon + Satul Waupee + Orasul Fantoma ~ 66 monede de aur - daca toate misiunile ar fi completate in 24 de ore, dar...misiunile unde se cere ore de munca au in total 22 de ore. Alte misiuni unde se cere ore de munca sunt ceaun de gatit 5/5, praf de aur 4/4. Daca 5 ceaune se gasesc in 1 ora spre exemplu atunci praful de aur cere vreo 2-3 minim.
In total sunt 26 de ore inafara de misiunile:
Batalie pentru fort
Adversari lesinati
Persoane cautate
Aventuri
Iteme pentru Waupee

Practic imposibil de facut toate in 24 ore...
 

DeletedUser24094

Guest
Pai. nu e vina celor de la INNO ca ziua are doar 24 de ore, ei baieti buni au venit in ajutorul vostru chiar daca nu e vina lor ca ziua are doar 24 de ore, si au bagat frumos monedele in shop sa le poti cumpara cu pepite.

Participa la luptele de fort la Awesomia, primesti geanta cu 75 de monede dupa fiecare lupta acolo, indiferent daca pierzi sau castigi, fortul trebuie atacat de Henry sa primesti acele 75.
 

zoltes

Trapper
Tk0la merci mult de raspuns.

Poti sa-mi detaliezi mai mult despre cum fortul trebuie sa atacat de Henry? Ai dreptate am participat la niste batalii de fort si mi-au dat geanta cu 75 monede - de 2 ori doar cred...
 
Nu ai cum sa faci toate misiunile. Gaseste cea mai profitabila combinatie. Spre exemplu pe cea cu Îmblânzeşte cai sălbatici (7 ore) pt 3 monede te-as sfatui s-o eviti. Iar produsele le poti cumpara si de la piata, nu e neaparat necesar sa muncesti pt ele.
 

zoltes

Trapper
Praf de aur si ceaun de gatit nu au fost la piata de la inceputul eventului.
Oricum am vrut doar sa demonstrez faptul ca fara batalia de la Awesomia - care a fost de 2 ori de la inceputul eventului - e imposibil sa colectezi monedele pentru intreg setul.
Patetic.
 

zoltes

Trapper
Vad ca esti gica contra - ok 5 lupte = 375 monede plus alte potentiale 700 care ''teoretic'' le poti face si oricum n-ajunge lmao
 

lord ion

West Marshal
Cam trebuie să activezi medalii bonus dacă vrei să le ai pe toate... Poate poți face un efort și să cumperi de la shop Bonus VIP pentru 14 zile.
 

zoltes

Trapper
Cam trebuie să activezi medalii bonus dacă vrei să le ai pe toate... Poate poți face un efort și să cumperi de la shop Bonus VIP pentru 14 zile.
lord ion mersi mult pentru sfat, eu pot sa fac si alt efort si sa cumpar 4k pepite si sa cumpar tot setul - ideea era cum sa obtii numarul eficient de monede ca sa completezi setul doar din misiuni - fara cash implicat la mijloc.
 
Nu sunt deloc gica contra, ci vorbesc din perspectiva unuia care a terminat tot setul de anul trecut si i-au mai ramas monede. Iar ca mine sunt multi.
Daca nu gasesti la piata praf de aur si ceaune trag concluzia ca joci pe o lume mai putin activa . Cu medalia "salariu mai mare" activa, cu un set de sanse si munci de 15 sec poti gasi 4 praf de aur si 5 ceaune, cat cere misiunea, in mai putin de 30 minute. Ai misiuni in salon, la sarcinile zilnice, la sat indian si oras fantoma. Munci, produse, lupte de fort, dueluri, aventuri. Eu zic ca e suficient. Nu sunt tocmai cele mai simple, insa nici imposibile asa cum afirmi tu.
 

zoltes

Trapper
Nu sunt deloc gica contra, ci vorbesc din perspectiva unuia care a terminat tot setul de anul trecut si i-au mai ramas monede. Iar ca mine sunt multi.
Daca nu gasesti la piata praf de aur si ceaune trag concluzia ca joci pe o lume mai putin activa . Cu medalia "salariu mai mare" activa, cu un set de sanse si munci de 15 sec poti gasi 4 praf de aur si 5 ceaune, cat cere misiunea, in mai putin de 30 minute. Ai misiuni in salon, la sarcinile zilnice, la sat indian si oras fantoma. Munci, produse, lupte de fort, dueluri, aventuri. Eu zic ca e suficient. Nu sunt tocmai cele mai simple, insa nici imposibile asa cum afirmi tu.
ok
 

avi3

Greenhorn
Azi nu au mai dat geanta la toti cei care au participat la Awesomia. De 1 aprilie pacaleala :(
Si ma bazam pe cele 75 monede ...
Stiti la ce ora se incheie eventul in 2 aprilie? La 00 sau la 12?
 
Sus