MULTIACCONTURI

  • Autor subiect DeletedUser26670
  • Data de început

DeletedUser26670

Guest
As dori daca se poate propune ca la tombole sau chestii noi care apar, cum au fost si dovlecii care sunt acum ca nivelul minim al jucatorului sa fie 30. Poate asa scapam de avalansa de multiuri care nici nu vor juca plus ca mai si injura ca la usa cortului.
Cine e pro sa dea mai departe....poate asa ajunge si unde trebuie
 

Ciprian66

Trapper
Eu cred ca jocul a ajuns in faza terminala in care nu se mai tine cont de nimic decat de facutul banilor pt developeri. Adica sa se faca praf tot jocul, bani sa iasa !
De asta avem 5-6 eventuri pe an, 3-4 vanzari speciale, in care se dau iteme muult peste ce exista deja pt pepite multe.
Daca nu baga pepite, pe developeri ii doare in cot ca sunt muliaccounturi. Nu-i costa ca dau iteme la gramada, ii costa ca nu baga lumea pepite.

Un cerc vicios practic: dai iteme bune ca sa le cumpere lumea sa faci bani, dar se apuca de multiaccounturi si trebuie sa dai iteme si mai bune la urmatorul event ca nu baga lumea pepite pt seturi slabe.
Cine are de suferit... aia "prosti" care n-au 10 conturi si nici 8000 pepite.
 

DeletedUser

Guest
Inca de la deschidere The-West a fost intr-o continua ascensiune, iar punctul culminant a fost atunci cand s-au introdus bataliile de fort. Dar ca in orice alta situatie, nu totul dureaza la nesfarsit. Iar declinul jocului a survenit in momentul in care au fost introduse nelimitate seturi. Astia au tot incercat sa remedieze situatia, sa introduca seturi care sa balanseze jocul, dar nu au reusit. Au modificat si indemanarile pentru fort, ca sa fie mai echilibrat, dar tot degeaba. Jocul nu mai atrage persoane noi. Toti aia de level 10 care comenteaza pe chat nu sunt nimic altceva decat multiaccount-uri. In putine situatii, aia sunt persoane noi, invitate de altii din joc pentru a profita de bonusurile pentru prieteni, dar astia se lasa repede.
Concluzia e simpla. Jocul nu mai atrage persoane noi, deci cei de la InnoGames trebuie sa mentina jocul cumva in viata. Singura modalitate de a face asta e prin achizitia de pepite, altfel s-ar fi inchis de mult. Si nu cred ca cei de la Inno sunt interesati ca o persoana cheltuie 3000 de pepite de pe un cont sau cate 1000 de pe 3 conturi diferite. Important e ca o face. Asa ca cei cu multiaccount care dau si bani in joc, nu vor fi banati prea curand. Cel putin nu contul mare, care va ramane tot timpul. Iar conturile mici se pot crea de la un event la altul. Situatia este iremediabila si nu exista o rezolvare prea rapida, fara o schimbare majora din partea programatorilor. Iar aceasta schimbare nu cred ca va veni, The-West fiind cel mai putin profitabil joc de la InnoGames.
 

Ciprian66

Trapper
Iertati-mi comparatia, dar TW e ca o vaca de lapte batrana care sta sa moara de pe o zi pe alta. Fermierul ii baga steroizi la greu, care nu-i fac decat rau, si o mulge de cateva ori pe zi. La fel si cu itemele noi si eventurile din ce in ce mai dese.
 
Sus