O noua arma alba

  • Autor subiect Andrew the Gunsmith
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
Salut tuturor.Va rog sa-mi spuneti daca pentru a obtine una din cele mai bune arme albe din joc (sabia de aur) trebuie respectati acesti pasi...nu am inteles exact:

1.Se munceste la "Indreapta malurile raului" cu o cazma la produs pana se gaseste "O bucata de metal murdara si indoita";
2.Se merge la poiana cu un ciocan la produs si primesti "O bucata de metal murdar" - trebuie obligatoriu sa ai minim 100 vigoare,cu tot cu bonus-uri de la echipament;
3.Se munceste la "Sarlatan" cu bucata de metal murdar la produs - se obtine "O bucata din sabia de aur";
4.Se munceste la "Mina de granit" cu bucata din sabia de aur la produs - se obtine "Lama de aur ascutita";
5.Se munceste la "Mina de fier" cu lama de aur ascutita la produs - se obtine sabia de aur.


Am mai auzit un zvon referitor la faptul ca trebuie sa ai 6 bucati de carbune in inventar,altfel nu poti sa obtii sabia.Este adevarat?
 

DeletedUser

Guest
da,este bine cum ai scris.Astia sunt pasii pt a castiga arma aceasta
 

DeletedUser1706

Guest
scuze....dar am si eu o intrebare:de ce nivel este arma, cat costa si cate daune are?ca asvrea sa vad daca se potriveste cu caracterul meu de aventurier.....:cool;:D
 

DeletedUser

Guest
Totusi,nu a raspuns nimeni daca este adevarat zvonul privitor la bucatile de carbuni pe care trebuie sa le ai in inventar petru a putea obtine sabia...stie cineva?

Comy,arma se numeste "Sabia de aur",poate fi echipata la nivelul 70,are daune 101-149 si iti da ca bonus-uri 4 tintire si 8 vigoare.
 

DeletedUser1706

Guest
ms mult ....mai am pana sa ajung la 70...daunele ni misepar asa mari....trebuie sa ma maresc cu 4 nivele...
sarputea sa iti trebuiasca carbunii dar nu sunt sigur...ca deobicei nu prea se folosesc carbunii....cam asta stiu eu...poate te ajuta cu ceva....
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus