Obligatiuni.. clik pt detalii

  • Autor subiect DeletedUser8304
  • Data de început

DeletedUser8304

Guest
Descriere: Deci, propun ca cu obligatiuniile sa se poata face tot ce se poate face si cu pepitele. De exemplu, "Automatizare" care costa 50 de pepite sa se poata activa si cu 50 de obligatiuni. Pentru obligatiuni ne chinuim mult [eu ma chinui foarte mult]. Obligatiuniile nu se pot folosi pe o lume noua, pentru ca trebe facute mai intai[pentru cine nu stia
30.gif
], deci "pepitarii" vor ramane [ca sa nu vad posturi de genul: cine ar mai cumpara pepite?
30.gif
]. Bineinteles, va fii o mica pierdere pentru innogames, dar nu mare.....
Avantajele: Puteti sa aveti o mica parte din avantajele unui "pepitar".
Dezavantaje: INNOGAMES da faliment
30.gif

Scuze pentru greseli, m-am grabit sa ajung la tv....

Bla,bla,bla... nu stiu ce pot sa mai zic, cred ca ati inteles[tre' sa fiti pr.. sa aveti nevoie de mai multe detalii].
 

DeletedUser12909

Guest
ca sa nu vad posturi de genul: cine ar mai cumpara pepite?[/COLOR]

Pai cine?pe lumile noi nu vor fi cu OUP dar pe celelalte cine?ar scadea consumul de pepite pe acele lumi, atractivitatea astfel ar scadea si ea caci ar fi prea usor cu 8 comenzi in loc de trei iar ce e prea mult strica (e usor de facut 50 OUP in doua sapt(14 numai din dueluri npc, dezechilibrand jocul caci muncitori nu prea pot da dueluri, deci mai multe dejavantaje pentru constructori mai putini constructori))si credema nu sunt singurele dejavantaje.


PS: era sa uit ce e mai important:CONTRA
 

DeletedUser8304

Guest
Pai cine?pe lumile noi nu vor fi cu OUP dar pe celelalte cine?ar scadea consumul de pepite pe acele lumi, atractivitatea astfel ar scadea si ea caci ar fi prea usor cu 8 comenzi in loc de trei iar ce e prea mult strica (e usor de facut 50 OUP in doua sapt(14 numai din dueluri npc, dezechilibrand jocul caci muncitori nu prea pot da dueluri, deci mai multe dejavantaje pentru constructori mai putini constructori))si credema nu sunt singurele dejavantaje.


PS: era sa uit ce e mai important:CONTRA

A, deci pentru tine e "atractiv" sa joci printre jucatori cu pepite. Ei sa aiba avantaje, dar tu nu. Si ce dezechilibru' ma ? Cine nu si-a pus indemanariile pe duel e strict treaba lui! Si muncitorii pot fi pe duel/lupte de fort. Din cate stiu se poate castiga OUP si prin luptele de fort, eu fiind pe duel nu sunt bun la luptele de fort,deci nu primesc OUP. Daca tie ti se pare usor sa strangi 50 OUP in 2 saptamani....
Sa nu uit, tu incerci sa fii contra doar ca crezi ca pari mai destept!
 

DeletedUser

Guest
Pro, ar avea si non-pepitarii un avantaj in plus, ca cei care baga bani si asa au prea multe. :up:
 

DeletedUser22773

Guest
Pro ;)

Pro cu o conditie,sa fie dublul costului pentru premium cu obligatiuni(exemplu:automatizare 50 pepite & 100 obligatiuni)

In rest,propunerea e bine gandita:d
 

DeletedUser8304

Guest
Pro cu o conditie,sa fie dublul costului pentru premium cu obligatiuni(exemplu:automatizare 50 pepite & 100 obligatiuni)

In rest,propunerea e bine gandita:d

Am spus sa fie egal ca asa sunt si preturiile in magazin, eu fac 100 de obligatiuni in 2 luni...
Oricum daca innogames ar accepta-o ar stii cum cum e mai bine:)
 

DeletedUser22773

Guest
Am spus sa fie egal ca asa sunt si preturiile in magazin, eu fac 100 de obligatiuni in 2 luni...
Oricum daca innogames ar accepta-o ar stii cum cum e mai bine:)

100 obligatiuni poti sa faci si in 2-3 saptamani daca te chinui putin,cateva batalii pentru fort,Activiatile zilnice si ce mai aduni din misiunile repetabile.

dar oricum,e bine gandita ideea,tot pro raman
 

DeletedUser

Guest
pro desi ma indoiesc ca vor accepta cei de la inno, ei fac multi bani din pepitele astea, pe cand oup le obtii degeaba
 

DeletedUser8304

Guest
pro desi ma indoiesc ca vor accepta cei de la inno, ei fac multi bani din pepitele astea, pe cand oup le obtii degeaba

Nu le obtii usor, eu ma chinui mult pt ele.... Daca ar putea cineva s-o traduca si s-o puna pe forumul beta..... :d
 

DeletedUser12909

Guest
A, deci pentru tine e "atractiv" sa joci printre jucatori cu pepite. Ei sa aiba avantaje, dar tu nu. Si ce dezechilibru' ma ? Cine nu si-a pus indemanariile pe duel e strict treaba lui! Si muncitorii pot fi pe duel/lupte de fort. Din cate stiu se poate castiga OUP si prin luptele de fort, eu fiind pe duel nu sunt bun la luptele de fort,deci nu primesc OUP. Daca tie ti se pare usor sa strangi 50 OUP in 2 saptamani....
Sa nu uit, tu incerci sa fii contra doar ca crezi ca pari mai destept!

zic ca e mai frumos sa muncesti decat sa fac 120 in doua zile, vor fi prea multi duelisti si fortisti(au viata deci dau 3 dueluri npc si au facut 14, iar celelalte 36 le fac de la fort, daca iei si 5 OUP pe zi din batalii, atuci faci), deci cine va mai construi daca nu are puncte de construire? sau cine se va mai ocupa de munci si misiuni respectiv meserie:(evident, mai putini)

tu incerci sa fai propuneri neimplementabile sa pari mai ingenios?

PS:cine a zis ca daca ai luat o data automatizare trebuie sa iei mereu?poti lua si la 3 sapt.
 

DeletedUser8304

Guest
zic ca e mai frumos sa muncesti decat sa fac 120 in doua zile, vor fi prea multi duelisti si fortisti(au viata deci dau 3 dueluri npc si au facut 14, iar celelalte 36 le fac de la fort, daca iei si 5 OUP pe zi din batalii, atuci faci), deci cine va mai construi daca nu are puncte de construire? sau cine se va mai ocupa de munci si misiuni respectiv meserie:(evident, mai putini)

tu incerci sa fai propuneri neimplementabile sa pari mai ingenios?

PS:cine a zis ca daca ai luat o data automatizare trebuie sa iei mereu?poti lua si la 3 sapt.

Doamneee cata prostie poate incapea in unii !? Deci, NU poti face lvl 120 cu mult mai repede asa ! NU trebe sa-ti cumperi neaparat automatizare, bonus de caracter, etc. Daca iti place sa muncesti cumparati cufere sa-ti cada chiloti portocalii nespalati. Oricum jucatori se vor pune intr-un final pe fort/duel ca nu construiesc la nesfarsiit ca prostii.Nu cred ca se va pune cineva de la inceput pe fort. Si lumiile care vor aparea nu vor fii afectate pentru ca va trebuii sa se stranga oup-up[blablabla] si ti-am mai spus ca nu toti jucatorii se duc la batalii in fiecare zi. Eu joc pe lumiile vechi cu 3 caractere de 120 si unul de 110. Pe lumiile vechi suntem multi cu nivel maxim, unii continua sa stranga experienta, unii strang iteme, fac misiuni iar altii se dueleaza[asa fac eu, ca n-am ce face]. Nu vad ce schimbari uriase s-ar face, oup-ul se strage greu, "pepitarii" vor cumpara in continuare pepite ca vor sa fie locul 1, numai 1.
Sper ca te-am luminat.


Uita-te umpic la tine, incerci sa fii contra doar sa pari mai inteligent, dar tot un !@#$%^&Z ramai!
 

DeletedUser21978

Guest
Pro,eu fac 100 obligatiuni in vreo 2 luni,fac 2 pe zi de la dueluri si daca am noroc mai vin si niste misiunii dalea usoare sa mai fac 1-2 :D,la fort este exclus sa ma duc doarece urasc luptele de fort :D
 

DeletedUser

Guest
ai de la mine un pro...nu-s pepitar dar acest lucru o sa provoace un dezechilibru si pierderi la INNO.Sa avem o limita de premium
EX.DE 2 ORI PE LUNA AUTOMATIZARE s.a.m.d
<3W :shoot::shoot:
 

DeletedUser

Guest
Contra!!!
Pentru ca daca ar fi asa dc mai sunt si pepitele? vrei ca iinno sa dea faliment :D
 

DeletedUser20997

Guest
Contra!!!
Pentru ca daca ar fi asa dc mai sunt si pepitele? vrei ca iinno sa dea faliment :D

InnoGames are Triburile, de unde scoate zilnic mii de euro (toate limbile, toate lumile), Grepolis de unde scot zilnic zeci de mii de euro (primeşti bonusuri mari cumpărând puncte premium pe grepolis, tot din fiecare limbă-server-lume), şi celelalte jocuri InnoGames, de unde mai scot mii de euro pe zi, şi zici că vor da faliment?

ON: PRO, deşi nu mai joc the-west, trebuie şi cei fără bani să fie la egalitate cu pepitarii. Nu cred că cineva cu posibilităţi de a cumpăra pepite va renunţa la ele, pe când se poate de dat avantaje la non-pepitari.
 
Sus