Oktoberfest altfel

odm

Cowboy
ox70LwYGRn6mqeAi3DFdSA.png



Ce ati mancat la cina?

Desi n-am ajuns inca la jumatatea eventului, sigur v-ati facut o parere despre continutul meniului. Alegeti unul din cele 4 meniuri, descrieti-l si spuneti-ne de ce v-a placut cel mai mult.

Modalitate de desfasurare:
In perioada 22 septembrie - 3 octombrie veti posta in acest topic meniul ales
Echipa va alege dupa incheierea concursului 4 castigatori care vor primi cate 500 oup.
Castigatorii vor fi anuntati pe data de 8 octombrie 2017


Conditii de participare
Sa respectati tema concursului.
Puteti participa cu un singur meniu. (la o singura categorie). Meniul ales poate fi culinar sau nu.
Sa detineti un cont activ pe joc.
Fiecare concurent are dreptul la o singura postare. Daca detineti mai multe conturi veti posta doar cu unul.
Sa respectati regulamentului jocului si al forumului.
Castigatorii vor fi anuntati pe forum in subforumul Castigatori concursuri



 

DeletedUser10117

Guest
Cel mai bun meniu este Weißwurst (carnati albi/carnati bavarezi) , daca o luam din punct de vedere al jocului aceasta categorie este cea mai buna ,deoarece la 150 pepite sau 9000 covrigei, poate sa-ti pice iteme din categoria rar sau foarte rar, si de cele mai multe ori nu iti pica prosti, folosesc aceasta categorie deoarece am sansa sa-mi pice licoarea de 25%XP si sunt foarte multumit, itemele se cumpara pe parcursul jocului dar XP nu.
Iar din punct de vedere real, acesti carnati sunt exceptionali, mai ales la gratar,cu mustar si cu bere (filtarta/nefiltrata), daca pot spune asa fara bere carnatii nu au gust :))
 
Eu prefer meniul de cina cu varza murata ( kohl gekocht in germana ). Din punct de vedere culinar, aceasta leguma, varza din familia cruciferelor se poate gati diverse preparate culinare cum ar fi: sarmale, varza calita, salata de varza, rata cu varza. Aceasta varza murata contine vitamina C si vitamina B12.

In anotimpul iernii preferam pe langa friptura de muschi de porc si o salata cu varza murata. Iar sucul de la varza murata e cel mai bun medicament pentru cei mahmuri.

Daca ne gandim la joc, acest meniu varza murata e cel mai ieftin meniu 25 pepite sau 1500 covrigi. Daca ai norocul poate sa iti pice iteme si de la Rar ( 150 pepite / 9000 covrigi ).
 

DeletedUser1338

Guest
Eu prefer covrigul ca e "moca" chiar daca e la cina, se stie ca nu e bine sa mananci prea mult seara ;)
 

DeletedUser25697

Guest
Prefer ultimul meniu ce contine si covrigul si varza murata si carnatii albi bavarezi.Din punct de vedere culinar toate aceste alimente contin vitamine proteine tot ce are nevoie corpul pentru a putea munci cu spor!
Iar din punct de vedere al jocului aceasta categorie ultimul meniu este cea mai buna din punctul meu de vedere deoarece pica itemele foarte rare fara sa iti faci griji ca nu iti va pica ceva foarte rar in plus XP se gastiga prin munci iar hainele sunt mai multe se pot cumpara mai usor dar armele si calaria sunt itemele cele mai greu de gasit iar la aceasta categorie ai sansa foarte mare sa iti pice cufarul cu toate armele si calaria sau sa pice un cufar cu unul dintre cele 3 seturi intreg si (800 pepite sau 48k covrigi) nu este o cerere mare pentru cea ce ofera.
 

DeletedUser8320

Guest
Prefer meniul nr. 4 ( 800 pepite / 48.000 covrigei ) pentru ca iti ofera sansa sa gasesti produsele foarte rare , care de altfel sunt si cele mai rare si scumpe la fiecare tombola compartiv cu ce poti obtine din meniul nr.3 ( pana acuma sa prinzi iteme din categoria 4 jucand la categoria 3 s-a intamplat doar in cazuri de 1 la 10.000 , cu aproximatie ;) )
Referitor la partea culinara haideti sa fim seriosi , este exact ca si in cazul cu shaorma nimeni nu doreste o farfurie doar cu covrigi ,carnati sau varza... prefer cate putin din toate ( o farfurie cu de toate hehelol123)
 

DeletedUser26947

Guest
Eu prefere meniul numarul 1 (primul, ala gratis), de ce?
Pai pentru ca e MOCA si stim cu totii ca pentru Romani tot ce e free e bun,
Daca iti pica ceva bun la alea in care tre sa bagi artificii sau bani , se pierde farmecul, dar daca iti pica ceva bun la covrig atunci poti sa te duci sa bagi si la pariuri caci inseamna ca esti bulangiu......
Personal sunt student , si langa facultate am o covrigarie si mananc de acolo , in viata mea am gustat fel de feluri de covrigi, varza e naspa si carnatii sunt cancerogeni, asa ca covrgii sunt cea mai buna alegere calitate/pret atit in viata reala cit si in joc
 

Ciprian66

Trapper
Cel mai bun meniu il reprezinta carnatii bavarezi de 9000 covrigi/150 pepite , pentru ca doar acolo poti primi cufar cu sine de otel care nu mai valoreaza nimic, cufere cu prada care le gasesti la piata cu 70k dolari si in care pica 50% buffuri de bani si alte minunatii devenite inutile dupa aparitia setului bavarez. Sa nu mai zicem de potiunea de 25% xp, care pentru jucatorii de lvl 150 este extrem de utila. Nici trusa de prim ajutor nu trebuie uitata, ca sa ai cu ce sa-ti stergi lacrimile dupa ce mananci felul asta. Sau cufarul din editiile anterioare, ca sa ai ce vinde la mustacios.
Dupa asa un meniu chiar merge o tocanitza de covrigi cu varza si carnati, mananci, te sui in trasura Amish si-ti vezi de drum prin West. Pofta buna !
 

DeletedUser26926

Guest
Eu prefer meniul nr.3 ( 150 pepite / 9000 covrigi) pentru ca poate fi mancat in fiecare zi, spre deosebire de meniul nr.4. Cine nu vrea sa manance in fiecare zi?
Din punct de vedere culinar, carnatii bavarezi sunt o alegere foarte buna! O masa consistenta = energie sporita
Din punct de vedere al drop-ului, prefer sa obtin 4 iteme(cu sanse sa pice si de la 48k covrigi) in defavoarea unui item de la ultimul meniu.
 

laylalili

Gold digger
Avand in vedere ca cina este ultima masa a zilei si trebuie sa fie o masa mai light,plus ca urmeaza sezonul ei aleg meniul cu Varza.Fiecare zona a tarii se mandreste cu diferitele preparate traditionale,dar in ceea ce priveste "varza dar cel mai gustos preparat se gateste in Ardeal si anume "Varza a la Cluj".Pe langa gama larga de preparare,varza e si un bun medicament fiind bogat in fibre,antioxidanti si vitamine.Pentru cei care vor sa slabesc varza e o varianta sanatoasa care asigura aportul zilnic de vitamine.Din punct de vedere al jocului,meniul de varza mi se pare cel mai bun pentru cei care vor sa ajunga la 120 de puncte sa beneficieze de setul specific misiunii de Oktoberfest pentru ca la fiecare meniu consumat primesti 2 puncte pentru numai 1500 de covrigi.Chiar daca valoarea premiilor de la aceasta categorie nu se ridica la nivelul celor din zona albastra si galbena asta nu inseamna ca nu poti gasi iteme bune cum sunt de exemplu plicurile cu obligatiuni de 100 si 250 oup,in plus exista si sanse intr-adevar mai mici sa prinzi produse din zona albastra si galbena..E ca si viata....ai nevoie si de putin noroc.
 
Ultima editare:
Sus