Old West - a new beginning ( server speed )

Emeer

Gunman
Salutare cowboys si cowgirls ! Vin si eu cu o idee despre un server speed, nu stiu cat de avantajoasa o sa fie pentru inno sau playeri si nici cat de agreabila, dar sa incepem.


Nume: Old West - a new beginning
Cerinte: Dovada ca exista un cont valid pe serverul romanesc
Durata: 2 - 3 luni
Premii: Diverse si pentru cele 2 personalitati de playeri ( pepi si non-pepi )
De ce te poti bucura pe speed : xp rapid, iteme clasice, lupte de fort, dueluri, aventuri, colectii.

Cum suna premiile ?
1. Pepitari
2. Non - Pepitari

Principale

*L 1 ( la pep si non pep )

A. Fort - Avatar clasic +5 iteme din gringo ( la pep ) si 5 iteme din gringo + un anumit numar de pepite ( non - pep )
B. Dueluri - set pirat ( la pep ) si 2 set curling ( non - pep )
C. Aventuri - set trapper ( la pep ) si 2 avatar clasic + oup
D. Craft - general ( se vor oferi pt primele 3 locuri: l1 - 3 iteme din set de bucatar. l2 - 2 iteme din bucatar, l3 - un item din bucatar ) + oup
E. Realizari - setul fratilor detinuti ( la pep ) si 2 un numar de pepite ( mon - pep)
F. Xp - 4 iteme din setul vinerea neagra ( la pep ) si 2 din set vinerea 2 articole ( non - pep )

Secundare

A
. cele mai multe ferite - un item din spiritele de vara
B. cea mai mare dauna - o arma din setul lui j fry
C. cel mai mare dmg in duel - pusca seceratorului
D. cele mai multe KO.uri in aventuri - avionul fratilor wright
E. cel mai scump item dropat - un numar de pepite si oup
F. cea mai mare diversitate la craft - 2k oup
G. cele mai multe misiuni incheiate - un numar de pepite

* O zi pe luna la awesomia ( organizata in fiecare saptamana ) se vor oferi premii speciale la toti participantii spre exemplu: curea inno, pusca geronimo, testoasa, tomahawk-ul de aur, pusca de elefanti, pusca cu luneta, pistol howdah...etc
* Un player poate obtine doar un premiu principal si unul secundar.


Bafta !
 

bogdanell7

West Sheriff
Membru personal
@Emeer , nu ti se par cam multe premii pentru un singur concurs?
Nu cred ca o sa fie cineva din conducerea INNO de acord cu asemenea premii pentru o singura lume speed.
Fara sa fiu hater, la noi e multa cearta și lucru' slab, a fost lume speed pentru fort (acolo văd cele mai bune premii) și nu a ieșit prea bine, server speed pentru dueluri a fost ultimul lansat din ce tin minte, nici acolo nu am auzit sa se înghesuie lumea .. așa sa faci ceva combinat unde o sa fie putina lume axata pe ceva anume, mă refer lumea o sa fie împărțită , 10-15 fort, 10-15 duel, și tot așa ... deja te gândești ca nu e rentabil pentru ei sa ofere premii de așa greutate pentru așa putina activitate / competivitate ... plus de asta sa fie ceva bun și pe bune, o sa fie din nou multe reguli pe care multa lume o sa le conteste, ca la noi merge treaba aia sa comentam la orice se impune pentru a funcționa ceva cum trebuie ...
 

Emeer

Gunman
@Emeer , nu ti se par cam multe premii pentru un singur concurs?
Nu cred ca o sa fie cineva din conducerea INNO de acord cu asemenea premii pentru o singura lume speed.
Fara sa fiu hater, la noi e multa cearta și lucru' slab, a fost lume speed pentru fort (acolo văd cele mai bune premii) și nu a ieșit prea bine, server speed pentru dueluri a fost ultimul lansat din ce tin minte, nici acolo nu am auzit sa se înghesuie lumea .. așa sa faci ceva combinat unde o sa fie putina lume axata pe ceva anume, mă refer lumea o sa fie împărțită , 10-15 fort, 10-15 duel, și tot așa ... deja te gândești ca nu e rentabil pentru ei sa ofere premii de așa greutate pentru așa putina activitate / competivitate ... plus de asta sa fie ceva bun și pe bune, o sa fie din nou multe reguli pe care multa lume o sa le conteste, ca la noi merge treaba aia sa comentam la orice se impune pentru a funcționa ceva cum trebuie ...
mda probabil ca noi suntem de vina pentru speed-urile primite pana acum...si nu esti deloca hater ;). Eu am propus doar( pot visa si eu, nu ? ) :D
 

adsum

Gunman
Din punctul meu de vedere:
  • durata e mult prea mare, după primele 2 săptămâni deja ar interveni monotonia
  • plus că e complicat să joci în mod competitiv 2 săptămâni, darămite 2-3 luni
  • subscriu la ce a zis bogdanell, anume că dacă introducem mai multe categorii există riscul să nu avem suficienți jucători pt fiecare în parte
  • ăsta e și motivul pt care ne ferim să creăm evenimente mixte
  • premiile sunt mult prea mari
  • după cum v-am mai zis, avem un buget în care trebuie să ne încadrăm
  • bineînțeles, aștept să fiu lovit cu celebra replică "dar ori dați de la voi?"
  • poate ideea ar merge pe un server internațional, unde ar fi mai multă activitate
  • nu știu dacă va avea loc IFBC 4 anul acesta (poate urmează exemplul CM de fotbal și-l mută iarna), dar în lipsa lui aș vrea să organizez un turneu de fort contra unei alte țări; dacă nu merge, măcar local facem un turneu de fort sau de duel
  • oricum, asta abia spre finalul anului, pt că vara activitatea e redusă
Urmează să dăm drumul la un eveniment speed luna aceasta, mai multe detalii în curând.
 

Emeer

Gunman
Din punctul meu de vedere:
  • durata e mult prea mare, după primele 2 săptămâni deja ar interveni monotonia
  • plus că e complicat să joci în mod competitiv 2 săptămâni, darămite 2-3 luni
  • subscriu la ce a zis bogdanell, anume că dacă introducem mai multe categorii există riscul să nu avem suficienți jucători pt fiecare în parte
  • ăsta e și motivul pt care ne ferim să creăm evenimente mixte
  • premiile sunt mult prea mari
  • după cum v-am mai zis, avem un buget în care trebuie să ne încadrăm
  • bineînțeles, aștept să fiu lovit cu celebra replică "dar ori dați de la voi?"
  • poate ideea ar merge pe un server internațional, unde ar fi mai multă activitate
  • nu știu dacă va avea loc IFBC 4 anul acesta (poate urmează exemplul CM de fotbal și-l mută iarna), dar în lipsa lui aș vrea să organizez un turneu de fort contra unei alte țări; dacă nu merge, măcar local facem un turneu de fort sau de duel
  • oricum, asta abia spre finalul anului, pt că vara activitatea e redusă
Urmează să dăm drumul la un eveniment speed luna aceasta, mai multe detalii în curând.
Multumesc pentru raspunsuri ! Puteti inchide aceasta tema.
 
Sus