Parasire Aventură

  • Autor subiect DeletedUser27235
  • Data de început

DeletedUser27235

Guest
NUME SUGESTIE: -
DESCRIERE SUGESTIE: Dacă nu apeși butonul " Sunt pregătit " la aventură, sau dacă părăsești aventura în momentul alegerii " skill-urilor " pentru că nu îți convine echipa, propun să fii primești o interdicție de o oră(sau mai mult) în a mai participa la alte aventuri.
AVANTAJE / DEZAVANTAJE: Se întâmplă să aștept și 15 minute să se găsească 6 oameni pentru o aventură, ca mai apoi cineva să se trezească că nu îi convine că a nimerit într-o echipă slabă și părăsește jocul. Practic, seara după ce vin de la lucru, într-o oră joc 2-3 aventuri.
Astfel sunt convins că oamenii se vor gândi de 2 ori înainte . Și dacă pierzi ai șansă la cufăr de pradă, deci de ce ții neapărat să fii în echipa câștigătoare? Fii demn și dă ce ai mai bun indiferent de coechipieri și adversari.
 

DeletedUser25046

Guest
CONTRA

Nu am mai jucat aventuri de ceva timp, dar stiu ca existau ceva penalizari in aceste cazuri, inutil.
 

Ciprian66

Trapper
Contra. Cand esti pamant de flori si astepti sa-ti joace altcineva meciul si tu sa culegi roadele, n-ai decat sa joci tot ce-ti pica. Si asa sistemul de alegere a jucatorilor e sub nivelu' marii ca performanta, te trezesti 1vs3 si nici 6 puncte nu apuci sa faci.
Ba chiar n-ar trebui sa existe penalizare cand iesi, in fond daca ai intrat aveai chef de joc nu de stricat ziua altora.
 

DeletedUser26728

Guest
aventuri, cel mai idiot joc. nu s-ar putea sa nu ne mai infectati pe cei care nu vor sa joace aventuri, sa nu-i obligati s-o fac in diferite misiuni ?. va rog sa scoateti obligatia de a juca aventuri, lasati pe cei masochisti si le place s-o faca!
 

DeletedUser10117

Guest
aventuri, cel mai idiot joc. nu s-ar putea sa nu ne mai infectati pe cei care nu vor sa joace aventuri, sa nu-i obligati s-o fac in diferite misiuni ?. va rog sa scoateti obligatia de a juca aventuri, lasati pe cei masochisti si le place s-o faca!

Asa ar trebui sa scoata si misiunile in care se cere sa lupti la fort,ca pe unele lumi nici lupte la fort nu mai exista sau cele in care trebuie sa lesini X jucatori etc ca na esti comerciant sau constructor si nu iti place sa te duelezi
 

DeletedUser27268

Guest
Am crezut ca doar eu am aceasta problema. De doua sau trei ori am incercat sa intru in aceste aventuri care, pe langa faptul ca nu ma atrag, ii mai deranjez si pe jucatorii care folosesc optiunea in mod constant. De fiecare data am fost denumita...nu stiu...diferite nume, banuiesc ca toate inseamna troll sau ceva. Incerc sa le explic celorlalti jucatori ca eu doar vreau sa-mi finalizez misiunile care, pentru un aventurier, sunt esentiale. Mi se pare absurda abordarea lor in misiuni asa ca propunerea ar trebui sa vina in favoarea celor cunoscatori si sa ne scuteasca pe noi, cei care nu vrem sa invatam reguli ale unor optiuni ce nu ne atrag in niciun fel.
 

DeletedUser26728

Guest
chiar, nu se gaseste nimic in alternativa cu infectul si abjectul joc de aventuri ?. va rugam faceti ceva si nu ne mai obligati sa jucam ca-i la limita suportarii.!!!!!!!!!
 

DeletedUser26478

Guest
Nu e facut sistemu de alegere corect, nu prea se tine cont de nivelul jucatoriilor. Nu am mai jucat de ceva timp, mai ales din cauza celor care te acuza ca esti "clona" sau nu stiu ce, mai ales daca nu cunosti aventurile.
 

DeletedUser27067

Guest
Misiunile din joc ar trebui sa depinda strict de tine, nu si de altii. Sunt de acord cu eliminarea tuturor misiunilor de tip multiplayer. Jocul a fost mereu singleplayer si misiunile de asemenea au reprezentat un progres personal care nu a avut legatura cu ceilalti jucatori. Nu e ok sa obligi jucatorii sa participe la actiuni comune la care probabil nu poate participa fiindca nu are cu cine.
Eventual, daca nu scoase, macar oferite niste misiuni de decizie - de ex: 7 aventuri la 15 ore de munca, etc.
 

solitaryMan

Trapper
Cum est
Misiunile din joc ar trebui sa depinda strict de tine, nu si de altii. Sunt de acord cu eliminarea tuturor misiunilor de tip multiplayer. Jocul a fost mereu singleplayer si misiunile de asemenea au reprezentat un progres personal care nu a avut legatura cu ceilalti jucatori. Nu e ok sa obligi jucatorii sa participe la actiuni comune la care probabil nu poate participa fiindca nu are cu cine.
Eventual, daca nu scoase, macar oferite niste misiuni de decizie - de ex: 7 aventuri la 15 ore de munca, etc.

Da. Eu nu pot termina misiunea 'Completeaza mana de poker(Mana omului mort)'. Nu sunt pe duel si nu pot obtine 'Victorie duel "One-Hit": 0/1'
 

DeletedUser26971

Guest
Ce lagatura are comentariul tau cu subiectul articolului? On topic as vota pro propunere in conditii normale de participare la acest gen de joc multiplayer - aventuri...din pacate lipsa jucătorilor activi face ca această propunere să nu fie oportună. Ajungem sa ne bucuram ca intra si conturile secundare ale unor jucători ...macar sa apucam sa jucam o aventura pe zi. As propune sa apara un mesaj in harta de genul celui dat cu 60 min inainte de începerea luptei de fort..."sunt n jucatori in lista de așteptare nu vrei sa participi la aventura ?"
 

DeletedUser27067

Guest
Ce lagatura are comentariul tau cu subiectul articolului? On topic as vota pro propunere in conditii normale de participare la acest gen de joc multiplayer - aventuri...din pacate lipsa jucătorilor activi face ca această propunere să nu fie oportună. Ajungem sa ne bucuram ca intra si conturile secundare ale unor jucători ...macar sa apucam sa jucam o aventura pe zi. As propune sa apara un mesaj in harta de genul celui dat cu 60 min inainte de începerea luptei de fort..."sunt n jucatori in lista de așteptare nu vrei sa participi la aventura ?"
Ideea e ca Innogames a distrus jocurile astea, nu ca nu mai sunt jucatori activi. La ce sa mai intru la aventura cand vine unu cu lasou lucille si nu stiu ce mai are pe el... That's the problem. Trebuie misiuni alternative, exact cum sunt facute cele de la povestea principala. Cate o misiune pe caracter, ca alternativa. Nu pui muncitorul sa dea lesin.
 

solitaryMan

Trapper
Ce lagatura are comentariul tau cu subiectul articolului? On topic as vota pro propunere in conditii normale de participare la acest gen de joc multiplayer - aventuri...din pacate lipsa jucătorilor activi face ca această propunere să nu fie oportună. Ajungem sa ne bucuram ca intra si conturile secundare ale unor jucători ...macar sa apucam sa jucam o aventura pe zi. As propune sa apara un mesaj in harta de genul celui dat cu 60 min inainte de începerea luptei de fort..."sunt n jucatori in lista de așteptare nu vrei sa participi la aventura ?"

Scuze, ma referream la:

...nu s-ar putea sa nu ne mai infectati pe cei care nu vor sa joace aventuri, sa nu-i obligati s-o fac in diferite misiuni ?. va rog sa scoateti obligatia de a juca aventuri, ...
 
Sus