Pedepse dezertori aventuri

  • Autor subiect DeletedUser8280
  • Data de început

DeletedUser8280

Guest
Salut . Cred ca vi s-a intamplat si voua la aventuri : intram toti si in timpul rezervat pozitionarii , unii se deconecteaza si isi obliga coechipierii sa joace in inferioritate , adica sa piarda aventura .
Propun ca acesti useri sa fie sanctionati :
-sa li se interzica accesul la aventuri pentru o perioada de timp (o ora cel putin , mi se pare ok)
-sa li se scada din punctele de veteran (cred ca 250 sau 500 sunt deajuns) .
In momentul de fata , din cate imi amintesc , chiar si cei care ies de la aventura sunt recompensati cu punctele de veteran adunate de echipa lui . Mi se pare stupid deoarece , dupa ce ca nu ajuta cu nimic , mai este si recompensat .
Avantaje :
-s-ar diminua numarul celor care intra la aventuri doar sa enerveze ceilalti jucatori
-vom avea sanse egale din punct de vedere al numarului de jucatori
Dezavantaje :
- ar fi acei useri care au probleme cu internetul , care ies nu neaparat din vina lor , insa aceste cazuri sunt destul de rare .

Puteti gasi si voi alte avantaje/dezavantaje .
 

DeletedUser16010

Guest
majoritatea ies din cauza echipei, ca nu le convin coechipierii.
Dar sa fim seriosi, daca se baga ce zici acolo, nu numai ca nu vor iesi din joc, dar acum vor sta afk, mutand o data la cateva runde ca sa nu ii scoata din joc
 

DeletedUser8280

Guest
majoritatea ies din cauza echipei, ca nu le convin coechipierii.
Dar sa fim seriosi, daca se baga ce zici acolo, nu numai ca nu vor iesi din joc, dar acum vor sta afk, mutand o data la cateva runde ca sa nu ii scoata din joc

Care e rationamentul ? Eu nu inteleg . Ai intrat , joci . Nu iti convine echipa , asta e .. De ce sa iesi sau de ce sa stai degeaba ? Iti convine sa pierzi 15 minute doar sa incurci lumea in loc sa aduni cateva puncte de veteran macar ?
Daca nu iti convin coechipierii iesi atunci cand se aleg indemanarile si gata .
Sunt destui care ies doar sa incurce pe altii , te asigur eu . Sau fiindca au multiaccount .
 

DeletedUser

Guest
PRO.
Daca intri la o aventura, intri sa te joci, sa te distrezi, nu sa-ti bati joc.
 

DeletedUser25880

Guest
Pro.
E enervant mai ales ca stai cam 5minute pentru o aventura
 

DeletedUser8280

Guest
Daca iesi si nu mai revii inainte de finalul jocului nu primesti puncte sau cufere :)

Chiar si asa e nedrept . Poti sa iesi , apoi intri la sfarsit . Ceilalti pierd 15minute iar tu fara sa faci nimic iei 100 / 150 puncte de veteran . Si daca e norocos ia si cufar .
 

lord ion

West Marshal
majoritatea celor ce fac acest lucru au multiacc. am intalnit foarte multi pe lumile unde joc. pur si simplu faceti un tichet de verificare la suport pt.multi. poate intr-un final scapam de ei. (dar nu prea cred)
 
Sus