Piata pe el dorado

  • Autor subiect DeletedUser10625
  • Data de început

DeletedUser10625

Guest
Personal NU imi place : e limitata si iti ucide din fasa orice initiativa de a face profit. Si e pacat ca acum de cand cu setul de colectionar ar fi oportunitati de exploatat.

Ce propun : SA SCOATA INNO LIMITARILE ACELEA prin care un produs nu poate fi vandut decat la 10 X valoarea lui de cumparare.

LIBERTATE PENTRU COMERT !


AVANTAJE : -O marja infinita pentru profit
-Revigorarea spiritului comercial pe care pe EL Dorado l-ati ucis.

DEZAVANTAJE : Precis noobii de serviciu vor gasi.
E propusa de mine si nu de vreunul din cei de mai sus.
 

DeletedUser

Guest
deci daca a treia cheie valoreaza 7500 , atunci o poti vinde cu maxim 75k ? pai e nasol rau , no sa mai vezi vreo cheie pe la piata . personal joc pe arizona , dar zic PRO
 

DeletedUser

Guest
PRO,chiar nu e corect asa.Preturile vor fi prea mici.
 

DeletedUser

Guest
pro...nu se mai poate asa..vreau sa cumpar un bulgare..dar nu se poate ca el costa 1 dolar sau maxim 10 dolari la licitatie..cine vinde asa ceva la pretul asta?
 

DeletedUser6315

Guest
CONTRA

Limitarea a fost introdusa din mai multe motive... sa limiteze preturile exorbitante, sa minimizeze transferul ilicit de bani, poate si altele.... Preturile sunt detul de corecte in acest fel si nu incurajeaza "bisnita". E singura lume cu limitarea, nu va convine sunteti liberi sa jucati pe celelalte.

Dar sunt de acord, ar trebui schimbata valoarea anumitor produse. Iar cei ce s plang ca nu pot cumpara Bulgarele: e atat de greu sa il cautati ? Pica destul de des...trebuie un pic de perseverenta.
 

DeletedUser10625

Guest
CONTRA

Limitarea a fost introdusa din mai multe motive... sa limiteze preturile exorbitante, sa minimizeze transferul ilicit de bani, poate si altele.... Preturile sunt detul de corecte in acest fel si nu incurajeaza "bisnita". E singura lume cu limitarea, nu va convine sunteti liberi sa jucati pe celelalte.

Dar sunt de acord, ar trebui schimbata valoarea anumitor produse. Iar cei ce s plang ca nu pot cumpara Bulgarele: e atat de greu sa il cautati ? Pica destul de des...trebuie un pic de perseverenta.


Una din componentele importante ale browser-ului este aceea comerciala. Unora chiar ne place si ne descurcam binisor. Cat despre transferul ilicit de bani crede-ma ca nu il impiedica. Daca iti faci calculele corect te descurci. Dar cei care au de suferit sunt chiar jucatorii cinstiti care pe piata NU gasesc ce cauta pentru ca nimeni nu va vinde un obiect greu de gasit pe un pret de nimic. Mi-a placut teribil piata cum era cand au implementat-o : TOTUL era de vanzare cum ar fi fost si corect sa fie. Cred ca ar trebui sa transmitem un feedback pentru ca nu am dori sa ne trezim cu piata de pe El Dorado si pe alte lumi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19950

Guest
PRO
Sunt de acord deoarece lucrurile rare nu le mai gasesti ca nimeni nu se oboseste sa le vinda la un pret mic.
De ex: Cheia nr3 costa doar 75k. Cureaua de gentelmen in jur la 40k dar se gaseste foarte greu.
 

DeletedUser

Guest
CONTRA

Limitarea a fost introdusa din mai multe motive... sa limiteze preturile exorbitante, sa minimizeze transferul ilicit de bani, poate si altele.... Preturile sunt detul de corecte in acest fel si nu incurajeaza "bisnita". E singura lume cu limitarea, nu va convine sunteti liberi sa jucati pe celelalte.

Dar sunt de acord, ar trebui schimbata valoarea anumitor produse. Iar cei ce s plang ca nu pot cumpara Bulgarele: e atat de greu sa il cautati ? Pica destul de des...trebuie un pic de perseverenta.
la bulgare am deja 7 zile de cand fac si nimic..de asta exista piata..de ce pe el dorado sa nu avem parte de o piata normala...sa putem, cumpara/vinde orice..tu probabil joci de ieri si nu-ti dai seama ce greu ne este
 

DeletedUser19950

Guest
la bulgare am deja 7 zile de cand fac si nimic..de asta exista piata..de ce pe el dorado sa nu avem parte de o piata normala...sa putem, cumpara/vinde orice..tu probabil joci de ieri si nu-ti dai seama ce greu ne este

wizard, vreau sa te anunt ca dodi nu joaca chiar de ieri, are experienta.
Dar cum a spus The real nasty dog:,,DEZAVANTAJE : Precis noobii de serviciu vor gasi.''
Dodi a gasit. La fel ar face si multi jucatori de peste20-30 ani.
 

DeletedUser13088

Guest
PRO nam observat asta pe el dorado, dar e nasol, sa nu pot fraieri eu si acolo , in loc sa iau pe #### 100k$ sau iau 50k$, sa puna pretu cat il tine tastatura nu?
P.S Wizard, mai nou el dorado?;), mai nou pe forum?;), ntzz mai wizard mai asa team invatat sa joci?:))
 
Sus