piata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Guest
in anunt am citit asta: "Echipa Support The West Romania atrage vehement atentia asupra tentatiei de "bug exploit" vis-a-vis de situatia aparuta, asupra a carei remediere se lucreaza, la Piata. Orice incercare de a obtine oneros avantaje in moneda de joc ".
pentru profanii carora ma rog le puteti acorda prezumtia de onestitate puteti da ceva detalii concrete? nu de alta dar nu am chef sa tranzactionez ceva la piata si sa ma trezesc cu vreo surpriza.

Pentru ce deschideti 10 teme? Este un bug, o eroare, care va fi remediata cat mai curand posibil.
asta am priceput dar ca sa nu iau un ban sa nu fac ce????????????
asta ma intereseaza..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14746

Guest
nici eu nu am inteles mare lucru din anunt,dar ma rog...tocmai am cumparat un baston de plimbare...sper sa nu iau ban :))
 

DeletedUser20606

Guest
Pentru ce deschideti 10 teme? Este un bug, o eroare, care va fi remediata cat mai curand posibil.
 

DeletedUser

Guest
si regula asta se aplica si in cazul armelor sau hainelor?
sau doar la produse?
 

DeletedUser

Guest
lool

lumea vrea sa stie daca poate face rost de bani furand sau profitand de slabiciune a sistemului (cum i-au invatat la cuferele din cadou :)) ), de la piata intr-un fel sa isi mai revina dupa teapa de la craciun de la cufere si nu stiu cum sa interebe sa nu se prinda admini , eu nu inteleg de ce tot au impresia adminii ca facem asa multi bani .... si totusi de ce nu explica cineva in ce consta functionarea gresita pe intelesul tuturor , nici nu si-au dat seama bine admini de erroare si ameninta cu ban :)) stati linistiti ca oricum veti juca singuri in viitorul apropiat:indian:
 

DeletedUser10617

Guest
Parerea mea

Sunt de acord ca pretul produselor sa aibe un maxim de vanzare valoare produs*10 problema mea este alta.
Nu stiu cati dintre playeri sunt de acord sa vanda cheia 2 la 460$ sau un bulgare neobisnuit la 10$ si exemplele pot continua.
Daca tot se lucreaza la acest sistem itemele rare nu ar trebui sa fie restrictionate de pret!
E totusi Vestul salbatic!
Ai bani, cumperi. Nu ai bani, munceste !
 

DeletedUser

Guest
E o prostie faza cu maxim *10
Tigara ce o primesti la muta caii o vinzi cu 2000.
Dar acum se va vinde cu 20.
Sau cureaua lui sweageren nu o vinde nimeni cu 42k
 

DeletedUser15496

Guest
Sunt de acord ca pretul produselor sa aibe un maxim de vanzare valoare produs*10 problema mea este alta.
Nu stiu cati dintre playeri sunt de acord sa vanda cheia 2 la 460$ sau un bulgare neobisnuit la 10$ si exemplele pot continua.
Daca tot se lucreaza la acest sistem itemele rare nu ar trebui sa fie restrictionate de pret!
E totusi Vestul salbatic!
Ai bani, cumperi. Nu ai bani, munceste !

cheia 2 la 460$ de cumparat merge :ras:
 

DeletedUser17201

Guest
Doamne oare ce se intampla ? A evadat hacker-u ala sau ce :ras:))

Dar totusi e astea cu produsele cu obiecte inauntru ? Am mai raportat in 2010 un BUG la Calendaru Luteran , puteai sa deschizi usile alea incontinuu de 1000 de ori ca nu-ti zicea nimic :)


Sper ca nu risc MasterBan dala nu ? :( Eu cumpar de la piata produse normale gen tigari , lana , ciocane si tigari cu filtru da nu cumpar cufere...Oricum acum nu cumpar nimic ca n-am bani =))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Poate sunt eu greu cu capu', dar tot nu pricep ce se intampla.
Nu poate un admin sa vina si sa spuna care este bug-ul si ce nu avem voie sa facem? Nu de alta, da' vreau si eu sa vand si sa cumpar cateva chestii...(banuiesc ca nu sunt singurul). Bine oricum am cumparat "Aparatori moi de lux pt. picioare", dar n-am vazut nimic ciudat: am dat banii, am primit obiectul, banuiesc ca si cel care a vandut a primit banii....
 

DeletedUser

Guest
Se presupune ca si cel mai neinitiat jucator cunoaste mecanismele de functionare ale Pietei si poate sesiza orice abatere de la acestea. Incurajam in acest sens jucatorii sa raporteze urgent la Sistemul Support orice derapaj de la parametri normali de functionare ai Pietei pe care il sesizeaza.
Bug-ul depistat NU va fi facut public din motive lesne de inteles dar nu este necesar acest lucru, dupa cum anterior va spuneam, este sesizabil.
Mentionez deasemenea ca nu afecteaza decat o parte din conturile de joc asa ca prezumtia de nevinovatie de care amintea cineva mai devreme ramane valabila pt. oricine pana nu-i vin idei "sclipitoare".
 

DeletedUser

Guest
bugul din cate am inteles ia ala ca poti sa iei de mai multe ori bani pe acelas produs


si se poate intampla pui 30 produse si iei de 60 de ori bani (apesi ca nebunu sa iei bani si iei bani de mai multe ori).....
dar sunt uni profitori pune jase jamesu cu 300 k si ia mai mult ........
 

DeletedUser

Guest
sal

cica daca cumparam cv de la piata si apasam pt ridicarea obiectului,,acesta apare de nush cat ori in inventar dar nu vad care e problema..intradevar este un bug..da'..:-??
 

DeletedUser

Guest
chestia e ca poti licita pt un produs o suma mult mai mare decat ai in cont. nu il poti cumpara imediat dar poti licita
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus