Portofel

DeletedUser

Guest
La misiunile "Speranta moare ultima" , stiti ca trebuie gasit cu pepita de aur echipata , la munca explorare , portofel de piele . Cand pot sa gasesc acest item de misiune , deoarece am muncit o gramada si nu l-am gasit... :oh:
 

DeletedUser

Guest
Depinde si de drop...Lucreaza pana pica,sau asigurate ca ai facut toti pasii misiunii corecti.

Edit:Link.


Nu mai postati dupa mine ca nu are rost.TC.
 
Ultima editare de un moderator:

crisorto

Greenhorn
chiar gasesti portofelu la explorare, ca eu am bagat si sambata si azi si nik...e pe bune sau tzapa?
 

DeletedUser

Guest
cred ....dar nu sunt sigur,ca portofelul asta e o cioaca,nu poate fi gasit....chiar si titlul misiuni ``speranta moare ultima`` adica mai bine o denumeau ``speri matale ,speri degeaba``...eu am facut toti pasi corecti si nimic 4 saptamini de munca si multe harti,deci....pune-ti pepita in cui si vedeti-va de treaba ca n-o sa-l gasiti never :mad:
 

DeletedUser

Guest
Ce vorbesti?Intra pe delaware si da`i la clasament locul 2, Morticia.Are raportul cu portofelul gasit la explorare, asa ca daca nu stii nu te mai baga
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
bobita, iti cam place sa te bagi in seama, Morticia pe delaware nu are raport la profil cu portofelul....deci,lume credeti-ma e cioaca :shoot:
 

DeletedUser19407

Guest
bobita, iti cam place sa te bagi in seama, Morticia pe delaware nu are raport la profil cu portofelul....deci,lume credeti-ma e cioaca :shoot:

Daca ai facut toate misiuniile anterioare il gasesti...am multi prieteni care l-au gasit..
 

DeletedUser

Guest
Da acum m`am uitat si eu si nu are, dar acum 2 zile avea.Si i se adresa lui misulv la profil ca el zicea ca nu exista si a aratat 4 rapoarte, ultimul fiind cu portofelul.
Daca tie nu ti`a picat, asta nu inseamna ca nu poate pica.
 

DeletedUser

Guest
De ce nu cititi cerintele misiunii? Portofelul cade doar daca ati acceptat misiunea.
 

DeletedUser13613

Guest
Acceptati misiunea de la poiana apoi cade 100% intr-o ora:blink:
 

DeletedUser

Guest
Ai acceptat misiunea ?Daca da,atunci persevereaza pana cand o sa gasesti.Ar mai avea farmec jocul daca din 5 minute de munca ai gasi tot ce cauti ?
 

DeletedUser

Guest
da suze, misiunea apare la poiana daca accepti si-o inchei pe cea cu cazma lipita si frunze de tutun de la barmam....apoi la poiana iti apare iar o misiune duminica o accepti si-n doua ore maxim gasesti portofelul....deci sfatul meu cum ca n-ar exista pica :whistle:
 

DeletedUser

Guest
Am cazmaua lipita si pepita.Am fost la poiana si sambata si duminica dar nu mi-a aparut NICIO MISIUNE:|.Am lucrat si asa tot weekendu la explorare cu pepita echipata dar nimic:|.Nu stiu ce sa mai fac ma poate ajuta cinvea va rog?Chiar nu stiu ce sa mai fac sa-mi apara odata portofelu ala :tumble:
 

DeletedUser19531

Guest
Am cazmaua lipita si pepita.Am fost la poiana si sambata si duminica dar nu mi-a aparut NICIO MISIUNE:|.Am lucrat si asa tot weekendu la explorare cu pepita echipata dar nimic:|.Nu stiu ce sa mai fac ma poate ajuta cinvea va rog?Chiar nu stiu ce sa mai fac sa-mi apara odata portofelu ala :tumble:

Nu ai urmat bine pasii, imediat ce ai facut rost de cazma lipita trebuia sa o dai la barman, adica sa termini misiunea, tu ai pastrat cazma lipita si din cauza aceasta misiunea a devenit inaccesibila. Din cate am auzit acuma trebuie sa faci rost de o alta cazma rupta si sa refaci misiunea de la inceput. Cazma rupta se gaseste la munca negustor ambulant, cica trebuie sa ai o cazma normala in inventar/echipata si sa muncesti la negustor ambulant.----(Nu sunt sigur daca ceea ce este scris cu rosu este corect, daca am gresit imi cer scuze, dar daca este corect ma bucur ca am putut ajuta).
 

DeletedUser

Guest
n-are aia treaba.Am terminat misiunea de la barman si cazmaua lipita tre sa-mi ramana in inventar pt "URMARIND" cand lucrez cu pepita echipata si cazmaua lipita alaturi de portofel in inventar n-are treaba cred
 

DeletedUser

Guest
abureli

am avut sambata intre orele 12-15 lopata rupta echipata si nu a aparut nici o misiune la barman ... oricum o sa mai verific si sambata urmatoare o data .. dar in orice caz e aiurea de tot misiunea asta , e facuta incredibil de prost:tumble::
 

DeletedUser9456

Guest
Nu pica deloc portofel:confused:am lucrat si sambata si duminica pana am ajuns la 0% motivatie:( stie cineva ce trebuie facut concret ca sa pice portofelu pt misiune??
 
Sus