Povesti de groaza

DeletedUser

Guest
Aici puteti posta povesti de groaza scrise de voi ori luate de pe alt site...

Va rog fara comentarii gen topic inutil...va rog nu comentati daca nu vreti sa fiti ontopic :mad:

A da...puteti da si note la povestea de mai sus :D

Scriu eu imediat o poveste...:D
 

DeletedUser

Guest
"The HellHound"

Totul incepe intr-o seara cand 3 baieti poe nume:Andrei,Catalin si Paul veneau de pe terenul de fotbal spre casa.Andrei si Paul purtau sapca amandoi.Cand au ajuns in parcarea blocului lor,Catalin s-a gandit sa faca o gluma si sa ia sepcile de la ceilalti doi baieti.Le-a luat si a fugit,Andrei s-a dus dupa el.Cand Andrei l-a prins pe Catalin amandoi au inceput sa rada,deodata in fata lor apar niste tigani si Catalin zice sa se intoarca sa ii dea sapca lui Paul.Ajung in parcarea blocului dar nici urma de Paul.
-Uite,Andrei ia sapca lui Paul si dai-o lui cand vine,eu trebuie sa plec acasa,e tarziu.
-Nu,uite,tu ne-ai luat sapca tu ramai si-l cauti cu mine!
-Ok,Ok,nu e nevoie sa tipi,cred ca vrea sa ne faca o gluma.
-Paul!Paul!Poti sa iesi,ne-ai speriat deci poti sa iesi...
-Hai sa mergem pe langa bar,il cautam si pe acolo...
Peste 5 minute :
-Iac...naspa!E ceva ciudat aici unde am calcat acum!Spune Catalin.
-Inceteaza,trebuie sa ne grabim!
Peste 1 ora de cautari intense...
-Uff...nimic,crezi ca e acasa?Spune Andrei.
-Mda...de ce nu te-ai gandit la asta pana acum?Ma dor picioarele!Spune Catalin
-Nu e acasa..tatal lui e speriat...am vorbit acum cu el la microfon,i-am lasat sapca...Spune Andrei.
-Ok..deci pe maine?Intreba Catalin.
-Ok....

URMATOAREA ZI ORA 13:04 LA SCOALA

-Unde e Paul?E absent?
-Da..Doamna Diriginta!
-Asta chiar nu e bine,lipseste...Spune Catalin lui Andrei.

SPRE CASA ORA 18:22

-Mergem la el acasa sa vorbim cu tatal lui?
-Oui...Desigur...Spune Catalin
Se intalnesc cu un caine negru cu ochi rosi...
-Cei aia?Ma duc sa-i dau laptele meu.Spune Catalin
-Zic sa nu te apropii de el...Pare a fi turbat!Spune Andrei
-Ce esti asa fricos?!E doar un caine,doamne!Spune Catalin
Cainele sare pe Catalin si incepe sa-l muste si sa-l zgarie,el tipa...Andrei ia o piatra si speria "cainele"...Catalin era deja mort...Pe partea cealalta a parcarii Andrei il vede pe Paul mort cu aceleasi zgarieturi ca si Catalin.Le povesteste tot parintilor si afla adevarata denumire a "cainelui" mortii...HellHound(CaineleIadului)...

END
 

DeletedUser

Guest
"The HellHound"

Totul incepe intr-o seara cand 3 baieti poe nume:Andrei,Catalin si Paul veneau de pe terenul de fotbal spre casa.Andrei si Paul purtau sapca amandoi.Cand au ajuns in parcarea blocului lor,Catalin s-a gandit sa faca o gluma si sa ia sepcile de la ceilalti doi baieti.Le-a luat si a fugit,Andrei s-a dus dupa el.Cand Andrei l-a prins pe Catalin amandoi au inceput sa rada,deodata in fata lor apar niste tigani si Catalin zice sa se intoarca sa ii dea sapca lui Paul.Ajung in parcarea blocului dar nici urma de Paul.
-Uite,Andrei ia sapca lui Paul si dai-o lui cand vine,eu trebuie sa plec acasa,e tarziu.
-Nu,uite,tu ne-ai luat sapca tu ramai si-l cauti cu mine!
-Ok,Ok,nu e nevoie sa tipi,cred ca vrea sa ne faca o gluma.
-Paul!Paul!Poti sa iesi,ne-ai speriat deci poti sa iesi...
-Hai sa mergem pe langa bar,il cautam si pe acolo...
Peste 5 minute :
-Iac...naspa!E ceva ciudat aici unde am calcat acum!Spune Catalin.
-Inceteaza,trebuie sa ne grabim!
Peste 1 ora de cautari intense...
-Uff...nimic,crezi ca e acasa?Spune Andrei.
-Mda...de ce nu te-ai gandit la asta pana acum?Ma dor picioarele!Spune Catalin
-Nu e acasa..tatal lui e speriat...am vorbit acum cu el la microfon,i-am lasat sapca...Spune Andrei.
-Ok..deci pe maine?Intreba Catalin.
-Ok....

URMATOAREA ZI ORA 13:04 LA SCOALA

-Unde e Paul?E absent?
-Da..Doamna Diriginta!
-Asta chiar nu e bine,lipseste...Spune Catalin lui Andrei.

SPRE CASA ORA 18:22

-Mergem la el acasa sa vorbim cu tatal lui?
-Oui...Desigur...Spune Catalin
Se intalnesc cu un caine negru cu ochi rosi...
-Cei aia?Ma duc sa-i dau laptele meu.Spune Catalin
-Zic sa nu te apropii de el...Pare a fi turbat!Spune Andrei
-Ce esti asa fricos?!E doar un caine,doamne!Spune Catalin
Cainele sare pe Catalin si incepe sa-l muste si sa-l zgarie,el tipa...Andrei ia o piatra si speria "cainele"...Catalin era deja mort...Pe partea cealalta a parcarii Andrei il vede pe Paul mort cu aceleasi zgarieturi ca si Catalin.Le povesteste tot parintilor si afla adevarata denumire a "cainelui" mortii...HellHound(CaineleIadului)...

END


frumos nota 10
 

DeletedUser

Guest
iaigssss ce povestye urata
da cum nimeni nul vazuzue peste strada pe tipul celalalt?
 

DeletedUser

Guest
e frumoasa dar nu este inspaimantatoare..merge si mai bine..cateva exagereri..dramatism..ceva mai infricosator..mergeau mai multe chestii:)..
 

DeletedUser7994

Guest
trebuia sa-i zici cerber(gardianul caine al iadului cu 3 capete)
 

DeletedUser

Guest
pai citez,, dimineata pana sera la 18:xy?,, sau n-am intlees eu :d?
 

DeletedUser

Guest
gata cu spamul terimnatio daca faceti povesti bine daca nu mutativa de pe acest topic
 

DeletedUser5540

Guest
Se facea ca intr-o zi Mihai,un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa,intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul.Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna ,sunt Mary,sunt in fata mallului,hai sa ne jukam!'.Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera.Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary,sunt in fata supermarketului,hai sa ne jukam.Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna ,tot eu sunt,sunt in fata casei tale,hai sa ne jukam'.Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba,acum e randul tau!!!!!!!!!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
 

DeletedUser2097

Guest
sunt cateva reguli ca sa va iasa o poveste de groaza.trebuie sa folositi propozitii cat mai scurte.nu trebuie sa incepeti sa ziceti multe(bla bla bla).descrieti cea ce doriti insa incat mai multe prop cat mai scurte(pt a mentine suspansul).asta e unu dintre reguli(pe care mi-o amintesc:D)
 

DeletedUser

Guest
am facut pe mine...m-au speriat rau ambele...

Era,noapte,toata lunea dormea,dar eu nu aveam somn,doarme-am in sufragerie cu bunica mea(aveam niste musafiri)ea intr-un pat eu in altul,intr-un bun sfarsit ..adorm..dar nu pentru mult timp,ma trezesc iar ma uit in stanga,bunicamea sforaia,nimic neobisnuit,stau cu ochii inchisi si incerc sa adorm iar,dar tot degeaba,si doar stau cand aud ceva pasi in hol ,ma gandesc ca e tatal meu (el mai are obiceiul sa se trezeasca seara sa manance)si aud ca intra in bucatarie,acel cineva,dar nu aprinde lumina,aud ca cineva deodata incepe sa deschida seraturul cu cutite si il tot inchide si deschide sertarul,apoi scutura lingurile si furculitele..deschide si inchide usile de la sertare..tot asa vreo 10 min...facea pur si simplu zgomot...am inceput sa ma speri,..mam gandit sa ma duc sa vad cine e ,mam ridicat din pat..am inaintat cativa centrimeti,si am fugit repede inapoi in pat,era...prea mare spaima..mam bagat repede sub patura...zgomotele continuau...mi-am facut curaj am fusit repede pana la usa de la sufragerie(la bucatarie nu avem usa)si am stat cateva secunde sa imi trag sufletul si..deschid usa de la sufragerie chiar sa pot vedea putin...si...nu vad pe nimeni...dar zgomotele tot se aud..am inchis repede usa...nu mai puteam respira,mam bagat in pat si am tras plapuma peste mine...de speriata ce am fost nu am mai auzit nimic..nu stiu cat au tinut...dar..de atunci seara..nu mai ies din pat...pentru nimic...ma intreb si cum..ce a fost..

luata de pe net...

EDIT:alta:

O seara frumoasa de vara. Eu 5 prieteni, 3 baieti si 2 fete, intr-o camera desenam niste harti si stabileam rute. Ne bateam capul cu ele de ceva timp si deja se facuse tarziu, cred ca era trecut de miezul noptii. La un moment dat, intr-un moment de liniste, becul a inceput sa clipeasca usor. Nici unul nu a luat in seama, dar peste cateva minute a inceput iar sa clipeasca si mai rau si deodata, la cat de cald era in camera, sa-a facut foarte frig. Un curent rece a inceput sa circule si toate foile au zburat practic prin camera ..... pana sa ne dam seama ce se intampla, geamul si usa sa-au trantit la perete in acelasi timp. Ne-am ridicat in picioare nedumeriti si, ca si cum nu ar fi fost destul de infricosator, lumina sa-a stins pentru cateva secunde moment in care toti au tipat cat i-a tinut gura...apoi lumina a revenit , dar doi dintre "prietenii" mei nu au mai revenit niciodata...
 

DeletedUser2097

Guest
incercati sa faceti si un final potrivit pt povesti.si improvizati mai mult,exagerati(dar cu masura:P).
sa facem din acest topic ceva de genu' ...povesti in jurul focului de tabara:D(buhuhu:D)
 

DeletedUser6748

Guest
Stiu si eu cateva dar deja e 23:00 si ... :) Poate nu dormiti la noapte :D

Poate bag maine cateva...daca mi le mai aduc aminte de cand am fost in tabara:)
 

DeletedUser5540

Guest
de speriata ce am fost nu am mai auzit nimic
fantasticule de unde ai copiato pe prima?
esti fata sau baiat?
edit:
eram la scoala intr-o zi de vineri 13 si eu si prietena mea cea mai buna ,care este si colega mea de banca,vorbeam despre povesti de groaza.La un moment colega mea de banca,Oana,a vazut ca pe banca noastra in fata ei era scrijelit ,,MORI".Ea a inceput sa rada crezand ca eu am scris si imi spune:,,Da,foarte amuzant. Incerci sa ma sperii."Eu o privesc mirata si o intreb ce am facut.Ea imi arata scrijelitura.Eu ma albesc la fata si inghit in sec.Privindu-ma lung inghite si ea in sec.Eu o intreb pe colega care sta cu o banca in spatele meu daca ea a scris la care ea raspunde negativ.Ma uit in ochii Oanei si ea in ai mei.Nu ne putem da seama cine sau ce a facut acest lucru dar vreau sa va spun ceva.In fiecare zi acea scrijelitura se da mai aproape de partea bancii in care stau eu.Asa incat doresc sa va intreb:E oare o simpla farsa sau un semn de dincolo...?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Intr-o seara ma bagasem in pat obosit...Am adormit,dar am auzit usa deschizandu-se.Ma speriasem ca sunt hotii,dar am auzit ca ce a intrat in casa imi spunea numele...se apropia...era foarte aproape,in camera...eram bagat tot sub plapuma...si...m-am simtit zgaltaiat de ceva/cineva...din ce in ce mai tare eram zgaltait...am indraznit sa ies de sub plapuma...si am vazut-o pe mama...ma trezea sa ma duc la scoala...

cum e?:D

EDIT:am luat-o de pe un forum...si is baiat:)
 

DeletedUser6748

Guest
Intr-o seara ma bagasem in pat obosit...Am adormit,dar am auzit usa deschizandu-se.Ma speriasem ca sunt hotii,dar am auzit ca ce a intrat in casa imi spunea numele...se apropia...era foarte aproape,in camera...eram bagat tot sub plapuma...si...m-am simtit zgaltaiat de ceva/cineva...din ce in ce mai tare eram zgaltait...am indraznit sa ies de sub plapuma...si am vazut-o pe mama...ma trezea sa ma duc la scoala...

cum e?:D

Deloc scary:confused:
 
Sus