Probleme de functionare Lumea 10 (Buffalo)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Fortul incepuse la 21:30 si s-a terminat o jumatate de ora mai tarziu, adica la 22:00, iar eu am fost atacat la ora 00:06 nu este logic nimic din ceea ce s-a intamplat aseara.
 

DeletedUser

Guest
Fortul incepuse la 21:30 si s-a terminat o jumatate de ora mai tarziu, adica la 22:00, iar eu am fost atacat la ora 00:06 nu este logic nimic din ceea ce s-a intamplat aseara.

Este un sistem in care se evita duelurile. Spre exemplu. X ataca pe Y si ia de la Y 1000$. X se duce repede sa doarma, fiinda Z o sa-l lesine. CU noul update, Z mai are sanse sa-l lesine pe X, iar X nu mai scapa.
 

DeletedUser15513

Guest
am si eu o problema pe buffalo am dat sa-mi sterg contul: Caracterul tău în Buffalo este şters în 15.01.2011 ora 23:41.
Si acum cand am intrat contul nu era sters...si e aproape ora 2

EDIT: s-a sters acum de dimineata cand am intrat era sters
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8674

Guest
am si eu o problema pe buffalo am dat sa-mi sterg contul: Caracterul tău în Buffalo este şters în 15.01.2011 ora 23:41.

Si acum cand am intrat contul nu era sters...

deci
trebuie sa astepti 5 zile de la apasatul butonului sterge
fara a intra in cont
 

DeletedUser

Guest
am o problema. nu ma pot loga pe buffalo. dau loghin selectez lumea, zice va rugam sa asteptati si apoi ma da din nou la pagina principala.:confused::confused:
 

DeletedUser

Guest
baieti eu nu mai pot sa ma duelez acelas lucru im spune de la lv 1 pana la cel mai mare livel "Duel imposibil pentru 48 de ore" care e problema
 

DeletedUser

Guest
Iar cel mai mare lvl=?

De la un lesin numai poti da(nu sunt sigur) sar nu te poate nimeni duela(ii sigur) 48h
 

DeletedUser

Guest
pai da dar imi apare la toate orasele pana si la cele aliate
 

DeletedUser5110

Guest
baieti eu nu mai pot sa ma duelez acelas lucru im spune de la lv 1 pana la cel mai mare livel "Duel imposibil pentru 48 de ore" care e problema

esti lesinat.... de aia nu te poti duela si mesajul apare la toti jucatorii indiferent de nivel
 

DeletedUser16219

Guest
Problema logare Buffalo

Am o problema cu logarea pe lumea Buffalo din data de 25 ianuarie.Cand intru imi apare scris cu rosu:,,Invalide server response,, Ma vad pe harta,dar nu se afla numic in jurul meu. Merge sa ma loghez doar de pe alt calculator. Pe Arizona nu am probleme cu logarea.Care ar putea fi cauza?<3W
 

DeletedUser

Guest
Am o problema cu logarea pe lumea Buffalo din data de 25 ianuarie.Cand intru imi apare scris cu rosu:,,Invalide server response,, Ma vad pe harta,dar nu se afla numic in jurul meu. Merge sa ma loghez doar de pe alt calculator. Pe Arizona nu am probleme cu logarea.Care ar putea fi cauza?<3W

Incearca sa schimbi browser-ul, poate problema vine de acolo.:)
 

DeletedUser

Guest
misiunea cu mormantul

nu pot sa rezolv misiunea cu mormantul parintilor in loc sa scrie locul respectiv scrie oras fantoma.ce pot face?
 

DeletedUser17201

Guest
la cumparat ...

cand vreau sa cumpar pepite dau oferta si apare : VA ROG SA ASTEPTATI
astept vreo 30 minute si nimic
pe toate lumile
are si prietenu meu cont si la el merge sa cumpere
pe nici un browser nu merge
 

DeletedUser

Guest
Adminii "The West" : o adunatura de nesimtiti!

Acum 1 saptamana am primit banish permanent pentru multicont. Am facut 2 tickete cu tot cu dovezi scanate la cele 3 facturi de internet pe care le platesc lunar. Am explicat de zeci de ori si o pot dovedi la orice ora ca eu am in posestie 2 pc (unul fix si un laptop) iar colegul meu de camera un singur laptop. Avem 3 ip-uri diferite de internet si nu am depasit limita de UN SINGUR cont pentru fiecare ip pe care il platesc. Dar UN NESIMTIT s-a gandit el ca ar fi bine sa-mi stearga DIN NOU contul de pe support cu cele 2 tickete si sa se piarda ca magarul in ceata!
Aici deschid o discutie care sper sa rezolve o problema importanta in "The West".
Eu personal nu sunt de acord cu ideea "multicontului". Ganditiva doar ca in joc este nevoie de "clopotul navei" spre exemplu. In cazul acela cineva este blestemat sa-si construiasca caracterul pe inot si sa fie complet inutil in forturi si duele? Cu ce a gresit un muncitor de lvl 50+ pur constructie ca vrea si el sa faca un duel dar nu poate, PENTRU CA ESTE PUR CONSTRUCTIE! De aici exemplele se pot difersifica in zeci poate chiar sute. Acest joc a fost gandit bine dar intretinut foarte prost. Nenumarate buguri, nenumarate probleme de logare, nenumarate banish-uri si admini care dispar dupa ce o fac de OAIE.
Chiar daca acest topic v-a fi inchis 100% inchis in urmatoarele 2 zile sau chiar sters (pentru ca adevarul doare, doare atat de tare incat compenseaza prostia si lasitatea) propun sa dicutati fie pe acest topic fie pe oricare altul problema "multicontului". Nu mi se pare corect sa fim obligati sa ne pierdem timpul cu unele caractere strict pentru anumite activitati ori sa pierdem sume enorme de bani in incercarea de a schimba ceva buildul caracterului pentru o simpla dorinta sau placere!
 

DeletedUser5110

Guest
cine te pune ca pe o lume sa fii soldat pe alta clopotar//pe alta muncitor si pe alta aventurier?
 

DeletedUser5110

Guest
§1) Un cont per jucător

* 1.1 Fiecare jucător are voie să aibă un singur cont per lume.

asta ai citit?

aia cu conexiunea e pentru cei care joaca mai multi pe aceeasi conexiune

asta poate sa insemne si acelasi server pe care joci..poti sa nimeresti pe conexiune si cu colegul de servici sau colegul de camin daca iesiti pe acelsi router
 
Sus