Probleme de functionare Lumea 11 (Colorado)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser17084

Guest
urat asa, am incercat de 176 de ori sa intru si tot nu a mers pana am hotarat sa ma las de joc, asa se intampla in fiecare zi, si nu cred ca sunt singurul care o sa renunte :mad:
 

DeletedUser

Guest
urat asa, am incercat de 176 de ori sa intru si tot nu a mers pana am hotarat sa ma las de joc, asa se intampla in fiecare zi, si nu cred ca sunt singurul care o sa renunte :mad:

Eu zic sa nu te lasi de joc
cred ca se intampla acest lucru doar cand se logheaza mai multi oameni pe lumea respectiva
de exemplu eu azi am intrat pe la vreo 12 jumate iar serverul se tot bloca
la fel mi s-a intamplat si duminica trecuta in aceeasi vreme
seara la forturi la fel
cumva trebuie sa rezolve problema
ai rabdare doar:D
 

DeletedUser

Guest
daca nu iti convine lasate de jucat
Ori tie iti convine cum pica serverul, ori de fapt nu joci pe Colorado si postezi doar sa te bagi in seama.

Intrebare pentru adminii romani: la cat timp dupa ce se deschide o lume, se inchide pentru noi inscrieri?
Cei nou inscrisi ar trebui redirectionati spre Arizona, Buffalo sau alte lumi mai libere, nu tot spre Colorado.

LE.
Eu zic sa ma treci pe lista :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Interesant este ca INNO a lasat 50.000 de jucatori sa intre pe server, stiu ca sunt probleme, stiu ca serverul nu face fata.... dar ignora problema.
In calitate de "pepitar" (am investit macar 2000 de pepite pe Colorado) pot afirma ca "ii doare in cot" de noi cei care investim bani.
Daca nu aveam caracterul in top dueluri, as fi parasit lumea respectiva exact din cauza problemelor care nu se rezolva.
Asa cum se spune mai sus, suntem si luati la misto pe banii nostrii. (dealtfel nimic neobisnuit pentru consumatorul din Romania)
Ca este anuntata problema si nu se rezolva, nu ne "incalzeste" cu nimic. nu inseamna ca a fost facut ceva.
Daca cei de la Inno vor sa faca experimente cu numarul de jucatori, macar sa mute jocul pe un server care sa sa faca fata. dar si aici se merge pe aceeasi idee: Consumatorul Roman este prea prost ca sa il bagi in seama ori sa ii oferi un serviciu utilizabil.
Hai sa ne adunam vreo 20.000 si sa le "infundam" serverul de mail celor de la inno intr-o anumita zi. Poate ca asa vom fi bagati in seama.
Daca atasam fiecare cate un .BMP de vreo 2Mega cu un screen de eroare si suntem suficienti de multi in aceeasi zi, o sa aiba o problema la spatiu serverului de mail. Si poata asa nu vom mai fi ignorati.
Ce ziceti?
 

DeletedUser

Guest
Mam saturat sa iau erroare fatala una dupa alta ma enervat rau de tot X( faceti ceva odata k inebunesk X(
 

DeletedUser16427

Guest
Inca de la originile Inno, mai exact pe vremea cand exista doar www.triburile.ro, regulamentul spune ca nu poti sa faci gargara pe forum pentru problmele tehnice, ci instrumentul care iti sta la dispozitie este ticketul la support.

De buna credinta fiind, si din respect pentru munca administratorilor, asa am procedat, am facut ticket.
N-am fost absurda, n-am avut pretentia la un raspuns imediat, nici macar la unul personalizat. Am vrut doar sa creez, alaturi de alti jucatori, un pic de presiune locala, astfel incat sa se ceara tehnicienilor din Germania, alocarea a mai mult ram pentru acest server.
Am depus ticketul in data de 06.01.2011. Ce credeti am primit vreun raspuns pana acum? Nu, n-am primit.
Atunci, cum mi se poate cere sa fiu de buna credinta si sa nu fac scandal?


Cerere: Erori nenumarate
Succesuri Nemasurate
2011-01-06 16:44:14
Buna ziua!

Observ ca de cand am intrat pe aceasta lume, nu exista zi ara ca macar de 2-3 sa pice jocul, si eu sa primesc mesajul: "Eroare fatala! Lumea nu poate fi accesata.".
Pot spune ca m-am obisnuit cu asta.
Dar de cateva zile, si azi, in mod deosebit, am avut aceasta problema de vreo 20-25 de ori/zi.
In acest ritm jocul devine quasi impracticabil, si, avand in vedere ca exista si o suma de bani, nu conteaza exact cat, investita, cu atat mai mult devin importante si extrem de suparatoare aceste sincope ale jocului.
Sfatuiti echipa tehnica de la Inno, sa acorde ceva mai mult ram serverului, in caz contrar, s-ar putea sa piarda multi jucatori.
Astept o explicatie pentru cele ce se petrec, cat si un termen pentru remedierea problemelor.

Va multumesc!
Succesuri Nemasurate
2011-01-11 19:09:06
Nici nu are 5 zile acest ticket :)
Succesuri Nemasurate
2011-01-17 20:32:39
Este posibil ca dupa 11 zile sa nu primesc un raspuns la acest ticket? Fie el si un template uzual si formal?

Rog delegarea la project manager, intrucat adminii se pare ca sufera de dureri in oaresicare parti.

Multumesc!
 

DeletedUser16663

Guest
Admini, INNO sau care sunteti de vina: FACETI SA FUNCTIONEZE SERVERUL MACAR 1 ZI! Ce ziceti?! Vreau si eu sa incerc 1 ZI sa ma loghez fara sa-mi apara:mad::mad:... eroare fatala!
Putin efort din partea voastra?! Sau cer prea multe...:rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
cand dau click pe colorado (ca is la pagina principala) ma intoarce inapoi si nici nu imi intra in lume :(

Nu mai conteaza.. s-a rezolvat
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Abia la a opta sau a noua pedala ia butonul de login apoi sunt scos iar.
Eroare fatala!
 

DeletedUser

Guest
Exista probleme cu serverele, asta se stie de foarte multa vreme, nu este vina noastra, noi nu putem face nimic, serverele se afla in germania si problema trebuie reperata de catre ei. Noi ne-am facut datoria de a anunta problema acum ei trebuie sa-si faca treaba. Ne pare rau pentru incovenientele create si speram si noi ca problemele sa fie rezolvate cat mai repede.
 

DeletedUser16427

Guest
Scuza-ma, dar asta nu este un raspuns satisfacator.
Opriti jocul, sistati achizitia de CP, Fritz sa faca bine sa-l puna pe butuci, si sa se bage sub el, sa vada ce are.
Mi se pare revoltator sa platesc pentru ceva de care nu pot beneficia.
Nu am nicio alta pretentie, decat accesul constant la jocul unde platesc bani reali, nu virtuali.
Jocul este gratuit, dar nu si CP-ul; ori eu neputandu-ma bucura de el, invoc un litigiu comercial.
Si inca ceva, mi se pare de un extrem prost gust ca un ticket sa stea 12 zile fara niciun raspuns. Am fost si eu admin pe TW, si asa ceva nu s-a intamplat.
 

DeletedUser

Guest
Probleme grave...

Sa se ia masuri cat mai repede posibil pentru ca deja devine foarte enervant...nu apuc nici sa dau click pe oras si ma duce inapoi la pagina principala...nu pot juca deloc
 

DeletedUser

Guest
eu nici nu pot intra in joc.
:mad: :mad: :mad: :mad:

edit: acuma imi apare 502 bad gateway
 

DeletedUser16427

Guest
Am si eu o pauza de cateva minute, in care pot intra pe joc. Nu pot sa profit de ea, si sa dau niste comenzi, pentru ca.... Surpriza :O, lumea colorado nu merge :)))
Interesant este ca la achizitionarea de CP nu se blocheaza niciodata pagina :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
las-o ma ca merge asa, ne-am obisnuit cu ea! <3W
las-ooo las-oooooo!! :D
 
Ultima editare de un moderator:
Sus