Probleme de functionare Lumea 11 (Colorado)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Naspa

CE plm atita nu merge.Vii lene sa deschideti o lume noua,toata lumea se chinuie sa intre si sa dea 2 comenzi.Nustiu ce faceti admini da ceva nu e bine,era mai bine inainte fara atitea schimbari.Asta ma refer la pagina principala,restul in joc e OK.Va rog faceti ceva.:mad::mad:
 

DeletedUser

Guest
mi-am facut cont pe un server pe .net, acolo viata. nici o eroare frate.
cred ca la noi in Romania s-a rasturnat carul cu erori.
ce zic germanii: "lasa-i ma, da-i dq de romani, ei sunt invatati cu produsele de proasta calitate si oricum platesc. le dam un server praf si le luam banii la fraieri."
bah, dati-o dq de treaba, problemele astea nu sunt de 2-3 zile, sunt de cateva luni. si cand aud vreun admin: "o sa se rezolve, aveti si voi rabdare", imi vin toti d*acii.

bataie de joc pe banii nostri!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14746

Guest
de 2-3 zile ma chinui sa dau 2-3 comenzi pentru ca ,,Eroare fatala-Lume indisponibila"...credeti-ma...mi-e rau cand ma gandesc ca trebuie sa intru pe colorado...ma apuca niste nervi cand vreau sa dau comenzi...si NU POT x-(
AIUREAAAA...
 

DeletedUser16427

Guest
N-au vina adminii decat ca nu raspund, atata tot.
Serverele sunt in Germania, deci de vina sunt tehnicienii de acolo, proprietarii Inno, si nu in ultimul rand, managerul de proiect de aici, din Romania, care nu stie sa se impuna in fata angajatorilor lui, si sa ceara pentru partea de joc pe care o conduce, si anume cea din Romania, rezolvarea problemelor.
 

DeletedUser

Guest
Nu imi vine sa cred ca ROMANIA se simte pe un joc browser-base. ESTE INCREDIBIL. Suntem romani si toti ne baga la coada vacii. Intr-o zi, romanii o sa se duca in fata celor care ne-au pus la coada vacii.. mazgalindui pe aceia pe fata cu ce se afla la coada vacii....
 

DeletedUser

Guest
Nu imi vine sa cred ca ROMANIA se simte pe un joc browser-base. ESTE INCREDIBIL. Suntem romani si toti ne baga la coada vacii. Intr-o zi, romanii o sa se duca in fata celor care ne-au pus la coada vacii.. mazgalindui pe aceia pe fata cu ce se afla la coada vacii....

imi pare rau ca te contrazic dar cel putin eu nu cred ca o sa se intample asta:P
romanii tot romani vor ramane
daca mergi intr-o tara straina din EU vei intelege cat de mare e diferenta din toate punctele de vedere
 

DeletedUser

Guest
Asta chiar este "ne cacam pe ei".....
Nu vreau sa cred ca am bagat in west, atatia bani si nu pot intra pe lumea unde chiar am un caracter care se vrea Top duel.
Ma aflu acum in situatia in care vizualizez "o secunda" ca am 18 la viata si cand apas (click) sa intru' la somn imi da (bineinteles) inevitabila eroare.
Chiar suntem de tot cacatul si imi bag picioarele in mizeria asta de server si in atitudinea celor care ii doare in p*** de noi.
Sa imi bag picioarele in cele 20.000 de pepite pe care le-am cumparat pina acum........
Dar chiar este imposibil de jucat.
Sa va frece Hitle* in dos de nemti spurcati si indolenti.
Sa va frece si romanii carora va bucurati sa le luati banii si nu le oferiti decat o mizerie.
__________________________
Chiar mi se rupe ca o sa iau acum "Outlaw" pe forum.
Sa ma c*c pe voi INNO.
Scuze pentru administratorii din .RO (sunt constient ca nu sunteti voi de "vina")
 

DeletedUser16427

Guest
Avand in vedere modul infect in care functioneaza acest server, nu cred ca te poate condamna cineva pentru cele spuse.
Eu sunt builder, in proces de reskill, si in seara asta particip la o batalie de fort, pentru prima data.
Mi-a luat mai mult de jumatate de ora sa ma echipez cat de cat, avand in vedere ca puneam un item, si astepam pana ma puteam loga din nou, sa pun urmatorul item s.a.m.d.
Am ciuda pentru ca responsabilii tac chitic, pentru faptul ca la un ticket vechi din 06.01.2010, inca nu mi s-a raspuns. Am ciuda pe faptul ca am dat niste bani si ca nu ma pot bucura de ceea ce am cumparat.
Cred ca este suficient pentru a face o reclamatie, nu?
Mai ales ca sunt indreptatita sa o fac, nu sunt un jucator banat care tipa ca face reclamatie, sunt doar o persoana care a platit pentru un serviciu care nu i se furnizeaza.
 

DeletedUser

Guest
Si ca noi, multi altii.....
Am propus in unul din posturile anterioare sa "facem ceva" catre INNO (tot ala cu Hi la inceputul numelui sa va onoreze).
Dar se pare ca suntem doar un popor la care se raspunde cu: indiferenta, nepasare, lipsa de raspuns/raspuns generic, ETC. Daca avem "tupeul sa intrebam/raclamam.
Asta primim deoarece asa suntem perceputi ca "unii" neimportanti si alte aprecieri subiective.. (mentionate in anteriorul post).
Asa ca: hai sa avem atitudine.
Nu vreau sa renunt la joc si nu vreau sa astept pina cand lumea Colorado o sa se "cearna" la 30.000 jucatori ca sa faca serverul "fata".
 

DeletedUser16427

Guest
Eu am fost avertizata ca daca abuzez de sistemul de suport, pot primi sanctiuni care pot merge pana la inchiderea contului.
Adminul care m-a avertizat probabil n-a vazut ca primul meu ticket era din 6 ianuarie, ca nu-mi raspunsese nimeni la el, si ca reactia mea, si anume de a trimite vreo alte 4 tickete identice, a fost una justificata.
 

DeletedUser

Guest
Si ca noi, multi altii.....
Am propus in unul din posturile anterioare sa "facem ceva" catre INNO (tot ala cu Hi la inceputul numelui sa va onoreze).
Dar se pare ca suntem doar un popor la care se raspunde cu: indiferenta, nepasare, lipsa de raspuns/raspuns generic, ETC. Daca avem "tupeul sa intrebam/raclamam.
Asta primim deoarece asa suntem perceputi ca "unii" neimportanti si alte aprecieri subiective.. (mentionate in anteriorul post).
Asa ca: hai sa avem atitudine.
Nu vreau sa renunt la joc si nu vreau sa astept pina cand lumea Colorado o sa se "cearna" la 30.000 jucatori ca sa faca serverul "fata".


Eu te sustin
dar cum putem face reclamatia?
 

DeletedUser

Guest
Super simplu:
Deschid la "Saloon" o tema cu: Protest catre INOO.
Acolo o sa ne adunam cei cu: Problema login Colorado si cei cu Problema afisare batalie fort de pe alte lumi.
Cred ca ne adunam suficienti.
Stabilim o zi in care vom trimite pe mail la INNO un print screen (in BMP) de vreo 5 "Megi" si un text standard ori personalizat. (functie de cum stim sa scriem in germana/engleza).
Ideea este ca trimitem toti in aceeasi zi.
Dupa ce o sa beneficieze de flood in mail, o sa le atragem atentia.
In urmatoarea zi, trimitem iar acelasi mail cu adaugirea ca: asteptam raspuns la mail si ca am mai trimis inca o data deoarece nu suntem siguri ca mailul anterior a fost primit.
Facem "asta" pina se rezolva.
Sigur atragem atentia asupra serverelor .RO si a problemelor pe care le intampinam.
 

DeletedUser

Guest
Eu am fost avertizata ca daca abuzez de sistemul de suport, pot primi sanctiuni care pot merge pana la inchiderea contului.
Adminul care m-a avertizat probabil n-a vazut ca primul meu ticket era din 6 ianuarie, ca nu-mi raspunsese nimeni la el, si ca reactia mea, si anume de a trimite vreo alte 4 tickete identice, a fost una justificata.

Rucsi, tu n-ai primit raspuns la tichetul ala, dar am primit eu unul la al meu. Baiatul admin a fost destul de prompt, si total pe langa. I-as fi spus ca a batut campii si nu aia e problema, dar a avut 'inspiratia' sa inchida si tichetul dupa ce mi-a raspuns. Altul nu mai deschid, aici vorbesti cu peretii. Altuia i-am facut contestatie... ca na, am zis sa respect regulamentul si sa nu comentez pe forum. Supriza, imi raspunde tot el. Eu sunt nemultumit de judecata unui admin si in loc sa preia altul tichetul si sa dea un verdict, il preia tot cel in cauza. Unde e transparenta? Exemplele pot continua...

Un fapt si mai interesant e ca sunt niste baieti aici (eu am numarat 2) care in loc sa raspunda frumos si cu rabdare, ca de aia au aplicat ca moderatori (nu i-a bagat nimeni cu forta), te mai iau si la misto pe banii si nervii tai. Asta e maxim, ce mai...

Din cate stiu Adi e baiat capabil si cu intentii bune, dar ca manager de proiect ce este, nu inteleg cum poate sa tina anumiti incompetenti in echipa sa... lucru care, de altfel, afecteaza imaginea intregii echipe de administrare.

Am tot vazut parerile de rau exprimate de unii admini in topicurile astea, dar stau si ma-ntreb: a vazut cineva macar un singur raspuns din partea celor de la Inno Germania? O explicatie pentru problemele de functionare ale serverului, un termen aproximativ pentru remedierea problemelor?

Ma gandesc sa dau stergere cont dupa ce-mi expira CP-ul, ca aici iti trebuie un munte de nervi si rabdare ca sa joci.
Daca se mai strang cativa prietini, merg cu ei pe .net. Daca nu, c'est la vie.

PS. Multumesc in avans eventualelor sanctiuni ce le voi primi, ca doar atat sunteti in stare sa faceti.
 

DeletedUser

Guest
Dc nu discutam cu admini testeri de pe Clolorado ?

Colorado
ElmerFudd
Geani29
la_mandragore
Sp1tfire
PWG

?? ei ar trb sa fie constienti de ce se intampla nu ??
 

DeletedUser

Guest
pentru ca toti ne vor spune acelas lucru
nu e problema lor ci a celor din germania
 

DeletedUser17

Guest
""Eroare fatală
Lumea nu este disponibilă!

La pagina principală."

M-am SATURAT de mesajul asta!!!!!!!!!!!!!!

Mai bine sa desfiinteze lumea ca sa stim o treaba. Dureaza de prea multa vreme si nimeni nu face nimic.
 

DeletedUser

Guest
ma cac pe jocul asta, vreau banii inapoi. ca orice cacat din romania merge ca in romania. voi astia care sunteti manageri ce puii mei faceti? VREAU BANII INAPOI!!!!!! SI IMI STERG CONTUL CA AM FACUT O CRIZA DE NERVI.:mad:
 

DeletedUser

Guest
n-ai ce face
nu ne asculta nimeni
nu ne da nimeni un raspuns
sau o dovada ca au incercat sa vorbeasca cu administratorii de germania
 
Sus