Probleme de functionare Lumea 12 (Delaware)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

lord ion

West Marshal
Buna ziua..

Cum se face ca ma plimb de dimineata pe jumatate de harta.. si tinutul de la camera de chat ramane acelasi?

Nu este o problema majora.. dar este importanta.. (fiindca nu pot vedea cine este ON-line.. mai ales ca sunt duelist..

incearca sa dai logout/login.
sterge cookies, cache.
 

DeletedUser2041

Guest
Buna ziua..

Cum se face ca ma plimb de dimineata pe jumatate de harta.. si tinutul de la camera de chat ramane acelasi?

Nu este o problema majora.. dar este importanta.. fiindca nu pot vedea cine este ON-line.. mai ales ca sunt duelist..

NOU

Licitația pentru obiectul tău 1 s-a încheiat. Cea mai bună ofertă a fost 0 $.Poți să-ți ridici banii de la piață.
[report=19391186ef9b358bde]Licitaţie încheiată:(1) Pantofi de şarlatan[/report]

Cu 6 ore cineva licitase 5600$.. va rog sa rezolvati bugurile.. incepe sa devina stresant..

copy/paste de la piata orasului:
Pantofi de şarlatan
1
6200 $
5600 $
01:39:14
Sfârşit
allQdp9

Deci am bani 5600.. dar ma tine in stres astfel de rapoarte..

Stiam ca problema asta a fost remediata, voi verifica.
 

DeletedUser22008

Guest
....................
Am zis ca daca tot beneficiati de atatea avantaje ca presupusi administratori(de joc si ne de server), ar fi bine si sa faceti ceva pentru ca sa meritati aceste avantaje. Adica, in cazul de fata, sa constatati o defectiune la timp si sa actionati pentru remedierea ei, prompt si fara sa va ceara cineva acest lucru. Cat despre termenul de rezolvare a situatiilor:
- in data de 26.01 - duminica - cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!
- in data de 03.03 - sambata - DE AICI FOLOSESC COPY-PASTE fara sa gresesc: cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!
Cu alte cuvinte doua situatii identice.
Si atunci ma intreb(eu si inca alte cateva sute de participanti la joc):
Oare faptul ca, in ambele cazuri, alianta care ataca fortul e plina de asa numitii administratori (de joc si nu de server), determina timpul necesar repararii serverului? Sau e doar o coincidenta?
Numai ca eu nu cred ca in coincidente. Nu de acest gen. Si nici macar nu se termina aici aceste "coincidente". Doar ca eu nu mai am timp de voi.
Mi-ati stricat sfarsitul de saptamana pentru a doua oara consecutiv.
Va rog frumos sa va faceti treaba asa cum trebuie si cum este corect, fara "simpatii" si interese, si va rog sa renuntati la vocabularul de lemn folosit. Fiti adevarati administratori (de joc si nu de server).
Multumesc.

Imi pare rau sa o spun, insa din cate vad sunt unii care sufera de mania persecutei.
Erorile de server afecteaza intreg sistemul de joc, in traducere libera pentru cei care nu inteleg: ambele tabere. Daca o lume cade inaintea sau in timpul unei lupte de fort, nici o tabara nu este avantajata si au fost destule cazuri in care nu s-au putut acorda grade sau au lesinat majoritatea tancurilor datorita faptului ca nu s-a putut interactiona.
Erorile pentru a putea fi cunoscute si remediate in timp util, trebuiesc raportate sistemului de suport, nu incercata exploatarea acestora.
 

DeletedUser21917

Guest
Buna ziua,
Am si eu o problema.
Nu ma pot loga in cont. Imi zice "Parola introdusa este gresita"
Aseara mergea iar parola este memorata de browser.
Totusi m-am gandit ca cineva mi-a luat contul si am dat modifica parola.
Introduc datele unde trebuie si imi spune ca "Numele jucatorului nu exista"
Ce se intampla?
 

DeletedUser

Guest
Am fost in mod de vacanta,am dezactivat modul,m-am logat,intra pe pagina jocului dar nu incarca pagina in totalitate,ramane dor pe jumatatea superioara a desktopului si nu vrea sa mai incarce.....folosesc mozilla pe toate serverele pe care joc si toate merg ff bine doar pe delaware nu pot face nimic....am dat refreshuri la pagina,am asteptat in jur de 10 min sa vad daca se incarca si nimic!,am incercat si cu chrom si tot aceiasi problema...sincer nu mai stiu ce sa-i fac...

Va rog sa ma ajutati si va multumesc anticipat....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
Probleme deschidere si afisare inventar

inventar deschis

Problema asta o am si pe 7 ,8 si Delaware.
Sper sa nu mai primesc palme pentru dublu post, pentru ca nu am mai postat.:mad:
 

DeletedUser21007

Guest
Problema cu harta

eu am o problema cu harta si anume:
cand apas clic si dau drumul harta se misca oriunde duc mouseul fara clic apasat
nu pot nici sa dau la munca fiindca atunci cand reusesc sa dau clic pe loc trebuie sa mai misc putin mouseul ca sa fac munca dar harta miscandu-se nu pot da clic pe munca va rog sa ma ajutati
 

DeletedUser

Guest
Fort

Am ramas blocati in lupta pentru fort dupa ce am ucis toti adversari si scrie ca urmatoarea runda incepe in -4 secunde.si nu ne putem deplasa de la fort in alta parte .va rog frumos rezolvati problema
 

DeletedUser2041

Guest
Am ramas blocati in lupta pentru fort dupa ce am ucis toti adversari si scrie ca urmatoarea runda incepe in -4 secunde.si nu ne putem deplasa de la fort in alta parte .va rog frumos rezolvati problema

Problema a fost raportata de mult, se va remedia.
 

DeletedUser5615

Guest
Problema a fost raportata de mult, se va remedia.

Ia vedeti voi ce are serverul delawarr de nu poti da comenzi de munca. Voi sa cei de la INNO, contorizati si inacativitatea si la sf. anului dati raport de activitate al serverului. Pic cu pic se face mare :)
 

DeletedUser2041

Guest
Ia vedeti voi ce are serverul delawarr de nu poti da comenzi de munca. Voi sa cei de la INNO, contorizati si inacativitatea si la sf. anului dati raport de activitate al serverului. Pic cu pic se face mare :)

Nu este nici o problema cu serverul.
 
Sus