Probleme de functionare Lumea 12 (Delaware)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser12000

Guest
Discutia este destinata problemelor intampinate la logarea in Lumea 12 (Delaware).
Va rugam sa va limitati la a semnala problema aparuta, fara consideratii sau comentarii inutile.


Regulamentul sectiunii il gasiti aici: http://forum.the-west.ro/announcement.php?f=17&a=18 sau deschizand spoilerul urmator.

Sectiunea aceasta este moderata: Posturile vor trebui acceptate de un moderator inainte de a fi afisate! Va rugam aveti rabdare si nu postati de 2 ori aceeasi problema! Daca nu primiti raspuns inseamna ca problema este deja discutata intr-o alta tema si postul dumneavoastra a fost sters!

Datorita numarului mare de topicuri deschise in aceasta sectiune va rugam folositi un titlu cat mai adecvat problemei dumneavoastra pentru a usura munca moderatoriilor.


Pentru a evita raportarile inutile si timpul consumat de testarea respectivelor reclamatii, am sa va rog sa respectati recomandarile din acest post si modul de raportare al erorii.

Inainte de a raporta vreo eroare de joc, asigurati-va ca ati incercat urmatorii pasi:
Dupa fiecare pas, incercati sa vedeti daca eroarea se repeta.


1. Incercati un refresh al paginii respective (de obicei F5)
2. Delogati-va si relogati-va in joc.
3. Inchideti toate ferestrele de browser si redeschideti-le.
4. Incercati alt browser (IE, Mozilla, Opera, Chrome, Safari)
5. Verificati sa aveti plug-inurile Flash, Java corect instalate si activate. Testati daca functioneaza pe alte site-uri.
6. Incercati sa dezactivati bare, add-onuri, scripturi sau orice altceva incarcat in plus in browser.
7. Incercati sa dezactivati firewallul, daca aveti vreunul instalat.
8. Incercati o scanare rapida antispyware si un test de viteza a conexiunii.
- Spybot SD - Antispyware
- AD-Aware - Antispyware
- Test de viteza conexiune
9. Incercati o restartare a calculatorului.


OK, daca eroarea este repetitiva, asigurati-va ca nu este deja raportata si raportati-o folosind acest format si un titlu la obiect:
Incercati o scanare cu Hijack This si postati logul aferent.
De asemenea incercati sa adaugati un printscreen.
Pasi pentru printscreen:
Asigurati-va ca fereastra the-west este deschisa cu respectiva eroare afisata.
Apasati tasta printscreen:
In cazul in care aveti nevoie de explicatii privind tastele
Deschideti paint, Ctrl+V sau Paste, salvati imaginea JPG si incarcati-o pe un site de imagini.
Copiati adresa imaginii din acel site si adaugati-o la post.

Descriere bug:

Browsere testate:

Sistem de operare:

Hijack This log:

Captura ecran:



Raspunsurile vor fi date doar de catre West Sheriff`s, orice alte comentarii vor fi sterse si tratate drept Off-topic/Spam.
In cazul in care problema pe care o aveti coincide cu una deja raportata, o puteti confirma in aceeasi discutie, folosind formatul de mai sus. In cazul in care este deja preluata de catre un West Sheriff, va rog sa asteptati rezolvarea ei.
 

DeletedUser

Guest
Salut...

salut am si eu o problema pe lumea 12... miam bagat jucatoru la somn intrun oras... si acum seara cand am intrat pe cont nu mai aveam nici un ban ... am ramas cu banii din banca /:) si aveam vreo 500 $ pe mn... vreau sa stiu ce sa intamplat... precizez ca nu fac parte din nici un oras :| deci nu iam pierdut in duel :|si la hotel am platit 10$ nu 500 :|:|:|

Cu Stima,
Ionutz
 

DeletedUser

Guest
salut am si eu o problema pe lumea 12... miam bagat jucatoru la somn intrun oras... si acum seara cand am intrat pe cont nu mai aveam nici un ban ... am ramas cu banii din banca /:) si aveam vreo 500 $ pe mn... vreau sa stiu ce sa intamplat... precizez ca nu fac parte din nici un oras :| deci nu iam pierdut in duel :|si la hotel am platit 10$ nu 500 :|:|:|

Cu Stima,
Ionutz

Dacă te duci într-un oraş străin , pentru un apartament de lux te costă 250 $ , dacă nu cumva ai dormit în debara unde costă 10 $ .
După ce ai dormit 8 ore , se poate ca cineva să te atace.

Altfel înseamnă că este un bug...
 

DeletedUser

Guest
vultur de aur

am facut deja misiunea cu maria si furatul vulturului inapoi dar nu am primit efectiv recompensa adica vulturul
 

DeletedUser7664

Guest
am facut deja misiunea cu maria si furatul vulturului inapoi dar nu am primit efectiv recompensa adica vulturul


Pentru ca vulturul i lai dat lui Waupe,misiunea se incheie cand i duci statuieta indianului,vulturul nu ramane la tine
 

DeletedUser

Guest
Dacă te duci într-un oraş străin , pentru un apartament de lux te costă 250 $ , dacă nu cumva ai dormit în debara unde costă 10 $ .
După ce ai dormit 8 ore , se poate ca cineva să te atace.

Altfel înseamnă că este un bug...

eu sunt foarte sigur ca daca nu fac parte dintrun oras nu pot avea un duel :)) si am dormit in debara :))... si duel nu am avut carei expliktia :| si de la 500$ sa am 0
 

DeletedUser

Guest
erori

desi aveam setat pe selectie in functie de pret in data de 10.04.2011 ora 16 cand am vrut sa vizualizez oferta mea la banda de gat albastra pe care o aveam la vanzare pe piata cu pretul de 70$ si care oricum era ce mai buna de pe piata iar la "selectie in fuctie de pret" era selectat in functie de pret, am avut surpriza sa constat ca oferta mea nu era afisata prima. Asta nu mi se pare just ca sa nu folosesc cuvintele .. .. fu... .
 

DeletedUser

Guest
probleme

sa va ia dracu cu serverul vostru de cacat ca nu face 2 bani, in week-end nu munceste al naibii ca are contract incheiat conform codului muncii probabil
 

DeletedUser

Guest
raspuns

astept un raspuns competent din partea cuiva, daca exista o astfel de persoana care sa-mi poata da un astfel de raspuns, competent.
 

DeletedUser

Guest
Si eu astept raspuns la problema mea X( imi lipsesc 500 $ si totusi am lvl 10 nui faci asa usor :P
 

DeletedUser

Guest
Pana la urma mi-am gasit raspunsu singur:|


"Luptător al Mâinii Roşii câştigă duelul. Ionutz919Hci nu a avut din păcate bani la el, deci Luptător al Mâinii Roşii nu va primi nimic."

dar in schimb mia luat toti $ carei aveam pe mine .... cum se face asta /:)??? astept un raspuns de la cineva capabil... este bug sau asa ar trebui sa fie :)) dc imi zice ca luptatorul mainii rosii nu va primi nimic daca imi ia toti banii /:)
 

lord ion

West Marshal
Pana la urma mi-am gasit raspunsu singur:|


"Luptător al Mâinii Roşii câştigă duelul. Ionutz919Hci nu a avut din păcate bani la el, deci Luptător al Mâinii Roşii nu va primi nimic."

dar in schimb mia luat toti $ carei aveam pe mine .... cum se face asta /:)??? astept un raspuns de la cineva capabil... este bug sau asa ar trebui sa fie :)) dc imi zice ca luptatorul mainii rosii nu va primi nimic daca imi ia toti banii /:)

inseamna ca te-a lesinat
 

DeletedUser

Guest
înseamnă ca te-a leșinat

NU a leșinat pentru ca ar fi scris "Ionutz919Hci lesina.Luptător al Mâinii Roşii câştigă duelul. Ionutz919Hci nu a avut din păcate bani la el, deci Luptător al Mâinii Roşii nu va primi nimic."
 

DeletedUser

Guest
nu ma intereseaza ma lesinat nu ma lesinat X(... unde sunt $??????? ca zice clar ca nu mia luat nici un ban X(
 

DeletedUser18711

Guest
Probleme de desincronizare si blocare grave

De dimineata au aparut probleme de desincronizare a hainelor si produselor pe jucator la inventar - sunt asezate aiurea, decalate si este blocata interschimbarea lor, nu se mai afiseaza nimic la inventar, la fel la negustor; pozitionarea aiurea a itemurilor la fereastra de afisare a orasului propriu, la indemanare, la duel, alege caracterul, unde la toate ferestrele amintite orice comanda este de asemenea blocata. Practic toate ferestrele din stanga sus nu mai functioneaza. Rog rezolvarea acestor probleme cat mai rapid posibil. Va multumesc anticipat.
 

DeletedUser18711

Guest
Probleme de desincronizare si blocare grave2

Suplimentar datorita blocariilor de care am mentionat prin care mi s-au dezactivat in sapca si haina de pe caracterul meu de la inventar, piezand puncte pretioase de indemanare, nu pot sa ma retrag la hotel pentru somn, fiind imobilizat la munca Ridica stalpi de telegraf si atacat de cine doreste. Deja mi s-au luat 61$ in urma unui duel. Rog insistent rezolvarea problemelor ivite.
 

DeletedUser18711

Guest
Probleme de desincronizare si blocare grave3

Am intrat in modul de vacanta dar anularea duelurilor intra in vigoare dupa 24 ore. Mai am 200$, nu pot sa-i bag in banca, nu pot sa ajung in hotel, stau in continuare imobilizat la ultima munca efectuata, atacabil de oricine. Care e solutia? :confused::confused::confused::confused:
 
Sus