Probleme de functionare Lumea 12 (Delaware)

  • Autor subiect DeletedUser12000
  • Data de început

DeletedUser

Guest
Chat

Dc nu mai merge chatul pe l12 ca diseara sunt batali de fort si fara ceat o sa fie o harababura totala ca nu o sa stie nimeni ce sa faca

va rog raspundeti
 

DeletedUser4560

Guest
"Lumea nu este disponibilă!":blink:

nimic nou. era doar o lupta de fort pe care unii disperati, impreuna cu adminii lor, trebuie sa o castige. de asta cei care ar trebui sa remedieze problema, acum dorm. se trezesc imediat dupa ce incepe lupta. clasic.
 

DeletedUser2041

Guest
nimic nou. era doar o lupta de fort pe care unii disperati, impreuna cu adminii lor, trebuie sa o castige. de asta cei care ar trebui sa remedieze problema, acum dorm. se trezesc imediat dupa ce incepe lupta. clasic.

Faci afirmatii nefondate.
 

DeletedUser4560

Guest
"a black hole has absorbed the server response". asta-i noua.:ras:
incepe o lupta de fort si adminii nu au nicio vina.:ras:
 

DeletedUser2041

Guest
"a black hole has absorbed the server response". asta-i noua.:ras:
incepe o lupta de fort si adminii nu au nicio vina.:ras:

Problema este cunoscuta si da adminii nu au nici o vina.
Nu controlam noi serverele, daca nu ma crezi-documenteaza-te
 

DeletedUser

Guest
erori delaware

Nu functioneaza chaturile, nu se deschide inventarul, magazinele din orase nu se pot vizualiza, piata.
Ce se poate face ? Pe celelalte lumi nu se intampla acest fenomen.:sad:
 

DeletedUser2041

Guest
Nu functioneaza chaturile, nu se deschide inventarul, magazinele din orase nu se pot vizualiza, piata.
Ce se poate face ? Pe celelalte lumi nu se intampla acest fenomen.:sad:

Problemele sunt cunoscuta, le-am sesizat. Se va remedia curand problema.

Imi cer scuze pentru neplacerile create
 

DeletedUser4560

Guest
Problema este cunoscuta si da adminii nu au nici o vina.
Nu controlam noi serverele, daca nu ma crezi-documenteaza-te

ce sa ma documentez adminule? daca tot esti administrator, administreaza. poate ca e vina mea sau a altor playeri ca voi nu aveti habar sa urmariti si sa remediati in timp util, toate defectiunile de pe lumea asta. care defectiuni, au loc in special sambata si duminica. eu, ca multi altii, am investit si bani si foarte mult timp in jocul asta iar voi ne luati la misto. lasa-ma cu aerele tale de superioritate. fa-ti treaba si poate nu vei mai fi contestat. ca tine am vazut multi si nu ma impresionezi. mai degraba devii ridicol. identifica problema si rezolv-o in cel mai scurt timp. suntem cateva sute de oameni care stam si asteptam o rezolvare, nu scuze si nu acuze catre altii. doar nu vrei sa-i caut eu pe aia cu serverele si sa rezolv treaba ta. incearca sa-ti asumi responsabilitatea daca tot profiti de beneficiile pe care le ai din treaba asta cu asa zisa administrare.
 

DeletedUser

Guest
Jocul este un browser game, iar serverele nu stau in casa noastra. Noi suntem administratori de joc si nu de server. Orice problema care este identificata in derularea jocului, este transmisa la tehnicienii de serviciu. In unele situatii se rezolva in maxim 2 ore, dar sunt multe situatii in care, rezolvarea problemei este de durata si tine de dezvoltatorii de joc, nu de catre cei care efectueaza mentenanta.
 

DeletedUser4560

Guest
Draga administrator de joc si nu de server.
Nu ma intereseaza ce aveti voi in casa. Ca de obicei, cititi printre randuri si raspundeti ce vreti voi. Probabil ca vi s-a dat un set de raspunsuri standard iar voi le folositi in orice situatie, indiferent de ceea ce sunteti intrebati. Nu ati obosit sa tot folositi copy-paste?

"Problemele sunt cunoscuta(haha), le-am sesizat. Se va remedia curand problema.

Imi cer scuze pentru neplacerile create ". Suna cunoscut?

Am zis ca daca tot beneficiati de atatea avantaje ca presupusi administratori(de joc si ne de server), ar fi bine si sa faceti ceva pentru ca sa meritati aceste avantaje. Adica, in cazul de fata, sa constatati o defectiune la timp si sa actionati pentru remedierea ei, prompt si fara sa va ceara cineva acest lucru. Cat despre termenul de rezolvare a situatiilor:
- in data de 26.01 - duminica - cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!
- in data de 03.03 - sambata - DE AICI FOLOSESC COPY-PASTE fara sa gresesc: cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!
Cu alte cuvinte doua situatii identice.
Si atunci ma intreb(eu si inca alte cateva sute de participanti la joc):
Oare faptul ca, in ambele cazuri, alianta care ataca fortul e plina de asa numitii administratori (de joc si nu de server), determina timpul necesar repararii serverului? Sau e doar o coincidenta?
Numai ca eu nu cred ca in coincidente. Nu de acest gen. Si nici macar nu se termina aici aceste "coincidente". Doar ca eu nu mai am timp de voi.
Mi-ati stricat sfarsitul de saptamana pentru a doua oara consecutiv.
Va rog frumos sa va faceti treaba asa cum trebuie si cum este corect, fara "simpatii" si interese, si va rog sa renuntati la vocabularul de lemn folosit. Fiti adevarati administratori (de joc si nu de server).
Multumesc.
 

DeletedUser12000

Guest
Hai sa o luam in ordine:

Draga administrator de joc si nu de server.
Nu ma intereseaza ce aveti voi in casa. Ca de obicei, cititi printre randuri si raspundeti ce vreti voi. Probabil ca vi s-a dat un set de raspunsuri standard iar voi le folositi in orice situatie, indiferent de ceea ce sunteti intrebati. Nu ati obosit sa tot folositi copy-paste?

Daca ai ceva de reclamat cu privire la administratorii jocului foloseste sistemul de support - pe forum este interzis acest lucru.


"Problemele sunt cunoscuta(haha), le-am sesizat. Se va remedia curand problema.

Imi cer scuze pentru neplacerile create ". Suna cunoscut?

Este un raspuns cat se poate de normal, odata ce o problema a serverului este anuntata si s-au inceput lucrarile pentru a fi remediata, mai multe detalii nu o sa afli niciodata despre starea "rezolvarii".

Am zis ca daca tot beneficiati de atatea avantaje ca presupusi administratori(de joc si ne de server), ar fi bine si sa faceti ceva pentru ca sa meritati aceste avantaje. Adica, in cazul de fata, sa constatati o defectiune la timp si sa actionati pentru remedierea ei, prompt si fara sa va ceara cineva acest lucru.

Munca depusa de catre administratorii jocului este voluntara, despre ce avantaje e vorba? Nu uita ca aluziile de orice fel sunt interzise si se trateaza ca atare.


- in data de 26.01 - duminica - cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!
- in data de 03.03 - sambata - DE AICI FOLOSESC COPY-PASTE fara sa gresesc: cu aproximativ 45 min. inainte de inceperea luptei de fort(vorbesc de delaware, in caz in care ati uitat, asa ca verificati setul de raspunsuri primit pentru lumea asta) serverul a cazut. La nu mai mult de 5 minute dupa inceperea luptei de fort, serverul a reinceput sa mearga!!!

Intr-adevar, serverul Delaware cade destul de des, dar cu siguranta a fost o coincidenta. Problema este de cele mai multe ori rezolvata in maximum 60 minute.


Oare faptul ca, in ambele cazuri, alianta care ataca fortul e plina de asa numitii administratori (de joc si nu de server), determina timpul necesar repararii serverului? Sau e doar o coincidenta?
Numai ca eu nu cred ca in coincidente. Nu de acest gen. Si nici macar nu se termina aici aceste "coincidente". Doar ca eu nu mai am timp de voi.
Mi-ati stricat sfarsitul de saptamana pentru a doua oara consecutiv.


Administratorii care au drepturi pe anumite lumi, pe lumile unde joaca NU au drepturi, iar reparatiile nu pot fi influentate de catre nimeni, ele sunt efectuate DOAR de catre tehnicienii germani InnoGames.


 

DeletedUser

Guest
Buna ziua..

Cum se face ca ma plimb de dimineata pe jumatate de harta.. si tinutul de la camera de chat ramane acelasi?

Nu este o problema majora.. dar este importanta.. fiindca nu pot vedea cine este ON-line.. mai ales ca sunt duelist..

NOU

Licitația pentru obiectul tău 1 s-a încheiat. Cea mai bună ofertă a fost 0 $.Poți să-ți ridici banii de la piață.
[report=19391186ef9b358bde]Licitaţie încheiată:(1) Pantofi de şarlatan[/report]

Cu 6 ore cineva licitase 5600$.. va rog sa rezolvati bugurile.. incepe sa devina stresant..

copy/paste de la piata orasului:
Pantofi de şarlatan
1
6200 $
5600 $
01:39:14
Sfârşit
allQdp9

Deci am bani 5600.. dar ma tine in stres astfel de rapoarte..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus