Probleme de functionare Lumea 16 (Hawaii)

  • Autor subiect DeletedUser6410
  • Data de început

DeletedUser20606

Guest
Culmea ca pe http://tw-db.info/ nu pot selecta niciun server, iar inventarul tot nu-l pot importa. Folosesc mozilla si respect instructiunile lor (copii link-ul in tab-ul jocului, apoi enter). Gresesc eu undeva sau omit vreo chestie?

Nu merge asa. Intra pe contul de joc, iar in dreapta, sub meniul setari, este tw-db. Dai click si-ti faci treaba :)
 

DeletedUser

Guest
Nu merge asa. Intra pe contul de joc, iar in dreapta, sub meniul setari, este tw-db. Dai click si-ti faci treaba :)

Te referi la butonul "Optiuni" de sub "Harta mica". Si butonul "Optiuni" mai are "Ajutor" "Setari" "Informatii server" etc. Daca e vb despre ala io nu am optiunea asta "tw-db". Trebuie sa instalez ceva anume? ..Imi cer scuze pt atatea intrebari, dar eu cand jucam The West acum 3 ani foloseam Weststats si mergea foarte bine si nu sunt familiarizat cu noile site-uri:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Guest
[10:37] Sistem: Nu ai dreptul să conversezi în camera de chat 'Camera 1'.

Daca vreau sa intru in chat si sa scriu imi da acest mesaj...Ce sa fac?:tumble:
 

DeletedUser

Guest
Salut am o problema nu imi apare o misiune cred ca e bug ceva:| Misiunea este la duelist si e dezartarea 3!
 

DeletedUser

Guest
Nu inteleg

deci cate odata apare un text in germana la misiuni si cand ma loghez

mai apare la dueluri si unele misiuni
adica texul nu mai este in romana
 

DeletedUser11216

Guest
problema mea consta in aia ca am la ascundere 35 dar la munca dorita imi arata 29
 

DeletedUser

Guest
bai mare

de alaltaieri imi apare asa...pe alte lumi merge sa ma loghez doar pe hawai nu merge...cand sa incarce toate resursele sa intre in joc imi arata chestia asta...help:confused:
 

Atașamente

  • asdasd.JPG
    asdasd.JPG
    29,2 KB · Vizualizări: 21

DeletedUser

Guest
???

Salut, am inceput azi sa fac misiunea cu sapatul mormintelor, si mai inainte cand era aproape gata a disparut.....ii problema ca mi-a ajuns motivatia de munca la zero sau altceva?
 

DeletedUser11216

Guest
intru in hawaii merge tot bine, apoi incerc de exemplu sa intru la mesaje sau rapoarte imi arata ca intra apoi imi scrie : Serverul nu a fost găsit (problema la incarcarea paginii), Bug de la server sau ceva de la mine??
 

DeletedUser

Guest
Buna seara,
Am ales misiunea "Comert". Afiseaza normal "Sul de panza", sanse 26% si "O bucata dintr-un biletel (partea 2)", sanse 1%.
Problema este ca dupa 8 executari am obtinut 2 biletele si 0 sul de panza. Sunt inversate procentele? Asa pare dupa rezultate.

O seara buna,
 

DeletedUser593

Guest
Buna seara,
Am ales misiunea "Comert". Afiseaza normal "Sul de panza", sanse 26% si "O bucata dintr-un biletel (partea 2)", sanse 1%.
Problema este ca dupa 8 executari am obtinut 2 biletele si 0 sul de panza. Sunt inversate procentele? Asa pare dupa rezultate.

O seara buna,

Asta ți-a fost norocul, continua sa muncesti, in cele din urma o sa găsești si suluri de panza
 

DeletedUser

Guest
The West nu este un joc de tip ruleta de cazinou. Acolo, intradevar nu sunt asigurate sanse "garantate", nu sunt precizate sanse de castig in procente. Chiar daca unii cred ca la miza rosu/negru sunt sanse 50%, lucrurile nu stau deloc asa.
Dar, revenind la jocul nostru, aici avem o alta situatie. La toate muncile sunt posibile doar doua evenimente: DA sau NU. Adica poti sau nu poti obtine obiectul pus in joc. Din motive care tin de strategia jocului, creatorul a introdus o probabilitate garantata, diferita ca valoare de la o munca la alta. Acest lucru diferentiaza total acest joc fata de jocurile de noroc. Nu este nimic nou sub soare, in lucrarile despre teoria probabilitatilor este explicat demult cum se distribuie producerea evenimentelor, pentru a se incadra in conditionarea impusa de procentul garantat.
Daca precizam ca un eveniment se produce 1 data, din 100 de incercari (nu conteaza la care din acestea) atunci acest eveniment nu se poate produce nici de mai multe, nici de mai putine ori. Pentru ca iesim din probabilitatea garantata.
Calculatorul genereaza una din cele doua posibilitati, conditionat de procentul afisat la fiecare din misiunile jocului.
 

DeletedUser

Guest
o noua zi aceiasi problema !

duelurile la tombola de primavara nu merg :shoot: , se afiseaza unul din mesajele :mesajele au fost sterse sau
Atentie!
ieri am pierdut 25 de pepite conform anuntului dumneavoastra de pe pagina de start ca stiti problema si o veti remedia am crezut ca veti observa si pierderea pepitelor si le veti returna ca si la cei care au facut anunt dar nu a fost asa. (lumea 16 Hawaii)
 

DeletedUser2041

Guest
duelurile la tombola de primavara nu merg :shoot: , se afiseaza unul din mesajele :mesajele au fost sterse sau
Atentie!
ieri am pierdut 25 de pepite conform anuntului dumneavoastra de pe pagina de start ca stiti problema si o veti remedia am crezut ca veti observa si pierderea pepitelor si le veti returna ca si la cei care au facut anunt dar nu a fost asa. (lumea 16 Hawaii)

Serverul nu mai are problema de acest gen. Depune un tiket si verificam.
 

DeletedUser10446

Guest
Am o problema cu incarcarea jocului.De ieri a inceput sa se opreasca la 99% si daca dau ascunde imi apare harta goala, doar chatul merge.Exista o rezolvare?Ca nu e o rezolvare sa astept cate 5-10minute...
 

DeletedUser20606

Guest
Am o problema cu incarcarea jocului.De ieri a inceput sa se opreasca la 99% si daca dau ascunde imi apare harta goala, doar chatul merge.Exista o rezolvare?Ca nu e o rezolvare sa astept cate 5-10minute...

Curata browser-ul.
 

DeletedUser2041

Guest
Am o problema cu incarcarea jocului.De ieri a inceput sa se opreasca la 99% si daca dau ascunde imi apare harta goala, doar chatul merge.Exista o rezolvare?Ca nu e o rezolvare sa astept cate 5-10minute...

Este o problema care afecteaza o parte din jucatori. Problema este raportata de aseara, se lucreaza la remedierea ei.
 
Sus